XRP یک امنیت نیست، مدیر عامل Celsius یک شکایت جنایی ارائه کرد و موارد دیگر: Hodler’s Digest، 9-15 ژوئیه


Ripple Labs تا حدی SEC را در دادگاه شکست داد و باعث افزایش قیمت برای XRP شد. شبکه سلسیوس توسط FTC میلیاردها دلار جریمه شد و مدیر عامل آن به دلیل کلاهبرداری دستگیر شد.

داستان های برتر این هفته

قاضی حکم می‌کند که XRP یک امنیت در دعوای SEC علیه ریپل نیست

آزمایشگاه ریپل در 13 ژوئیه در دادگاه منطقه ای نیویورک به پیروزی دست یافت، زمانی که قاضی آنالیسا تورس در شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) که تا سال 2020 ادامه داشت، تا حدودی به نفع شرکت رای داد. با توجه به اسناد دادگاه، قاضی تورس به طور خلاصه به نفع آزمایشگاه های ریپل رای داد و حکم داد که توکن XRP یک امنیت نیست، بلکه فقط مربوط به فروش برنامه ای در مبادلات دارایی دیجیتال است. قیمت XRP چند دقیقه پس از انتشار این خبر به شدت افزایش یافت. این شکایت از دسامبر 2020 ادامه دارد، زمانی که SEC از ریپل و دو مدیر اجرایی آن به اتهام ارائه اوراق بهادار ثبت نشده شکایت کرد. علیرغم نتیجه مثبت، بسیاری از وکلا نسبت به برگزاری جشن زودهنگام هشدار دادند و اظهار داشتند که این تصمیم جزئی بوده و سابقه ای ایجاد نکرده است. علاوه بر این، SEC می تواند به این تصمیم اعتراض کند که می تواند منجر به لغو آن توسط دادگاه بالاتر شود.

پس از پیروزی جزئی ریپل بر SEC، XRP به چهارمین ارز دیجیتال بزرگ تبدیل شد

XRP این هفته پس از پیروزی جزئی ریپل بر SEC، چهارمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار شد. طبق داده‌های TradingView، قیمت XRP در ساعات پس از تصمیم تا 98 درصد افزایش یافت و به 0.93 دلار رسید. در همین حال، ارزش بازار آن به 21.2 میلیارد دلار افزایش یافت و به 46.1 میلیارد دلار رسید. این تصمیم جدید همچنین موج جدیدی از فعالیت‌های فهرست‌بندی مجدد را در صرافی‌های اصلی ایالات متحده ایجاد کرد، زیرا Coinbase، Kraken و iTrustCapital این توکن را برای تجارت در پلتفرم‌های مربوطه خود در دسترس قرار دادند.

شبکه سلسیوس توسط FTC 4.7 میلیارد دلار جریمه شد و مدیر عامل شرکت به اتهام کلاهبرداری دستگیر شد

مقامات ایالات متحده اعلام کرده‌اند که الکس ماشینسکی، مدیرعامل سابق موسسه اعتباری ورشکسته سلسیوس را به اتهام کلاهبرداری در اوراق بهادار، کلاهبرداری کالایی و کلاهبرداری با سیم متهم کرده‌اند. رونی کوهن پاون و ماشینسکی، مدیر ارشد درآمد سابق، همچنین با اتهامات توطئه برای دستکاری قیمت توکن سلسیوس، تقلب در اوراق بهادار، دستکاری بازار و کلاهبرداری سیمی روبرو خواهند شد. مقامات ماشینسکی را به عنوان بخشی از کیفرخواست هفت جنایت دستگیر کردند. به موازات آن، کمیسیون معاملات آتی کالا شکایتی را علیه سلسیوس با جریمه 4.7 میلیارد دلاری ارائه کرد و مدعی شد که بنیانگذاران آن این پلتفرم را به عنوان مکانی امن برای مشتریان برای سپرده گذاری ارزهای دیجیتال خود به بازار عرضه کرده اند و بیش از 4 میلیارد دلار از دارایی های مصرف کننده را اختلاس کرده اند. SEC نیز با اتهامات مشابه علیه این شرکت شکایت کرد. در حالی که سلسیوس با تنظیم کننده ها همکاری می کرد، ماشینسکی اتهامات گمراه کردن مشتریان و افزایش توکن CEL را رد کرد.

اولین ETF بیت کوین اروپا برای اولین بار پس از یک سال تاخیر، سال 2023 را می بیند

اولین صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) اروپا پس از مدت ها تاخیر در اواخر امسال راه اندازی می شود. ETF بیت کوین که توسط Jacobi Asset Management مستقر در لندن ایجاد شد، قرار بود در جولای 2022 راه اندازی شود اما به دلیل شرایط بازار به تعویق افتاد. مدیر دارایی اکنون شاهد تغییر تدریجی تقاضا نسبت به سال 2022 است. همچنین در این هفته با استقبال آرژانتین از اولین قرارداد آتی بیت کوین، تحولات مرتبطی در آرژانتین رخ داد. طبق گفته Matba Rofex، پلت فرم معاملاتی پشت ابزار سرمایه گذاری، این اولین قرارداد آتی بیت کوین در آمریکای لاتین است.

کاهش تعداد کارمندان بایننس به 1000 کارمند رسید

طبق گزارش ها، بایننس در هفته های اخیر صدها کارمند خود را اخراج کرده است. به گفته کارمندان سابق، این قطعی ها جهانی بوده و کارکنان خدمات مشتری به ویژه در هند آسیب زیادی دیده اند. بیش از 1000 کارمند، از جمله اخراج این هفته، شغل خود را در بازار سهام از دست دادند. قبل از اسلش، تعداد کارمندان جهانی بایننس 8000 تخمین زده می شد. تجدید ساختار ممکن است بیش از یک سوم کارکنان Binance را به همراه داشته باشد. صرافی کریپتو در 31 می 20 درصد از کارکنان خود را کاهش داد و مدعی شد که در بحبوحه فشارهای مداوم در ایالات متحده، منابع را کاهش نمی دهد، بلکه در حال تخصیص مجدد منابع است. طبق گزارش ها، طولانی ترین چالش بایننس تحقیقات در حال انجام توسط وزارت دادگستری ایالات متحده در مورد فعالیت ها و مدیران آن است.

برنده و بازنده

در آخر هفته، بیت کوین (بیت کوین) آنجا 30227 دلاراتر (ETH) همچنین 1923 دلار و XRP همچنین 0.72 دلار. ارزش کل بازار 1.21 دلار تریلیون، با توجه به CoinMarketCap.

در میان 100 ارز دیجیتال برتر، XRP سه آلتکوین سودآور هفته بود. (XRP) در 54.20٪، یلدیز (XLM) 37.88٪ و در Synthetix (SNX) در 31.92٪.

eCash سه آلتکوین برتر هفته است که ضرر می‌کنند (XEC) -21.82٪، بیت کوین SV (BSV) -16.75٪ در میکر (MKR) -7.87٪.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کریپتو، حتما تحلیل بازار کوین تلگراف را مطالعه کنید.

همچنین بخوانید
امکانات

Play2Earn: چگونه بلاک چین می تواند یک تغییر پارادایم در ایجاد اقتصاد بازی ایجاد کند

امکانات

اف بی آی ویرجیل گریفیث را به دلیل شکستن تحریم ها از کار برکنار کرد

به یاد ماندنی ترین نقل قول ها

این [Ripple ruling] این یک معامله بزرگ است. […] از زمانی که این شکایت مطرح شد، مشخص بود که برای کل صنعت پیامدهایی خواهد داشت.

شیلا وارنمدیر عامل شورای نوآوری کریپتو

فکر می کنم بلک راک، اینویسکو [and] گروه ارائه دهندگان ETF نشانه واقعی قریب الوقوع بودن پذیرش است.

مایک نووگراتزبنیانگذار و مدیر عامل گلکسی دیجیتال

من فکر می‌کنم چرخه رمزنگاری بعدی توسط برنامه‌های کاربردی مصرف‌کننده با استفاده از رمزارز هدایت می‌شود، اما کاربران تا زمانی که به دقت نگاه نکنند، در مورد ارز دیجیتال نمی‌دانند.

0xDesignerطراح UI/UX مستعار Web3

XRP یک امنیت نیست. برای ریپل، این پیروزی یک پیروزی برای کل صنعت و گامی به سوی وضوح نظارتی در ایالات متحده است.

آزمایشگاه های سرجتوسعه دهندگان پروتکل پرداخت ریپل

[It] انتظار ما این است که قیمت بیت کوین الگوی بازیابی تاریخی قبل و بعد از هر نصف شدن بیت کوین را تکرار کند.

بازارهای سرمایه برنبرگشرکت سرمایه گذاری مستقر در نیویورک

من فکر می‌کنم اگر بخواهیم بیت‌کوین بیشتر از پرداخت‌ها باشد، به راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری بیشتری نیاز دارد.

ویتالیک بوترینیکی از بنیانگذاران اتریوم

پیش بینی هفته

آیا قیمت XRP می تواند به 1 دلار برسد؟ بعداً این سطوح را تماشا کنید

قیمت XRP پس از اینکه حکم دادگاه فدرال اعلام کرد که فروش آن در صرافی های رمزنگاری مطابق با قوانین اوراق بهادار ایالات متحده است، به شدت افزایش یافت. جفت XRP/USD که در طول هفته در بالاترین سطح خود بوده است، با 0.93 دلار به بهترین سطح خود از دسامبر 2021 رسیده است.

برخی نشانه ها حاکی از آن است که ادامه افزایش قیمت XRP ممکن است فقط یک واکنش کوتاه مدت به اخبار مثبت ریپل نباشد. به عنوان مثال، مدت زمان افزایش عظیم XRP همزمان با رسیدن حجم معاملات به بالاترین حد 10 ماهه است.

تعداد کیف پول های تراکنش نهنگ XRP که بیش از 100000 دلار دارند به بهترین سطح خود در سال 2023 رسیده است که نشان می دهد ثروتمندترین سرمایه گذاران از رالی XRP حمایت می کنند. تحلیلگر با نام مستعار برایان کیو از پلتفرم تجزیه و تحلیل داده Santiment خاطرنشان کرد که اگر آدرس های کلیدی نهنگ و کوسه وارد این پمپ شود، عرضه آنها افزایش می یابد، نشانه خوبی است که این پمپ ممکن است تازه شروع شده باشد.

از نظر فنی، XRP می‌تواند سطح 1 دلار را در روزهای آینده آزمایش کند، اما پتانسیل ادامه این رالی در حال حاضر ضعیف به نظر می‌رسد. اگر قیمت XRP به طور پیوسته به بالای 1 دلار افزایش یابد، هدف قیمت بعدی تا سپتامبر احتمالاً حدود 1.35 دلار خواهد بود.

FUD هفته

انجمن Blockchain خواستار تحقیق در مورد Prometheum در مورد معامله مورد علاقه SEC است

انجمن بلاک چین نامه ای به SEC ایالات متحده ارسال کرده و خواستار تحقیق در مورد شرکت رمزنگاری Prometheum شده است. در این نامه، انجمن بلاک چین از رگولاتور خواسته است تا مجوز مجوز کارگزار و فروشنده ویژه Prometheum را که توسط سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی صادر شده است، بررسی کند. این گروه همچنین نسبت به اینکه چگونه آرون کاپلان، مدیر عامل شرکت، کرسی برای شهادت در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده در ماه ژوئن به دست آورد، ابراز نگرانی کرد. گزارش شده است که Prometheum موضع عمومی خود را از درخواست برای شفافیت مقرراتی از SEC به این ادعا که مسیر روشنی برای ثبت دارایی‌های دیجیتال وجود دارد و قانون‌گذاری در کشور غیرضروری است، تغییر داده است.

دادستان نیویورک هکر را به دلیل سوء استفاده ۹ میلیون دلاری از صرافی سولانا متهم کرد

یک مهندس امنیتی سابق در یک شرکت فناوری بین‌المللی به اتهام استفاده از یک اشکال قرارداد هوشمند برای سرقت 9 میلیون دلار ارز دیجیتال از یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال مستقر در سولانا دستگیر و متهم شده است. این حمله در جولای 2022 انجام شد و شامل سوء استفاده از یک آسیب پذیری در قراردادهای هوشمند مبادله ای برای ایجاد کارمزدهای متورم با وام های سریع بود. این استثمارگر بعداً بیشتر وجوه را پس داد، اما اجازه داشت 1.6 میلیون دلار را به عنوان جایزه کلاه سفید نگه دارد. اورلاندو کاسمه، وکیل رمزارز، در توییتر گفت که کیفرخواست نشان می‌دهد که اگر شخصی عمداً از پروتکلی به‌گونه‌ای استفاده کند که *در نظر گرفته نشده* باشد، وزارت دادگستری ایالات متحده اتهامات جنایی را مطرح خواهد کرد.

پروتکل وام‌دهی غیرمتمرکز الگوراند، الگوفی، تا پایان سال بسته می‌شود

Algofi، پروتکل استقراض و وام ساخته شده بر روی بلاک چین مالی غیرمتمرکز Algorand، به زودی تعطیل خواهد شد. طبق اعلامیه 11 جولای، ایمان توسعه دهندگان به قدرت فناوری Algorand و الگوریتم اجماع جدید متزلزل نشده است. برنامه‌های استخراج نقدینگی متوقف و وثیقه‌های مختلف تا دسامبر به صفر درصد کاهش می‌یابد. ارزش پروتکل Algofi تقریباً 25 میلیون دلار از اوج 135 میلیون دلاری آن در فوریه است.

ویژگی های برتر Cointelegraph

کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی روح انسانی بدهند تا همه ما را نکشند.

اگر توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی را انسانی‌تر کنند، می‌تواند به جای اینکه ما را به بردگی بگیرد، دوست ما شود. اما در صورت ارتقاء نرم افزار چه اتفاقی می افتد؟

NFT های تعاملی آینده ورزش هستند، وگاس Sphere هیجان انگیز است: NFT Collector

تنیس، گلف، و UFC لحظاتی را در دنیای NFT می گذرانند، همانطور که در وگاس Sphere کلکسیونرهای NFT در حال غرق شدن هستند.

چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی، رقیب جدید کریپتو HK: آسیا اکسپرس

رئیس جمهور چین، شی جین پینگ، همکاری های CBDC را در سازمان همکاری شانگهای گسترش می دهد، هزینه های مجوز کریپتو هنگ کنگ در حال افزایش است و Multichain یک بار دیگر هک شده است.


نویسنده: Editorial Staff

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *