Wormhole انتقال های USDC بومی را برای چهار شبکه بلاک چین یکپارچه می کند


این کرم چاله که با پروتکل انتقال زنجیره‌ای Circle ادغام شده است به USDC اجازه می‌دهد بین اتریوم، بهمن، آربیتروم و خوش‌بینی ارسال شود.

طبق اعلامیه 20 سپتامبر، Wormhole پروتکل انتقال زنجیره‌ای متقابل Circle (CCTP) را ادغام می‌کند و اجازه می‌دهد USD Coin (USDC) از طریق پل‌های مبتنی بر Wormhole بین اتریوم، Avalanche، Arbitrum و Optimism منتقل شود.

ویژگی جدید از طریق پل پورتال برای کاربران نهایی در دسترس است و توسعه دهندگان می توانند با استفاده از Wormhole Connect آن را در برنامه های خود ادغام کنند.

پورتال پل USDC. منبع: پورتال

تیم Wormhole ادعا کرد که ادغام جدید مشکلات نقدینگی و سردرگمی کاربران را کاهش خواهد داد. در این زنجیره‌های جدید و در حال توسعه، ممکن است چندین نسخه از این توکن‌های USDC پل‌شده وجود داشته باشد، که می‌تواند منجر به نقدینگی پراکنده، قیمت‌گذاری پایین و تجربه‌ای گیج‌کننده هم برای کاربران و هم برای توسعه‌دهندگان شود.» بیان شد که CCTP با “ایجاد یک USDC متقاطع زنجیره ای بومی که می تواند بین زنجیره های متصل سوزانده و برش داده شود” به حل این مشکل کمک می کند.

زمانی که Circle برای اولین بار USDC را منتشر کرد، فقط در اتریوم در دسترس بود. اگر کاربری بخواهد USDC را به زنجیره دیگری منتقل کند، باید از یک پل برای قفل کردن USDC بومی خود در اتریوم و برش نسخه مشتق شده در زنجیره دیگر استفاده کند. با این حال، پروتکل های پل زدن متعدد با نسخه های مشتق مختلف USDC گاهی اوقات می تواند باعث سردرگمی کاربران نهایی شود.

در سال 2021، Circle استیبل کوین خود را در زنجیره دوم، Stellar راه اندازی کرد. سپس به ایجاد زنجیره های اضافی ادامه داد و تعداد شبکه های سازگار را تا 20 سپتامبر به 14 افزایش داد.

اما برای اینکه کاربر بتواند USDC محلی را از یک شبکه به شبکه دیگر منتقل کند، همچنان باید وجوه خود را به حساب شریک Circle واریز می کرد و سپس با استفاده از آن حساب به شبکه دیگری برداشت می کرد. تا حدی به دلیل این پیچیدگی، بسیاری از کاربران به استفاده از نسخه هایپرلینک شده سکه به جای نسخه بومی ادامه دادند.

مرتبط با: تحلیلگران: استیبل کوین بیش از دیگران USDC و DAI را مختل کرد

در 26 آوریل، Circle CCTP را راه‌اندازی کرد، مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند و رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی (API) که می‌توان از آن برای سوزاندن USDC در یک زنجیره استفاده کرد و بدون نیاز به واریز وجه توسط کاربر، آن را در زنجیره‌ای دیگر بازگردانی کرد. یک حساب شریک حلقه

در زمان راه اندازی، CCTP فقط اجازه انتقال بین اتریوم و Avalanche و بالعکس را می داد. از آن زمان برای پشتیبانی از شبکه های Optimism و Arbitrum نیز گسترش یافته است. طبق اسناد پروتکل، دایره قصد دارد در سال 2023 شبکه های دیگری را اضافه کند.

در اطلاعیه 20 سپتامبر اشاره شده است که CCTP اکنون در رابط پل Wormhole ادغام شده است، و به کاربران Wormhole اجازه می دهد تا USDC بومی را بین زنجیره های پشتیبانی شده توسط CCTP برای اولین بار انتقال دهند. این شبکه ها در حال حاضر شامل اتریوم، Optimism، Avalanche و Arbitrum هستند.

Wormhole تنها پلی نیست که CCTP را پیاده سازی کرده یا قصد دارد ادغام کند. Wanchan نیز ویژگی مشابهی را ارائه می دهد و طبق اعلامیه 26 آوریل Circle، Celer، Hyperlane، LayerZero و LI.FI نیز اعلام کردند که قصد دارند به زودی آن را پیاده سازی کنند.


نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید