Ripple CTO نسبت به کلاهبرداری XRP در میان تبلیغات ناشی از SEC هشدار می دهد


قیمت XRP بیش از 70 درصد افزایش یافت و ارزش آن را از 0.47 دلار به 0.82 دلار در یک روز افزایش داد. این رویداد همچنین بزرگترین افزایش قیمتی است که XRP در سال گذشته شاهد بوده است.

حکم دادگاه به نفع آزمایشگاه ریپل مبنی بر اینکه XRP (XRP) یک امنیت نیست، هیاهوی طولانی مدت در اطراف اکوسیستم را دوباره برانگیخته است. دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، هشداری به سرمایه‌گذاران صادر کرده است و پیش‌بینی می‌کند که هجوم کلاهبرداری‌ها به دلیل تجمعات رمزی که احساسات نزولی را به چالش می‌کشد، داشته باشد.

نبرد حقوقی دو ساله بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و ریپل تا حدی در 13 جولای به اوج خود رسید، زمانی که XRP برچسب “اوراق بهادار” را توسط دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک پاره کرد.

سپس، افزایش ارگانیک اما قابل توجهی در قیمت بازار XRP وجود داشت. همانطور که در زیر نشان داده شده است، قیمت XRP بیش از 70 درصد افزایش یافته است، ارزش آن را از 0.47 دلار به 0.82 دلار در یک روز افزایش داده است. این رویداد همچنین بزرگترین افزایش قیمتی است که XRP در سال گذشته شاهد بوده است.

نمودار قیمت یک ساله XRP پس از حکم دادگاه نیویورک افزایش یافته است. منبع: TradingView

هیاهو در مورد اکوسیستم های رمزنگاری مانند ارزهای دیجیتال یا توکن های تغییرناپذیر (NFT) زمانی است که کلاهبرداران رمزارز کاملاً فعال می شوند و سعی می کنند سرمایه گذاران بی دقت را فریب دهند. شوارتز در توییتر نسبت به افزایش کلاهبرداری XRP هشدار داد. او فوق الذکر:

“بسیاری از کلاهبرداران از آخرین اخبار خوب برای تقلب و سرقت سوء استفاده می کنند. هیچ ایردراپ، هدایا یا پیشنهاد ویژه ای در ارتباط با این تصمیم وجود ندارد.”

با توجه به محبوبیت بسیار زیاد و جامعه رو به رشد آن، کلاهبرداران اغلب جعل هویت وب سایت رسمی ریپل برای تبلیغ هدایا و ایردراپ های جعلی هستند. در چنین مواردی، کلاهبردار قصد دارد به کیف پول‌های رمزنگاری قربانی بالقوه دسترسی پیدا کند. این کیف پول‌ها در تاریخ بعدی برای تخلیه توکن‌های موجود یا حذف وجوه دزدیده شده استفاده خواهند شد.

مرتبط با: کپی‌های ریپل و بایننس، دارندگان XRP را از طریق برنامه‌های تقلبی هدف قرار می‌دهند

در آوریل 2023، YouTube به بازیابی کانال سازنده با 2.4 میلیون مشترک کمک کرد که به دلیل حمایت از کلاهبرداری های XRP هک شده بود.

YouTuber DidYouKnowGaming پس از مداخله سریع یوتیوب دوباره به حساب خود دسترسی پیدا کرد و ویدیوهای حذف شده را بازیابی کرد. آنچه که هکرها برای دسترسی به حساب های یوتیوب استفاده می کنند یک راز باقی مانده است.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسان بدهند تا همه ما را نکشند
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *