10 توییت رمزنگاری که در سال 2022 سروصدا کرد


از ویتالیک بوترین گرفته تا ایلان ماسک، این توییت‌های مربوط به سال 2022 نگاهی به برخی از اقدامات سال ارائه می‌دهند.

تقریباً یک سال دیگر در فضای کریپتو می گذرد. مثل همیشه، توییتر کانون گفتگوهای مرتبط با رمزارزها در طول سال پرتلاطم بوده است. از زمان فروپاشی Terra و کل وضعیت FTX تا زمانی که ایلان ماسک کنترل توییتر را به دست گرفت، سال 2022 مانند یک برنامه تلویزیونی بود که مردم را روی صندلی خود نگه می داشت.

توییت‌ها مانند کپسول‌های زمان گذشته عمل می‌کنند، خاطرات را ارائه می‌کنند یا نکات تاریخی خاصی را مستند می‌کنند.

در اینجا 10 توییت فراموش نشدنی از سال 2022 آورده شده است.

فروپاشی زمین

فضای کریپتو در سال جاری چندین ضربه خورده است، از جمله فروپاشی پروژه Terra. Terra سال 2022 را به عنوان یک پروژه فراگیر در صنعت کریپتو آغاز کرد و دارایی LUNA در ابتدای سال در میان 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار قرار گرفت.

اما در ماه مه، این پروژه با این واقعیت تقویت شد که استیبل کوین TerraUSD (UST) به طور کامل لنگر خود را به دلار آمریکا از دست داد. اگرچه سال شامل توییت‌های زیادی درباره نمایش بود، توییت زیر از عنوان پروژه بخشی از داستان را مستند می‌کند.

مالک جدید Dogecoin توییتر

ماسک، مدیرعامل تسلا، گهگاه در فضای رمزنگاری فعالیت داشته است و اغلب علاقه خود را به Dogecoin (DOGE) ابراز کرده است. او توییتر را در ماه اکتبر خریداری کرد، خود را مدیرعامل معرفی کرد و شروع به ایجاد تغییرات اساسی در شرکت کرد. صرافی کریپتو بایننس با سرمایه گذاری در توییتر ماسک، 500 میلیون دلار در این غول رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری کرده است.

سه فلش پایتخت سقوط می کند

شرکت مهم دیگری که ورشکست شد Three Arrows Capital یا 3AC بود. 3AC که زمانی یک صندوق تامینی چند میلیارد دلاری بود، در ماه ژوئیه اعلام ورشکستگی کرد و ظاهراً تا حدی تحت تأثیر سقوط Terra قرار گرفت.

در طول سال، سرایت به عنوان یک عامل اصلی در فضای کریپتو مطرح شده است. هنگامی که یک شرکت یک پرش منفی انجام می دهد، اثرات موج دار اغلب توسط سایر بازیکنان احساس می شود.

FTX خراب می شود

FTX، یکی دیگر از بازیگران اصلی در فضای رمزنگاری، نیز در سال 2022 منحل شد. صرافی ارز دیجیتال به رهبری مدیر عامل سابق سام “SBF” Bankman-Fried به موقعیتی رسیده است که پول نقد کافی برای پرداخت بدهی های خود را ندارد. .

با آشکار شدن جزئیات در پی فروپاشی – مانند سوء استفاده از وجوه توسط سازمان خواهر Alameda Research – عناوین مربوط به FTX در بخش دوم سال غالب شد، از جمله پرونده ورشکستگی شرکت در نوامبر و جلسات متعدد استماع دولت ایالات متحده در مورد بازار سهام. SBF در ماه دسامبر به درخواست دولت ایالات متحده توسط مقامات باهامیا بازداشت شد.

ادغام اتریوم

اتریوم رسماً در ماه سپتامبر انتقال مورد انتظار خود را به یک بلاک چین اثبات سهام انجام داد و به اجماع اثبات کار در مورد یکی از اصلی ترین بلاک چین های رمزنگاری پایان داد. ویتالیک بوترین، یکی از خالقان اتریوم، در 15 سپتامبر توییت کرد که این رویداد در حال پایان است.

پس از ادغام، بلاک چین اتریوم با تولید بلاک بهبودهایی نشان داد، به زمان کمتری برای تأیید بلاک نیاز داشت و شاهد افزایش تعداد بلاک‌های تولید شده در هر روز بود. شانگهای، ارتقاء عمده بعدی بلاک چین اتریوم، انتظار می رود در سال 2023 اتفاق بیفتد و اتر (ETH) موجود در Beacon Chain را باز کند.

ترتیب

پنج توییت آخر در این لیست بر رویدادهای مهم تمرکز ندارند، آنها فقط به نقاط مورد علاقه مرتبط با فضای کریپتو نگاه می کنند که در قالب توییت مشهود است. این پست توسط سناتور ایالات متحده، سینتیا لومیس، قوانین مربوط به کریپتو را روشن می‌کند، موضوعی که امسال به طور فزاینده‌ای در صنعت محبوب شده است.

مشکلات قیمت بیت کوین

بر اساس شاخص قیمت بیت کوین کوین تلگراف، بیت کوین (BTC) سال سختی را پشت سر گذاشته است و از 50000 دلار به کمتر از 20000 دلار سقوط کرده است. در حالی که پیتر شیف، مدافع طلا از لحاظ تاریخی بیت کوین را خرد کرده است، قیمت هایی که او در توییتی در 20 ژانویه به آن اشاره کرد، در گذشته غیرمعقول به نظر نمی رسد. اما آیا قیمت بیت کوین همچنان به کاهش بیشتر ادامه خواهد داد یا بدترین آن مدت هاست گذشته است؟ پاسخ احتمالاً در سال 2023 خواهد آمد.

نشانه ای از علاقه جریان اصلی کریپتو

در ماه مارس، قبل از بیشتر سال، ستاره لیگ ملی فوتبال، تام بردی، تحسین خود را برای بوترین، نشانه‌ای از علاقه و رشد رایج کریپتو در توییتر منتشر کرد.

هنوز یک مدافع بیت کوین است

مایکل سیلر، یکی از بنیانگذاران و رئیس هیئت مدیره MicroStrategy، چهره پیگیری بیت کوین این شرکت بوده است که منجر به نگهداری بیش از 100000 بیت کوین توسط MicroStrategy شد. از آنجایی که سیلور نسبت به دارایی صعودی بوده است، به طور کلی نسبت به بیت کوین مثبت بوده است. با توجه به توییت دسامبر زیر، رویدادهای سال 2022 او را از ارزهای دیجیتال منصرف نکرده است.

یک توییت ساده از یک بومی صنعت

صنعت کریپتو از زمان پیدایش خود مانند یک ترن هوایی با فراز و نشیب هایی بوده است. آنتونی پمپلیانو، یک چهره شناخته شده در فضای رمزنگاری، در اواخر سال در توییتر پرتویی از مثبت بودن را منتشر کرد تا لیست را با یک نکته مثبت بسته شود.




نویسنده: Benjamin Pirus

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید