استیبل کوین وایومینگ: آیا ارزهای دیجیتال دولتی امکان پذیر است؟


کمیسیون توکن پایدار به بررسی اجرای بالقوه توکن های پایدار در وایومینگ ادامه می دهد.

در ماه جولای، ایالت وایومینگ آمریکا یک فرصت شغلی برای رئیس کمیسیون توکن پایدار منتشر کرد.

مدیر اجرایی با فرماندار وایومینگ، حسابرس ایالتی، خزانه دار ایالتی و چهار منصوب متخصص برای راه اندازی استیبل کوین خود ایالت همکاری خواهد کرد.

در حالی که وایومینگ اولین ایالتی است که قانون استیبل کوین ایالتی را تصویب کرد، اما تنها ایالتی نیست که به راه اندازی ارز دیجیتال خود فکر می کند.

در آوریل، ابتکار مشابهی در تگزاس پیشنهاد شد. در اینجا، قانونگذاران لوایحی را برای ایجاد یک ارز دیجیتال مبتنی بر دولت با پشتوانه طلا ارائه کردند.

اما ایده استیبل کوین‌های دولتی سؤالات زیادی را ایجاد می‌کند: چگونه بر ثبات پولی پول فیات و قدرت فدرال رزرو تأثیر می‌گذارند؟ آیا آنها می توانند با ارز دیجیتال بانک مرکزی سازگار باشند؟ آیا مردم واقعاً می خواهند به سیستمی برگردند که بانک های دولتی اسکناس های خود را چاپ می کنند؟

آزمایش وایومینگ

قانون توکن پایدار وایومینگ برای اولین بار در فوریه 2022 در بحبوحه بحران بازار کریپتو معرفی شد. این لایحه توکن پایدار وایومینگ را به عنوان یک ارز مجازی تعریف می کند که نشان دهنده و قابل تبدیل به ارز مجازی یک دلار ایالات متحده است که در امانت ایالت وایومینگ نگهداری می شود. اساسا، ایالت ارز فدرال را با سپرده‌ها با نسبت 1:1 توکن می‌کند.

کریس روثفوس، رهبر اقلیت در سنای ایالت وایومینگ، توضیح داد که چرا قانونگذاران ایالتی تا این حد به پروژه توکن دیجیتال علاقه مند هستند:

وایومینگ باید بتواند با ارز دیجیتال معامله کند تا پرداخت‌ها را بپذیرد، پرداخت‌ها را انجام دهد و این کار را بدون ریسک انجام دهد. توکن پایدار وایومینگ راه‌حلی برای این چالش است.

یک رزرو قابل توجه در بخش 2 قانون توکن پایدار، دادستان کل ایالت را مسئول نظارت بر مرحله اولیه صدور توکن می کند. اگر دادستان کل معتقد باشد که این قانون فدرال یا ایالتی را نقض می کند، پروژه متوقف می شود.

این لایحه همچنین مهلتی را برای پروژه تعیین می کند: مدیر کمیسیون گزارش خود را در مورد امکان سنجی توکن پایدار حداکثر تا تاریخ 1 نوامبر 2023 ارائه خواهد کرد.

آخرین: قوانین حفظ حریم خصوصی و کد سایفرپانک در بالتیک هانی‌باگر

به غیر از آن، چیز زیادی در سند ذکر نشده است. در عوض، کمیسیون توکن پایدار را با اختیار ایجاد جزئیات بیشتر ایجاد می کند.

مسیری که قانون طی کرد آسان نبود. در مارس 2022، فرماندار مارک گوردون این لایحه را وتو کرد و گفت که “متقاعد نشده است” خزانه داری ایالت برای اجرای ایمن این پروژه آماده باشد.

گوردون از کمبود اطلاعات، هزینه خدمات حسابداری، توسعه بلاک چین و سایر هزینه‌های ضروری انتقاد کرد و در مورد مزایای ادعایی پروژه تردید داشت.

یک سال بعد، فرماندار از تلاش‌های قانون‌گذاران برای تدوین سند تحسین کرد، اما ملاحظات جدیدی ابراز کرد:

اول از همه، هیچ طرح کلی وجود نداشت (“طرح تجاری”، به دلیل نبود اصطلاح بهتر)، یا اگر برنامه ای وجود داشت، به نظر نمی رسید برای راهنمایی قانونگذاران در تدوین قوانین استفاده شده باشد.”

در 22 مارس 2023، قانون توکن پایدار بدون امضای فرماندار گوردون به قانون تبدیل شد. گوردون پتانسیل توکن پایدار ایالت را برای “پرورش شهرت وایومینگ به عنوان یک رهبر در دنیای دارایی های دیجیتال” تشخیص داد و فکر کرد که پیشرفت های انجام شده توسط تهیه کنندگان این لایحه برای تبدیل شدن آن به قانون کافی است.

عصر استیبل کوین های متعدد؟

نه فدرال رزرو ایالات متحده و نه قانونگذاران متمرکز بر رمزنگاری علناً به پروژه وایومینگ واکنش نشان نداده اند، اما با توجه به اینکه دلار آمریکا دقیقاً برای ارائه یک استاندارد پولی در سراسر کشور و کاهش ارزش پول ایجاد شده است، تصور پاسخ مثبت دشوار است. صلاحیت دولت فدرال

بنابراین در اصل هر پروژه توکن دولتی می تواند با منطق یک ارز بانک مرکزی به اندازه ارزهای دیجیتال خصوصی در تضاد باشد.

در عین حال، ارزش بالقوه استیبل کوین وایومینگ به شدت به همان دلار آمریکا قدیمی گره خورده است. این آن را از یک ارز جداگانه به یک دارایی مالی صادر شده توسط دولت تبدیل می کند. قرن 19.

اسکناس 40 دلاری صادر شده توسط بانک دولتی جورجیا در سال 1855. منبع: ارز سبک جنوبی

روتفوس این موضوع را اینگونه توضیح داد: «ما ارز جدیدی منتشر نمی کنیم. توکن پایدار وایومینگ یک نمایش دیجیتالی از دلار آمریکا است که توسط ایالت وایومینگ به نمایندگی از دارنده توکن نگهداری می‌شود. ما با فدرال رزرو رقابت نمی کنیم. “ما یک فناوری را ممکن می کنیم.”

برخی از ناظران همچنان شاهد یک درگیری بالقوه بین ایالت ها و فدرال رزرو هستند. برنت زو، مدیر عامل پلتفرم بازار اوراق قرضه Web3 Umee، به کوین تلگراف گفت: «البته جنگی بین ایالت ها و دولت فدرال بر سر ایالت هایی که سعی در صدور استیبل کوین های خود دارند، وجود خواهد داشت.

اما با توجه به بحث‌ها در مورد چارچوب ملی برای استیبل کوین‌ها، او معتقد است که ممکن است مصالحه‌ای وجود داشته باشد که در آن فدرال رزرو به ایالت‌ها اجازه دهد تا تحت یک چارچوب خاص، استیبل کوین‌ها را منتشر کنند.

در همین حال، Zachary Townsend، مدیرعامل ارائه‌دهنده بیمه عمر مبتنی بر بیت‌کوین، هیچ مشکل بالقوه‌ای در مورد استیبل کوین‌های دولتی نمی‌بیند، زیرا معتقد است که مفهوم استیبل کوین‌ها برای تقریباً هر سازمانی، سیاسی یا شرکتی، مانند نمونه آخر، باز است. ابتکار پی پال خود را نشان داد.

مجله: سوالات بزرگ: مرگ کریپتوها چه خبر است؟

او به کوین تلگراف گفت: “تنها استیبل کوین خصوصی وجود خواهد داشت. اگر به زندگی خود و تمام شرکت هایی که “حساب” یا “کیف پول” یا “موجودی” در آنها دارم نگاه کنم، آنها در عرض چند سال به استیبل کوین تبدیل خواهند شد.”

این چیزی است که پیتر هرتزوگ، رهبر سیاست های دولتی شورای نوآوری کریپتو، ممکن است با آن موافق باشد. او به کوین تلگراف گفت: «مدل‌های مختلفی برای استیبل کوین‌ها وجود دارد که شامل تصمیم‌گیری‌های متفاوتی در مورد وثیقه اساسی، حاکمیت و موارد دیگر است. برای هرتزوگ، تعجبی ندارد که کشورهایی که علاقه فعالی به ارزهای دیجیتال دارند، به آزمایش ابتکارات جدید ادامه می دهند:

«تا زمانی که شاهد یک چارچوب نظارتی فدرال نباشیم، این احتمال وجود دارد که ایالت‌ها برای ایجاد قوانین جاده‌ای برای تشویق نوآوری و حمایت از مصرف‌کنندگان به اقدامات خود ادامه دهند.»
نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *