102 میلیارد دلار بیت کوین و آپشن اتریوم امروز منقضی می شود: هر آنچه که باید بدانید


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی، تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

انتظار می‌رود گزینه‌هایی به ارزش 102 میلیارد دلار در بیت‌کوین و اتریوم منقضی شوند. این می تواند نوسانات را در بازار ارزهای دیجیتال افزایش دهد: 107000 بیت کوین به ارزش 6.6 میلیارد دلار و اتریوم به ارزش 3.6 میلیارد دلار.

گزینه‌ها به دلیل تأثیرشان بر پویایی قیمت و رفتار سرمایه‌گذاران، نقش مهمی در بازار ارزهای دیجیتال دارند. یک مشتق، که به عنوان اختیار معامله شناخته می‌شود، به خریداران این حق را می‌دهد که قبل از انقضای قرارداد، یک دارایی را به قیمت ثابت بخرند یا بفروشند، اما نه مسئولیت.

حجم گزینه های در حال انقضا می تواند باعث نوسانات قیمت زیادی شود زیرا معامله گران و سرمایه گذاران موقعیت های خود را اصلاح می کنند. درک این نوسانات بازار مستلزم درک خاصی از ایده حداکثر درد است.

حداکثر درد قیمتی است که در آن بیشترین تعداد قراردادهای اختیار معامله (مجموع تماس ها و قراردادها) منقضی می شود که منجر به بزرگترین ضرر مالی ممکن برای دارندگان اختیار معامله می شود. این هدف 57000 دلار برای بیت کوین و 3100 دلار برای اتریوم است. به دلیل تلاش‌های بازارسازان برای کاهش پرداخت‌های خود، قیمت دارایی پایه اغلب با نزدیک شدن به انقضا به سمت حداکثر نقطه درد خود حرکت می‌کند.

مرتبط با

بازار کریپتو در ماه ژوئن با مشکلاتی مواجه شد و با نزدیک شدن قیمت‌های ETH و BTC به حداکثر نقطه درد خود، چشم‌انداز منفی‌تری پدیدار شد. این نزدیکی نشان می دهد که بسیاری از دارندگان گزینه برای این سطوح قیمتی آمادگی نداشتند و آنها را بعید می دانستند.

وقتی معامله‌گران موقعیت‌های خود را می‌بندند و سازندگان بازار موقعیت‌های خود را پوشش می‌دهند، چنین حجم زیادی از انقضای اختیارات می‌تواند منجر به افزایش نوسانات شود. یکی دیگر از معیارهای مهمی که باید در نظر گرفت، نسبت Put/Call است.

برای بیت کوین، این نسبت 0.5 است، به این معنی که گزینه های تماس بیشتر از قرارها وجود دارد. اتریوم روند مشابهی را با نرخ 0.59 نشان می دهد. علیرغم اصلاح اخیر بازار، این نرخ ها نشان دهنده یک روند صعودی کلی در میان معامله گران است.
نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید