تحقیقات ZachXBT در مورد کلاس کشش فرش NFT کانادا ذکر شده است


طبق اسناد دادگاه، تیم Boneheads به نقض قرارداد، اختلاس وجوه و گمراه کردن سرمایه گذاران متهم شده است.

کار تحقیقاتی کارآگاه مستقل بلاک چین ZachXBT در یک شکایت دسته جمعی کانادایی علیه Boneheads به اتهام 3.1 میلیون دلار در قرعه کشی های ناهموار مورد استناد قرار گرفت.

ZachXBT در توییتی در 7 ژوئیه این مورد را برجسته کرد و در عین حال بار دیگر اتهاماتی مبنی بر اینکه تیم Boneheads “به سرعت ناپدید شد و سرمایه‌های ضرابخانه خود را در BAYCها هدر داد” را برجسته کرد. [Bored Ape Yacht Club NFTs]کالاهای لوکس و سایر مواردی که هرگز نقشه راه را برآورده نمی کنند.

ZachXBT افزود: “یک مورد دیگر که در آن به تحقیقات من اشاره شده است.”

دعوای دسته جمعی برای اولین بار در اواسط ژوئن در دادگاه عالی انتاریو ثبت شد.

بر اساس بیانیه ادعایی 19 ژوئن، تیم Boneheads از جمله به نقض قرارداد با سرمایه گذاران به دلیل عدم رعایت نقشه راه پروژه، سوء استفاده از بودجه، ارائه اظهارات نادرست متقلبانه و اظهارات نادرست سهل انگارانه متهم شده است.

در این پرونده آمده است: “تا تاریخ این ادعا، تیم Boneheads NFT به یک وعده نقشه راهی که به خریداران NFT Boneheads داده اند عمل نکرده است.”

«مصرف‌کنندگان در ازای خرید یا چاپ Boneheads NFT، حتی یک ایردراپ NFT، توکن، مجموعه فیزیکی، دسترسی به بازار، خالکوبی، اپلیکیشن آواتار، حق رای، هدیه یا ده‌ها وعده دیگر به مصرف‌کنندگان دریافت نکرده‌اند.»

این پرونده تحقیقات کارآگاه در مورد این پروژه را برجسته می کند که در 14 ژوئیه 2022 در توییتر با ارجاع به ZachXBT و پست های اضافی از ماه بعد منتشر شد.

در اولین موضوع، ZachXBT خلاصه ای از نحوه سوء استفاده پروژه از بودجه مورد نظر برای حمایت از نقشه راه Boneheads ارائه کرد.

مرتبط با: CZ، پاول و افراد دیگر برای تامین مالی بیش از 1 میلیون دلار هزینه های قانونی برای کارآگاه زنجیره ای ZachXBT استخدام می کنند.

ZachXBT همچنین بیان کرد که پروژه با چه سرعتی پس از راه‌اندازی آفلاین شد، و فاش کرد که بازیگران کلیدی پشت پروژه چه کسانی بودند در حالی که کارهای خطرناک آنها را دنبال می‌کردند.

با وجود ماه‌ها عدم فعالیت در رسانه‌های اجتماعی، تیم Boneheads به‌سرعت به پست‌های ZachXBT در توییتر پاسخ دادند و اظهار داشتند که Boneheads یک فریب نیست، بلکه یک «فرایند خلاقانه عمداً بسیار کند» است.

“سپس آنها اعلام کردند که یک مجموعه “جدید”، 21، در آگوست 2022، سالگرد راه اندازی پروژه آنها منتشر خواهد شد. هیچ مجموعه ای تا کنون منتشر نشده است.”

کار ZachXBT اکنون چندین بار برای کمک به ایجاد پرونده‌هایی علیه بازیگران بد در فضای NFT استفاده شده است.

در ماه فوریه، FBI پس از تحقیقات طولانی توسط ZachXBT، 86.5 اتر (ETH) و 100000 دلار NFT را از یک کلاهبرداری فیشینگ ضبط کرد.

در اکتبر 2022، واحد ملی سایبری فرانسه همچنین به تلاش‌های ZachXBT برای کمک به دستگیری و محاکمه گروهی از کلاهبرداران فیشینگ مظنون به سرقت 2.5 میلیون دلار NFT اشاره کرد.

مجله: خالق NFT: “لعنتی، من این را دیدم!” – NFT های Coldie’s Snoop Dogg، Vitalik و McAfee
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *