با ادامه کنگره، 100 لابی کننده رمزارز برای نبرد زندگی خود آماده می شوند

با ادامه کنگره، 100 لابی کننده رمزارز برای نبرد زندگی خود آماده می شوند


در کنگره خطوط نبرد بر سر ارزهای دیجیتال ترسیم شده است، اما مدیران صنعت همچنان خوشبین هستند.

با ادامه کنگره ایالات متحده و ایجاد خطوط نبرد بین قانونگذاران به نفع و علیه صنعت مالی نوپا، ارزهای دیجیتال موضوع داغی خواهند بود.

اما انجمن بلاک چین گزارش می دهد که بیش از 100 حامی صنعت کریپتو در تلاش برای کمک به ایجاد تعادل مناسب بین حفاظت و نوآوری هستند.

118 کنگره ایالات متحده در 3 ژانویه در واشنگتن دی سی تشکیل جلسه داد. این برنامه قرار است تا 3 ژانویه 2025، یعنی دو سال آخر اولین دوره ریاست جمهوری جو بایدن، ادامه یابد.

صنعت کریپتو در حال حاضر پس از چندین فروپاشی در سال گذشته هدف قرار گرفته است که بزرگترین آن سقوط FTX در اوایل نوامبر بود.

ران هاموند، مدیر روابط ایالتی در انجمن بلاک چین، در یک تاپیک توییتری در ژانویه به این موضوع اشاره کرد.

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، از یک گردآوری پول سیاسی به دشمن شماره یک عمومی در کاپیتول هیل تبدیل شد. هاموند افزود:

مشکل بسیاری در DC این است که FTX را با کل صنعت کریپتو برابر می‌دانند.

Meltdown می تواند یک “قانون گذاری دهه” را آغاز کند، و در حال حاضر چارچوب های نظارتی دقیقی مانند لایحه Lummis-Gilibrand ارائه شده است. این لایحه دو حزبی به حوزه قضایی آژانس، مقررات استیبل کوین، بانکداری، مالیات های رمزنگاری و هماهنگی بین سازمانی می پردازد.

هاموند گفت که چند ماه اول کنگره بر FTX تمرکز خواهد کرد، اما مقررات استیبل کوین نیز در اولویت خواهد بود.

اسکناس‌های کوچک‌تر مانند استیبل کوین‌ها و مقررات بازار نقدی امسال فرصتی برای جابجایی دارند، اما احتمالاً باید منتظر بمانند تا گرد و غبار برای FTX هم در دادگاه و هم در جلسات کنگره برطرف شود.

خطوط نبرد بین پاتریک مک‌هنری، رئیس مجلس خدمات مالی حامی ارزهای دیجیتال، و شرود براون، رئیس بانکداری سنا، که ماه گذشته با پیشنهاد ممنوعیت کریپتو، اقدامات شدیدی انجام داد، تقسیم خواهد شد.

همچنین توصیه‌هایی برای تنظیم کریپتو از کمیته‌های کشاورزی که از کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) برای نظارت بر مقررات حمایت می‌کنند، وجود دارد.

هاموند همچنین گفت که کنگره امسال به موضوعات جدیدی مانند توکن‌های غیرقابل لغو (NFT)، نهادهای مستقل غیرمتمرکز (DAO) و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) خواهد پرداخت که به دلیل اقدامات تحریمی در سال گذشته توجه بیشتری را به خود جلب کرد.

به علاوه، او به این نتیجه رسید که کریپتو “بانک قدرتمندی در DC دارد و همچنان استعدادهای سایر بخش‌ها را در جبهه حمایت، لابی و سیاست از دست می‌دهد.”

او افزود که این گروه که قبلاً کمتر از دوازده نفر از CoinCenter، Coinbase، انجمن بلاک چین و چند نفر دیگر بودند، “اکنون به شبکه ای متشکل از بیش از 100 متخصص سیاست تبدیل شده است”، که دلیلی برای خوش بینی است.

مربوط: چهار پیش‌بینی قانونی برای رمزارز در سال 2023

در 4 ژانویه، براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل نیز گفت که برای سال 2023 “احتیاطاً خوش بین است”. وی افزود که هیچ لایحه ای کامل نیست و پیگیری آن نباید مانع پیشرفت کنگره در توسعه چارچوب نظارتی شود.
نویسنده: Martin Young

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉