آموزش قرار دادن عکس در برنامه ورد

برنامه ورد (word) یکی از پرطرفدار ترین برنامه ها در زمینه تایپ متن است که در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد و کسی نیست که اسم این برنامه محبوب را نشنیده باشد، برنامه ورد یکی از کامل ترین برنامه ها در زمینه تایپ کردن است که تقریبا تمامی نیاز های شما را برطرف می‌کند و شما در زمینه تایپ کردن به هیچ برنامه ی مکملی نیاز پیدا نمی‌کنید. گاهی شما علاوه بر تایپ متن نیاز دارید که از تصویر هم در متون خود استفاده کنید تا بتوانید اطلاعات کافی در اختیار مخاطب قرار بدهید و بتوانید به طور صحیح و کامل منظور خود را برسانید این مقاله در مورد آموزش قرار دادن عکس در برنامه ورد می‌باشد در ادامه با ما همراه باشید.

کار کردن با برنامه ورد بسیار ساده می‌باشد شما می‌توانید با چند کلیک ساده تصاویر دلخواه خود را در این برنامه وارد کنید و به سادگی آن را در متن مورد نظر خود قرار دهید برای وارد کردن عکس باید روی گزینه insert در نوار ابزار کلیک کنید و سپس از طریق گزینه picture می‌توانید عکس مورد نظر خود را در بین فایل های موجود در دستگاه پیدا و آن را در متن خود وارد کنید.

هنگامی که یک عکس را وارد برنامه ورد می‌کنید می‌توانید تا حدی آن را تغییر دهید و می‌توانید تنظیمات آن را بنابر خواسته خودتان تغییر دهید در ادامه تنظیمات عکس و تغییرات آن را بررسی می‌کنیم.

بخش Adjust

 • Remove background: اگر تصویر شما دارای پس زمینه است و می‌خواهید آن را حذف کنید این گزینه می‌تواند به شما کمک کند.
 • Correction: از این گزینه می‌توانید برای تنظیم میزان روشنایی و شفافیت تصویر استفاده کنید.
 • Artistic picture: اگر مایل باشید به تصویر خود افکتی اختصاص بدهید این گزینه می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد.
 • Compress picture: اگر تصویری که وارد کرده اید حجم بالایی دارد می‌توانید از این گزینه استفاده کنید و حجم تصویر را کم کنید.
 • Change picture: اگر می‌خواهید تصویر دیگری را جایگزین تصویر خود کنید ولی قالب و افکت هایی که استفاده کرده اید تغییری نکند می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.
 • Reset picture: اگر بخواهید تصویر شما به حالت اولیه خود برگردد استفاده از این گزینه می‌تواند تصویر شما را به حالت اولیه برگرداند.

بخش picture style برای درج عکس در ورد

 • Picture border: با استفاده از این گزینه شما می‌توانید یک کادر اختصاصی و با سلیقه خودتان ایجاد کنید و شما می‌توانید رنگ، اندازه، ضخامت و نوع خطوط را خودتان تعیین کنید.
 • Picture effect: این گزینه شامل افکت هایی است که شما می‌توانید از آن استفاده کنید و آن‌ها را روی تصویر خود قرار دهید.
  picture layout: استفاده از این گزینه می‌تواند قالب های آماده در اختیار شما قرار دهد که می‌توانید آن‌ها را به تصویر خود اضافه کنید و همچنین می‌توانید با استفاده از این قالب های آماده متن های دلخواه خود را نیز به تصویر مورد نظر اضافه کنید.

بخش arrange

 • Position: با استفاده از این قسمت می‌توانید عکس خود را در هر جای صفحه جا به جا کنید.
 • Warp text: این گزینه می‌تواند کمک کند تا تصویر قرار داده شده در متن را تنظیم و نحوه نمایش دادن آن را نیز تنظیم کنید.
 • Align: استفاده از این گزینه باعث می‌شود که اگر چندین عکس را در تصویر قرار داده اید همگی به صورت مرتب و در یک صفحه به نمایش در آید.
 • Rotate: اگر نیاز دارید که عکس خود را بچرخانید این گزینه به شما کمک می‌کند که این کار را انجام دهید.

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید