آیا قیمت XRP می تواند به 1 دلار برسد؟ بعداً این سطوح را تماشا کنید


قیمت XRP پس از پیروزی قانونی ریپل در برابر SEC ایالات متحده تقریباً دو برابر شد. اما آیا رالی او پس از رسیدن به تقریباً 1 دلار می تواند ادامه یابد؟

قیمت XRP (XRP) پس از حکم دادگاه فدرال مبنی بر اینکه فروش آن در صرافی های رمزنگاری مطابق با قوانین اوراق بهادار ایالات متحده است، به شدت افزایش یافته است.

در 14 جولای، قیمت XRP تقریباً 10٪ کاهش یافت و به 0.76 دلار رسید، اما همچنان در حدود 65٪ در مقایسه با پایین ترین قیمت روز قبل بود.

مطالب مرتبط: چرا قیمت XRP امروز افزایش یافت؟

جفت XRP/USD با 0.93 دلار به بالاترین سطح خود در 24 ساعت گذشته رسیده است، که بهترین سطح آن از دسامبر 2021 است، و نگران رسیدن به 1 دلار است.

نمودار قیمت روزانه XRP/USD. منبع: TradingView

رالی XRP با پشتوانه نهنگ

برخی نشانه ها حاکی از آن است که ادامه افزایش قیمت XRP ممکن است فقط واکنش کوتاه مدتی به اخبار مثبت ریپل نباشد.

به عنوان مثال، مدت زمان افزایش عظیم XRP همزمان با رسیدن حجم معاملات به بالاترین حد 10 ماهه است. در همین حال، تعداد تراکنش‌های نهنگ XRP یا کیف پول‌هایی که بیش از 100000 دلار دارند به بهترین حالت خود در سال 2023 رسیده است که نشان می‌دهد ثروتمندترین سرمایه‌گذاران از رالی XRP حمایت می‌کنند.

برایان کیو، تحلیلگر داده، گفت: «اگر آدرس‌های کلیدی نهنگ و کوسه وارد این پمپ می‌شوند و عرضه آن‌ها را افزایش می‌دهند، این پیش‌بینی است که پمپ ممکن است تازه شروع شده باشد، و نشانه‌ای از اتفاقات خوب آینده است.» پلتفرم تحلیلی Santiment.

تعداد تراکنش های نهنگ (> 100000 دلار). منبع: Santiment

همچنین، افزایش قیمت XRP مطابق با افزایش عرضه توسط سازمان‌هایی با موجودی توکن 100000 تا 10 میلیونی است.

عرضه XRP توسط نهنگ ها نگهداری می شود. منبع: Santiment

به عبارت دیگر، نهنگ‌ها رالی را نفروختند، اما در واقع XRP را جمع‌آوری کردند، که نشان می‌دهد بسیاری از آنها می‌خواهند خود را برای دستاوردهای بیشتر قرار دهند.

XRP 1 دلار و فراتر از آن؟

از نظر فنی، XRP می‌تواند سطح 1 دلار را در روزهای آینده آزمایش کند، اما پتانسیل ادامه رشد خود در حال حاضر ضعیف به نظر می‌رسد.

به طور خاص، عقب نشینی 14 جولای در نزدیکی یک تقاطع مقاومتی متشکل از یک خط روند افقی چند ساله (بنفش) و یک سقف خط روند نزولی غول پیکر (مشکی) رخ داد.

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی هفتگی XRP (RSI) بیش از حد خرید شد و انتظارات اصلاحی را افزایش داد.

نمودار قیمت روزانه XRP/USD. منبع: TradingView

اگر عقب نشینی اتفاق بیفتد، قیمت XRP با خطر سقوط به سمت حمایت خط روند صعودی چند ساله تا سپتامبر به 0.45 دلار می رسد که حدود 55 درصد از سطح قیمت فعلی کاهش می یابد.

مطالب مرتبط: مدیر ارشد فناوری Ripple نسبت به کلاهبرداری XRP در میان تبلیغات ناشی از SEC هشدار می دهد

سایر اهداف قیمت شامل میانگین متحرک نمایی 50 هفته ای (EMA 50 هفته ای؛ موج قرمز) در حدود 0.48 دلار و 200 هفته متحرک (موج آبی) حدود 0.50 دلار است.

از سوی دیگر، RSI بیش از حد خرید می‌تواند باعث تثبیت قیمت XRP به صورت افقی در محدوده 0.75-1 دلار شود.

نمودار قیمت هفتگی XRP/USD. منبع: TradingView

اگر قیمت XRP به طور پیوسته به بالای 1 دلار افزایش یابد، هدف قیمت بعدی تا سپتامبر احتمالاً نزدیک به 1.35 دلار خواهد بود، سطح مقاومت در جلسه آگوست تا دسامبر 2021.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *