پروتکل بازده تا دسامبر 2023 به طور دائمی عملیات را “خاتمه” می کند


مقررات منفی کریپتو در ایالات متحده، اروپا و بریتانیا یکی از عوامل بسته شدن نابهنگام پروتکل بازده بود.

پروتکل وام دهی مالی غیرمتمرکز (DeFi) پروتکل بازدهی تصمیم خود را برای بسته شدن تا پایان سال به دلیل کمبود تقاضای تجاری و فشارهای نظارتی جهانی اعلام کرده است.

پروتکل بازده پس از پایان سری دسامبر 2023 منقضی می شود، که قرار است در 29 دسامبر 2023 بالغ شود. پروتکل بازده در اطلاعیه خود که جزئیات عملیات “افت” را توضیح می دهد تأیید کرد که راه اندازی سری با بهره ثابت مارس 2024 رخ داده است. لغو می شود. پروتکل موارد زیر را بیان می کرد:

“در حالی که فکر می کنیم آینده روشنی برای DeFi و بازارهای با نرخ ثابت در DeFi است، ما احساس کردیم که این تصمیم به دلیل عدم تقاضای پایدار برای استقراض با نرخ ثابت در پروتکل بازدهی ضروری است.”

مقررات منفی کریپتو در ایالات متحده، اروپا و بریتانیا نیز برخی از چالش هایی بود که منجر به بسته شدن پروتکل بازدهی شد. از امروز، «ارائه‌دهندگان نقدینگی برای استراتژی‌های *MS (مارس-سپتامبر) هیچ کارمزد دیگری دریافت نخواهند کرد.

در نهایت، یک توییت رسمی تایید کرد که “تمام استقراض و وام دهی در 31 دسامبر پایان می یابد،” دو روز پس از سررسید سری فعلی.

مرتبط با: بایننس وام BUSD را تا 25 اکتبر متوقف خواهد کرد

سال 2023 شاهد بسته شدن تعداد زیادی دیگر در سطح پروتکل بود، از جمله پلتفرم وام دهی TVL به ارزش 29 میلیون دلار Geist Finance و 16.5 میلیون دلار ربات معاملاتی کریپتو Discord None Trade.

در هر دو مورد، دلیل اصلی بسته شدن آنها حمله از خارج نسبت داده شد. Geist Finance به دلیل ضررهای ناشی از بهره برداری چند زنجیره ای برای همیشه تعطیل شده است. None Trading گفت که “مقدار قابل توجهی از سرمایه” و همچنین “توکن های تیم” را که برای عملیات آن حیاتی بودند از دست داده است.
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید