10 پیش بینی برای رمزارز در سال 2023


علاوه بر جنگ های فرهنگی پیرامون آن، انتظار می رود پذیرش بلاک چین در سال آینده افزایش یابد.

امسال سال پرتلاطمی برای بازار کریپتو بوده است، به طوری که بسیاری از نهادهای غیرمتمرکز و متمرکز شکست خورده اند یا در تلاش برای ادامه فعالیت هستند. به نظر می رسد ما در مراحل پایانی یک بازار نزولی هستیم، جایی که بازیگران و شیوه های بد در فرآیندی که هم چشمگیر است و هم برای بلوغ کل سیستم ضروری است، منحل می شوند. با این حال، فناوری‌های Web3 که از این زمستان کریپتو پدید می‌آیند همه چیز را تغییر خواهند داد.

Web3 نشان دهنده تکامل بعدی تبادل اطلاعات است که شباهت هایی با گذار از یک جامعه عمدتاً کشاورزی به یک جامعه صنعتی تر دارد. این یک ساختار پردازش اطلاعات است که برای قرار دادن افراد در مرکز طراحی شده است و حریم خصوصی را در اولویت قرار می دهد. فناوری بلاک چین راه جدیدی را برای تعامل با اینترنت راه‌اندازی می‌کند و اساساً نحوه ارتباط ما با یکدیگر را تغییر می‌دهد. همانطور که به سمت آینده پیش می رویم، در اینجا برخی از پیش بینی هایی است که می توانیم انتظار داشته باشیم در سال 2023 در طرف مقابل ببینیم.

1) سرمایه گذاری مخاطره آمیز کریپتو تا نیمه اول سال 2023 به کاهش ادامه خواهد داد، اما این لزوما چیز بدی نیست. بلکه تا حدی عادی می شود که عقلانی است. سرمایه‌گذاران نمی‌خواهند چاقویی در حال سقوط را بگیرند، بنابراین انتظار دارند همه چیز به پایان برسد و در عین حال نگرانی‌های کلان اقتصاد کلان و خطر رکود جهانی را بررسی کنند. در عین حال، برای پر کردن شکاف ایجاد شده توسط تغییرات در اجماع جدید (لایه 1/2)، قابلیت همکاری (لایه 0/bridge)، پروتکل‌های وام دهی و معاملاتی، هک‌های اخیر، کسری خزانه، تغییرات نظارتی، تامین مالی خواهد شد. و بازار سهام سقوط می کند.

مربوط: پیگیری فدرال رزرو برای “اثر معکوس ثروت” کریپتو را تضعیف می کند

2) در سال 2023، اخلاق اصلی آنارشیستی Web3 که نیاز به برندهای بزرگ را رد می کند، از بین خواهد رفت. شرکت کنندگان در نهایت متوجه خواهند شد که وقتی هیچ پول خارجی از برندهای بزرگ وجود ندارد، تنها چیزی که دارید یک رمز است که تنها ارزش آن از دلارهای کاربران و دلالان است. در عوض، پروژه‌ها از برندهای بزرگ و تبلیغات، بازاریابی و دلارهای حامی مالی آنها استقبال می‌کنند، به طوری که رویای Web3 (یک توکن نشان‌دهنده سرمایه خرد) با تخصیص سرمایه خارجی معنادار در میان کاربران واقعی محقق می‌شود. برندهای Web2 مانند نایک، استارباکس و متا با تمرکز مداوم بر روی توکن‌های تغییرناپذیر (NFT) به عنوان فرمت ترجیحی و تأکید بر جذب مشتری و مشارکت بیش از کسب درآمد، به آزمایش روی Web3 ادامه خواهند داد.

3) مردم متوجه خواهند شد که آنچه بسیاری از مردم در مورد جامعه در Web3 فکر می کنند مزخرف است. “جامعه” اغلب به سادگی یک کلمه زیبا برای توصیف “گروهی از سفته بازان در یک اختلاف بود که رویای مشترک ثروت سریع داشتند و وقتی چرخ رشد متوقف شد، پروژه را رها کردند.” در حالی که ما همچنان شاهد استثناهایی از این قاعده خواهیم بود، مانند جوامع مالی غیرمتمرکز قوی و متصل و سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز آنلاین مانند LinksDAO، چیزی که در سال 2023 متوجه خواهیم شد این است که کل پروژه Web3 ایده‌آل/تناسب جامعه اغلب فقط پروژه/سفته‌باز بوده است. مناسب. بنابراین، ما نمی توانیم اصول تناسب واقعی محصول/بازار را نادیده بگیریم.

4) با کاهش هزینه های توسعه برنامه Web3 و افزایش هزینه های جذب کاربر، تاکید بر کیفیت و کشف خواهد شد. Web3 لحظاتی از فروشگاه App و AdMob خواهد داشت تا به توسعه دهندگان و کاربران کمک کند تا یکدیگر را به طور مؤثرتری پیدا کنند. L1s و purses در ابتدا برای این موقعیت رقابت خواهند کرد، اما احتمالا یک بازیکن جدید این موقعیت را در اختیار خواهد گرفت. برنامه‌های پیشرو Web3 در سال 2023 مانند پرندگان خشمگین در سال 2009 مانند پرندگان خشمگین در سال 2009 مانند پربارترین و پردرآمدترین برنامه‌های بارگیری‌شده در اوایل دوران موبایل به نظر می‌رسند – تجربه کاربری ساده و گرافیک با مکانیسم‌های تعامل و کسب درآمد بصری و در عین حال خلاقانه.

5) روند فعلی به سمت “پایداری” و “پایداری” در بازی ها – از جهاتی به دلیل برآمدگی های Axie Infinity – باعث ایجاد موجی از محصول می شود که دارای ثبات داخلی است اما فاقد ماهیت رونق و رکود پویا است. بازی بیشترین حدس و گمان های ارزهای دیجیتال این یک تجربه پخش کننده مسطح و آرام ایجاد می کند که شبیه نسخه کپی بازی های ویدیویی Web2 موجود است. با گذشت زمان، توسعه دهندگان بازی دوباره یاد خواهند گرفت که حدس و گمان بازار بخشی از سرگرمی است و سعی می کنند آن را به روش های سالم و مسئولانه ترکیب کنند.

6) Web3 با برنامه‌هایی که از نظر عملکردی شبیه‌سازی‌شده از کسب‌وکارهای موجود هستند، اما با برخی از مؤلفه‌های کلیدی بلاک‌چین، جایگاه خوبی را ارائه می‌کند. این برنامه‌ها بازاری از کاربرانی ایجاد می‌کنند که می‌خواهند همان محصول اصلی سنتی را ارائه دهند، اما با برخی از تمایلات به Web3، شبیه به بسیاری از شرکت‌های اینترنتی قدیمی (مانند آمازون به عنوان کتاب‌فروشی وب) یا شرکت‌های تلفن همراه (مانند Robinhood در تلفن همراه). کارگزار بورس). آنها در بازاریابی و تجربه به جای ارائه محصول اصلی تفاوت زیادی خواهند داشت. تعدادی از آنها روی آمازون، یک نوآوری واقعاً پارادایم شکن، شرط می‌بندند.

7) برای مقابله با هزینه‌های انطباق و سربار، برنامه‌های بلاک چین به طور فزاینده‌ای به توکن‌های موجود و سرمایه‌گذاری شده برای تقویت مکانیسم‌های مرتبط با توکن‌ها تکیه می‌کنند. اتریوم به تأخیر در نقشه راه خود در سال 2023 ادامه خواهد داد، اما L1های جایگزین، زمانی که در نهایت اشتراک گذاری کشتی را برای کاهش هزینه های گاز انجام دهد، شاهد کاهش شدید علاقه خواهند بود.

8) استیبل کوین ها موارد استفاده بیشتری را در خارج از بازارهای سرمایه کریپتو پیدا می کنند. این امر باعث پذیرش بیشتر، به ویژه در بین مشاغل، و نوآوری در Web3 می شود. تحقیقات و توسعه دولت ها و بلاک چین خصوصی با برخی از زیرساخت های عمومی متمرکز اعلام شده مانند ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا زیرساخت های بازار ادامه خواهد یافت.

مربوط: نتیجه پیگرد قانونی SBF ممکن است تعیین کند که IRS چگونه خسارات FTX شما را مدیریت خواهد کرد.

9) جنگ فرهنگی پیرامون کریپتو تا پایان سال 2023 تشدید خواهد شد و منجر به چرخه انتخابات ایالات متحده خواهد شد. انفجارها و سقوط ها با هک تصادفی (مانند کرم چاله)، قرار گرفتن در معرض خطر بیش از حد تهاجمی (مانند Terra) و کلاهبرداری آشکار (مانند SafeMoon) ادامه خواهند داشت. سیاستمداران بیشتری در قبال ارزهای دیجیتال مواضع محکمی اتخاذ خواهند کرد. اما دولت ایالات متحده در مورد مقررات به ضرر صنعت داخلی بلاتکلیف خواهد ماند. هر گونه تعدیل حاصل ناهموار خواهد بود و ممکن است همچنان اجازه دهد پروژه های مخاطره آمیز نادیده گرفته شوند.

10) همانطور که سازندگان در طول بازار نزولی تکامل می یابند، در سال 2023 پروژه های تصویر پروفایل NFT، پروژه های برد-برد، L1 های جایگزین و غیره وجود خواهد داشت. نقطه ای وجود خواهد داشت که در آن مناطق رشد جدید فراتر از روایت های غالب موجود مانند چرخه بعدی را پیش خواهد برد و امیدواریم که این چارچوب های جدید با وارد کردن چند صد میلیون کاربر/کیف پول جدید ارز دیجیتال، منفعت و پذیرش واقعی مصرف کننده را به همراه داشته باشد.

عدم قطعیت‌های آینده نیز نشان‌دهنده فرصت‌ها هستند و کسانی که می‌توانند به سرعت خود را تطبیق دهند، در صورت وقوع تغییرات قابل توجه سود خواهند برد.

ماهش ولانکی او شریک مدیریت SuperLayer و یکی از بنیانگذاران Rally است. او پیش از این پس از کار به عنوان بانکدار سرمایه گذاری در سیتی، به عنوان یک مدیر در Redpoint Ventures خدمت می کرد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Mahesh Vellanki

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید