10 توییت رمزنگاری که مانند شیر پیر می شوند: نسخه 2022

10 توییت رمزنگاری که مانند شیر پیر می شوند: نسخه 2022


سام بنکمن-فرید، دو کوون و الکس ماشینسکی می‌توانند به گذشته نگاه کنند و آرزو کنند که ای کاش یک مشاور رسانه‌های اجتماعی استخدام می‌کردند یا توییتر را تعطیل می‌کردند.

به بیان ملایم، سال دیوانه کننده ای برای صنعت کریپتو بود.

در کمتر از 12 ماه، سومین استیبل کوین با ارزش منفجر شد و باعث ایجاد یک اثر دومینو شد، وام دهنده رمز ارز سلسیوس ورشکست شد، بنیانگذاران Three Arrows Capital فرار کردند و یکی از «نوع دوست ترین» مدیران کریپتو به خانه بازگشت.

در این مقاله، کوین تلگراف 10 توییت در مورد کریپتوهای قدیمی مانند شیر فاسد انتخاب کرده است.

دو کوون – “پسران ثابت”

در 10 می، زمانی که آلگو-استیبل کوین، که قبلا به نام TerraUSD شناخته می‌شد، شروع به پایین آمدن از قیمت دلار کرد، موسس آزمایشگاه‌های Terraform تلاش کرد تا ترس از تعمیق بیشتر را با توییتی کاهش دهد: «سرمایه بیشتری توزیع کنید – بچه‌های پایدار».

همه ما می دانیم چه اتفاقی می افتد. فروپاشی اکوسیستم Terra در ماه می 2022 بیش از 40 میلیارد دلار را تنها در آن ماه از بازار حذف کرد.

از آن زمان، Do Kwon و سایر اعضای جامعه Terra سعی کردند پروژه را با یک استیبل کوین جدیدتر احیا کنند. TerraUSD از آن زمان به عنوان TerraClassicUSD (USTC) تغییر نام داد و در زمان نوشتن 0.02 دلار ارزش داشت.

دو کوون – “بدن شما بدن نیست”

بعدی در این لیست، پاسخ معروف Kwon به معامله‌گر ارزهای دیجیتال، Algod است که در 9 مارس، LUNA را خلاصه کرد: «اگر ATH‌های جدید را بشکند، اندازه آن را کوتاه می‌کنم». این یک پونزی بزرگ است، من تقریباً مطمئن هستم که VCها همچنین از سرمایه گذاری های خود در برابر مجرمان محافظت می کنند.

کوون سپس به الگود پاسخ داد و او را فقیر خطاب کرد و گفت “بله، اما سایز تو بزرگ نیست” و گفت “10 دلار گم شده است، همه پوشش بدهند”.

این بارها بعد، در حین و بعد از رفتن به حالت کنترل آسیب، زمانی که TerraUSD از کنترل خارج می شد، به یاد Kwon افتاد.

SBF – “هر چقدر می خواهی به من بفروش. بعد لعنت کن.”

Sam Bankman-Fried (SBF) تعداد تقریباً بی پایانی از عبارات دارد که در شرایط فعلی احتمالاً وحشتناک به نظر می رسد. او نه تنها در مورد “دارایی ها خوب است” دروغ گفت، بلکه کمی قبل از اعلام ورشکستگی شرکتش، بنیانگذار FTX میم 3 دلاری Solana (SOL) خود را برای ما گذاشت.

در یک بحث در توییتر در ژانویه، معامله‌گر رمزارز CoinMamba در ژانویه 2021 زیر پوست SBF قرار گرفت و نشان داد که SOL یک فرصت عالی برای فروش با قیمت 3 دلار است.

پس از یک مکالمه پشت سر هم که آن دو سعی کردند ادعای قیمت آینده را رد کنند، SBF در نهایت از تیزینگ SOL CoinMamba خسته شد و گفت:

“من الان به اندازه 3 دلار SOL می گیرم. هر چقدر می خواهی به من بفروش. سپس لعنت کن.”

این نظر به یک افسانه در جامعه رمزنگاری تبدیل شده است، به خصوص پس از اینکه قیمت SOL در تاریخ 6 نوامبر 2021 به بالاترین سطح تاریخ 259.96 دلار رسید.

اما از آنجایی که شرکت Bankman-Fried یک سال بعد به طرز فاجعه‌باری سقوط کرد، به نظر می‌رسد که CoinMamba آخرین خنده‌اش را به همراه دارد.

CoinMamba در پاسخ به یک موضوع تقریباً دو ساله، طعم داروی خود را به Bankman-Fried داد. “من هر چیزی را که در حال حاضر دارید به قیمت 3 دلار می خرم. هر چقدر که می خواهید به من بفروش. سپس لعنت کنید.”

الکس ماشینسکی – “همه وجوه امن هستند.”

در بحبوحه خرابی LUNA در ماه مه، شایعاتی مبنی بر اینکه سلسیوس با مشکلات نقدینگی مواجه است و ممکن است با مشکلات جدی مواجه شود، منتشر شد، در حالی که دیگران ادعا کردند که شرکت قبلا “به طور کامل نابود شده است.”

ماشینسکی برای اطمینان سریع به مشتریان سلسیوس به این شایعات پاسخ داد: نشان می دهد وی در 12 می در توییتی اضافه کرد: «علیرغم نوسان شدید بازار، سلسیوس هیچ ضرر قابل توجهی متحمل نشده است.

“همه وجوه امن است.”

این چهار کلمه از آخرالزمان این صنعت خبر داد.

یک ماه بعد، در 12 ژوئن، شرکت تمام برداشت ها را متوقف کرد. او در 13 جولای درخواست ورشکستگی فصل 11 را داد. در حالی که ما صحبت می کنیم، کاربران برای بازگرداندن حتی برخی از وجوه خود به مبارزه ادامه می دهند.

درجه سانتیگراد – “اگر دسترسی رایگان و نامحدود به وجوه شخصی خود ندارید، آیا واقعاً سرمایه *مال شما* است؟”

یک کلاسیک شبکه سلسیوس که ماشینسکی را همراهی می‌کند این است که این شرکت کل شعار «خارج از بانک» خود را تبلیغ کرد. وام دهنده رمزارز اغلب استدلال می کند که قابل اعتمادتر از سیستم بانکی است.

شبکه سلسیوس در 14 نوامبر 2019 در توییتی نوشت: “اگر دسترسی رایگان و نامحدود به وجوه شخصی خود ندارید، آیا واقعاً سرمایه *مال شما* است؟” قبل از اضافه کردن:

“به #UnbankYourself و نسل بعدی خدمات مالی با Selcius بپیوندید – بدون کارمزد، بدون جریمه، بدون بن بست، فقط سود.”

این بیانیه در سال 2022 خیلی خوب عمل نکرد.

در بحبوحه ورشکستگی فصل 11، در حالی که دسترسی کاربران به وجوه قفل شده خود صفر است، سود آنها نیز مشکوک است با توجه به اینکه آنها نمی توانند تمام وجوه خود را پس بگیرند.

وویجر – “ما تجربه داریم. […] هر آب و هوای بازار خرس

به دنبال خط مشابهی با سلسیوس و ماشینکی، وویجر دیگر وام دهنده رمزنگاری ورشکسته در ماه ژوئن یک موضوع طولانی در توییتر منتشر کرد که اکنون با نزدیک شدن به پایان سال 2022 کمی نامناسب به نظر می رسد.

در تلاش برای اطمینان دادن به مشتریان مبنی بر اینکه شرکت در بازار نزولی پس از فروپاشی اکوسیستم Terra ایمن است، وویجر به مشتریان اطمینان داد که “ریسک” را به دقت مدیریت می کند و ماموریت آن “ساده سازی و ایمن کردن رمزارز تا حد امکان” است.

«رویکرد ساده و کم ریسک ما برای مدیریت دارایی نتیجه دهه‌ها تجربه شرکت‌های پیشرو در چرخه‌های بازار است. ما تجربه حمایت از تصمیمات خود و عبور از هر بازار نزولی را داریم.»

طی چند هفته بعد، به طور گسترده گزارش شد که این شرکت با مشکلات نقدینگی مواجه است و تا 5 ژوئیه، Voyager اعلام ورشکستگی کرده است.

TechCrunch – “فروپاشی ETH اجتناب ناپذیر است”

بعدی توییت سال 2018 از رسانه خبری فین‌تک TechCrunch است: «فروپاشی ETH اجتناب‌ناپذیر است».

این توییت با یک مقاله بسیار نزولی همراه است که در آن جرمی روبین نویسنده پیش‌بینی می‌کند که «ETH، دارایی، نه خود شبکه اتریوم، به صفر خواهد رسید».

روبین در پایان مقاله توضیح می دهد که در آن زمان مالک بیت کوین (BTC) و لایت کوین (LTC) بوده است، به طور عجیبی پیشنهاد می کند که اگر شبکه اتریوم همه چیز را در نقشه راه خود تکمیل کند، هیچ کس از این دارایی استفاده نخواهد کرد. .

با این حال، در زمان نگارش این مقاله، اتر (ETH) در قیمت 1196 دلار قرار دارد و دلایل متعددی را ارائه می‌کند که چرا مردم می‌خواهند آن را نگه دارند: پاداش، وام، وام‌دهی، و توکنومیک‌های کاهش تورم.

علاوه بر این، اهداف سودمندی مانند پردازش تراکنش ها در بزرگترین شبکه قرارداد هوشمند در بازار را نیز انجام می دهد.

روی “Collect” در زیر تصویر در بالای صفحه کلیک کنید، یا این لینک را دنبال کنید.

آبراهام آیزنبرگ – “می خواهی چکار کنی، می خواهی مرا دستگیر کنی؟”

Avraham Eisenberg، معامله‌گر رمزارز پشت 110 میلیون دلار اکسپلویت توسط صرافی غیرمتمرکز Mango Markets، به دلیل توئیتی در ماه اکتبر که در شرایط فعلی وخیم به نظر می‌رسد، در فهرست قرار گرفته است.

خود این توییت در مورد سوء استفاده آیزنبرگ از هشتگ [email protected] بسیار بی ضرر است و شیخ سوامپرت می گوید: “خودت را بره معکوس خطاب نکن، مرد.”

آیزنبرگ پاسخ داد: “چه کار خواهی کرد، آیا مرا دستگیر می کنی؟”

از این هفته، آیزنبرگ عملاً دستگیر شده است و با اتهامات دستکاری بازار به دلیل سوء استفاده از Mango Markets مواجه است، که به ادعای او یک “استراتژی تجاری بسیار سودآور” است که توسط “عملیات بازار آزاد قانونی” تسهیل می شود.

از این رو، این توییت به سرعت تبدیل به یک الگوی رفتاری محبوب شد که برای مدت طولانی در فرهنگ عامه کریپتو توییتر زنده خواهد ماند.

فورچون – SBF، “وارن بافت بعدی”

مجله تجاری آمریکایی فورچون نیز به دلیل تمجید از SBF در ماه اوت به این فهرست راه یافت.

این پست در یک تاپیک توییتری او را به عنوان “رهبر بالفعل جامعه رمزنگاری” برچسب گذاری کرد و سپس پیشنهاد کرد که او “وارن بافت، شوالیه سفید بعدی کریپتو” و “شاهزاده ریسک” است.

کوین اولری – “من از FTX برای افزایش تخصیص خود استفاده خواهم کرد”

مخزن کوسهکوین اولری که با نام آقای شگفت انگیز نیز شناخته می شود، از FTX و مدیر عامل سابق آن، سم بنکمن-فرید، در لیست پشتیبانی می کند.

توییت حذف شده O’Leary در 10 آگوست 2021 پس از امضای توافق نامه برای تبدیل شدن به سخنگوی FTX منتشر شد. وی در این توییت تاکید کرد:

“در نهایت مشکلات سازگاری خود را با #ارزهای رمزنگاری حل کردم، از FTX برای افزایش تخصیص و استفاده از پلتفرم برای مدیریت سبدهای خود استفاده خواهم کرد.”

متأسفانه برای O’Leary، FTX بسیار دور از انطباق بود، و میلیونر گفت که احتمالاً تمام 15 میلیون دلاری را که برای سخنگویی FTX پرداخت شده بود، پس از مالیات، هزینه‌های نمایندگی و تمام ارزهای دیجیتالی که در صرافی نگه داشته بود از دست داده است. پس از ورشکستگی شرکت از دست داد. ورشکستگی
نویسنده: Brian Quarmby

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉