100٪: ماینرهای عمومی بیت کوین تقریباً هر چیزی را که استخراج کرده بودند در سال 2022 فروختند

100٪: ماینرهای عمومی بیت کوین تقریباً هر چیزی را که استخراج کرده بودند در سال 2022 فروختند


ماینرهای عمومی بیت کوین تقریباً همه چیزهایی را که در سال 2022 استخراج کرده اند فروخته اند، اما به نظر می رسد امیدی دوباره به جمع آوری ذخایر به عنوان یک سیگنال صعودی آغاز شده است.

ماینرهای عمومی بیت کوین (BTC) تقریباً 100 درصد از کل بیت کوینی را که در سال 2022 استخراج کرده اند فروخته اند، که بحثی را در مورد اینکه آیا این فروش باعث ایجاد “باد مخالف دائمی” برای قیمت بیت کوین می شود، برانگیخت.

تام دانلیوی، تحلیلگر شرکت تحقیقاتی بلاکچین Messari در توییتی گفت که داده‌های مربوط به 40700 بیت کوین استخراج شده توسط Core Scientific، Riot، Bitfarms، Cleans Park، Marathon، Hut8، HIVE، Iris Energy، Argo و Bit را در 26 دسامبر به اشتراک گذاشت. وی تعداد آنها را 40 هزار و 300 نفر عنوان کرد. فروش دیجیتالی از 1 ژانویه تا 30 نوامبر.

ذخایری که توسط شرکت های ماینینگ نگهداری می شود در نیمه دوم سال 2022 به طور قابل توجهی کاهش یافت، به ویژه در طول ماه نوامبر، زیرا صنعت کریپتو تحت تأثیر تأثیرات FTX متزلزل شد.

ذخایر ماینر و قیمت بیت کوین از 1 جولای تا 28 دسامبر. منبع: CryptoQuant.

دانلیوی معتقد است که ماینرهایی که دائماً بیت کوین تازه تولید شده را می فروشند، بر قیمت ارز دیجیتال پیشرو فشار نزولی وارد می کنند.

با این حال، برخی از مفسران صنعت، مانند آرتور هیز، مدیر عامل سابق BitMEX، معتقدند که فشار فروش ناشی از افزایش فروش ماینرهای بیت کوین ناچیز است.

در یک پست وبلاگی در 9 دسامبر، او اظهار داشت که “حتی اگر ماینرها تمام بیت کوینی را که هر روز تولید می کنند بفروشند، به سختی بر بازارها تأثیر می گذارد.”

داده های بیت کوین ویژوالز نشان می دهد که در 26 دسامبر، حجم معاملات روزانه بیت کوین 12.2 میلیارد دلار بوده است، طبق گزارش CryptoQuant در همان روز خروجی از ماینرها 919 بیت کوین (15.35 میلیون دلار) بوده است که تنها 0 درصد از کل حجم معامله شده است. نشان دهنده 0.13 است. .

ذخایر معدنچی در ماه دسامبر اندکی افزایش یافت و حدود 1 درصد افزایش یافت. این رقم به دیدگاه مشترک IT Tech تحلیلگر ارزهای دیجیتال در 27 دسامبر می افزاید که به نظر می رسد وضعیت ماینرها در حال تثبیت است.

مربوط: قیمت بیت کوین در افتتاحیه وال استریت 1 درصد کاهش یافت زیرا ماینرهای بیت کوین نگران تحلیلگران هستند

ماینرها در طول سال با بادهای معکوس قابل توجهی مواجه شدند، قیمت برق بالا، کاهش قیمت ارزهای دیجیتال و مشکلات استخراج بالاتر.

با افت شدید قیمت بیت کوین، با افزایش هزینه تولید برای ماینرها، ماینرهایی مانند Core Scientific مجبور شدند تا بخشی از ذخایر خود را با ضرر به فروش برسانند تا ادامه فعالیت ها و تلاش های توسعه خود را تامین کنند.
نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉