1.7 میلیون دلار بیت کوین مرتبط با QuadrigaCX پس از سال ها سکون دوباره بیدار شد

1.7 میلیون دلار بیت کوین مرتبط با QuadrigaCX پس از سال ها سکون دوباره بیدار شد


تصور می شد که پس از مرگ موسس صرافی در سال 2018، این کیف پول ها غیرقابل دسترسی هستند، زیرا او تنها نگهبان کلیدهای خصوصی کیف پول بود.

پنج کیف پول مرتبط با صرافی منحل شده ارزهای دیجیتال کانادایی QuadrigaCX، که قبلا تصور می شد غیرقابل دسترسی است، پس از سال ها سکون، حدود 1.7 میلیون دلار بیت کوین حمل می کردند.

محقق کریپتو ZachXBT در یک پست توییتری در 19 دسامبر به جامعه ارزهای دیجیتال هشدار داد و خاطرنشان کرد که پنج کیف پول حدود 104 بیت کوین (BTC) را به کیف پول های مختلف در دسامبر منتقل کردند.

سوابق بلاک چین نشان می دهد که کیف پول ها حداقل از آوریل 2018 بیت کوین ارسال نکرده اند.

QuadrigaCX که زمانی بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال کانادا بود، در آوریل 2019 پس از مرگ موسس و مدیر عامل آن جرالد کاتن در دسامبر 2018 اعلام ورشکستگی کرد که تنها مسئول کلیدهای خصوصی کیف پول‌های صرافی بود.

155000 کاربر صرافی در زمان ورشکستگی آن تا 200 میلیون دلار از طریق ارزهای دیجیتال بدهکار بودند.

در فوریه 2019، گزارشی از شرکت حسابداری Big Four Ernst & Young (EY) که بر دارایی صرافی نظارت دارد، بیان کرد که QuadrigaCX به اشتباه تقریباً 103 BTC را به کیف پول های سرد متعلق به مرحوم Cotten در 6 فوریه 2019 منتقل کرده است. دسترسی – تقریباً همان مقدار بیت کوینی است که اخیراً منتقل شده است.

در آن زمان، این شرکت گفت که با مدیریت همکاری خواهد کرد تا ارز دیجیتال را از کیف پول های سرد بازگرداند.

مربوط: سرنوشت نظارتی کریپتو در سال آینده مشخص خواهد شد

مرگ مرموز بنیانگذار و مدیر عامل QuadrigaCX و به دنبال آن سقوط بازار سهام، تئوری های توطئه ای را مطرح کرد که بنیانگذار مرگ خود را به عنوان بخشی از یک کلاهبرداری ساختگی خروج از کشور ساخته است.

این داستان موضوع یک مستند نتفلیکس در سال 2022 بود.

در سال 2014، سال‌ها قبل از مرگش، کاتن به پادکستی گفت که بهترین راه برای ذخیره کلیدهای خصوصی، پرینت گرفتن از آنها و ذخیره آفلاین آنها در خزانه است و فاش کرد که صرافی کلیدهای خصوصی خود را به‌صورت آفلاین در صندوق شرکت ذخیره می‌کند. در بانک.

مشخص نیست که آیا حرکت بیت کوین مربوط به تلاش های بازیابی EY است یا خیر. کوین تلگراف برای اظهار نظر با EY تماس گرفت اما پاسخی فوری دریافت نکرد.
نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉