اعتصاب انجمن نویسندگان با تصویب توافق موقت و مذاکره کلیدی در مورد هوش مصنوعی پایان می یابد


اعتصاب انجمن نویسندگان پس از پنج ماه تظاهرات با توافقی آزمایشی برای شرایط جدید که شامل مذاکرات در مورد استفاده از هوش مصنوعی است، پایان یافت.

اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) به طور رسمی پایان می یابد زیرا رهبران توافقنامه آزمایشی با استودیوهای سرگرمی هالیوود را تأیید می کنند که برخی از آنها شامل استفاده از هوش مصنوعی (AI) در صنعت است.

نزدیک به پنج ماه بعد، اعلام شد که اعتصاب، که در 2 می 2023 آغاز شده بود، در ساعت 12:01 صبح روز چهارشنبه، 27 سپتامبر 2023، طبق گزارش ددلاین، پایان یافت.

در کنار دستمزدهای بالاتر و قراردادهای منصفانه تر، یکی از اصلی ترین موارد اختلاف WGA در مورد کاربردها و اجرای هوش مصنوعی بود.

در ماه آگوست، استودیوهای هالیوود یادداشتی را با پیشنهاد استفاده از هوش مصنوعی برای نویسندگان و بازیگران برجسته ارسال کردند، اما این پیشنهاد برای هر دو صنف کافی نبود.

شرایط موافقت مقام رسمی با توافق موقت با WGA به شرح زیر اعلام شد:

“هوش مصنوعی نمی تواند مطالب ادبی بنویسد یا بازنویسی کند، و مطالب تولید شده توسط هوش مصنوعی منبع در نظر گرفته نخواهد شد.”

طبق Deadline، این بدان معنی است که مواد تولید شده توسط هوش مصنوعی مجاز به استفاده برای “تضعیف” اعتبار یک نویسنده نیست. در این توافقنامه همچنین آمده است:

«یک نویسنده ممکن است استفاده از هوش مصنوعی را هنگام انجام خدمات نوشتاری انتخاب کند، مشروط بر اینکه شرکت اجازه دهد و نویسنده از سیاست‌های قابل‌اجرای شرکت پیروی کند، اما ممکن است شرکت نویسنده را ملزم به استفاده از نرم‌افزار هوش مصنوعی (مثلاً ChatGPT) در انجام خدمات نوشتن نکند.»

الن استاتزمن، یکی از روسای WGA، قبل از اعتصاب گفت که شرایط هوش مصنوعی شرایطی است که استودیوها قبل از اعتصاب “از مذاکره خودداری کردند”.

مرتبط با: قاضی آمریکایی به نفع خلاقیت انسان حکم می‌کند و حق تکثیر هنر هوش مصنوعی را رد می‌کند

علاوه بر این، زمانی که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی به آنها داده می شود یا در پروژه ای گنجانده می شود، شرکت ها باید با نویسندگان شفاف باشند. WGA می گوید “این حق را برای خود محفوظ می دارد که استدلال کند که استفاده از مطالب نویسندگان برای آموزش هوش مصنوعی توسط MBA یا قوانین دیگر ممنوع است.”

آخرین توافقات بر WGA، یکی از دو اتحادیه سرگرمی در اعتصاب تأثیر می گذارد. اتحادیه اعتصابی دیگر، SAG-AFTRA، نماینده بازیگران و دیگر «حرفه‌های رسانه» است. این اتحادیه در 14 جولای 2023 به WGA پیوست و در حال حاضر در اعتصاب است.

هوش مصنوعی یکی از مولفه های کلیدی است که SAG-AFTRA نیز با آن دست و پنجه نرم می کند. پیشنهاد هوش مصنوعی از استودیوها پیشنهاد می‌کرد که هنرمندان پس‌زمینه اسکن شوند و فقط یک روز پرداخت برای آن دریافت کنند. سپس آنها مالکیت کامل اسکن، تصاویر و شباهت های آن را به شرکت ها می دهند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید