راه اندازی توکن Worldcoin پاسخی از Vitalik Buterin دریافت کرد


بنیانگذار اتریوم پاسخی طولانی به راه اندازی سیستم غیرمتمرکز احراز هویت انسانی Worldcoin منتشر کرد.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران شبکه اتریوم، مقاله ای طولانی با افکار خود در مورد سیستم احراز هویت انسانی Worldcoin منتشر کرد.

در 24 جولای، بوترین پاسخ خود به Worldcoin را که در همان روز منتشر شد، توییت کرد.

بوترین در مقاله خود، همراه با توضیحات Worldcoin و نحوه برنامه ریزی آن، به مفهوم گسترده تر بحث در مورد انتشار توکن Worldcoin اثبات انسانیت اشاره کرد.

Worldcoin معتقد است که با پیشرفت هوش مصنوعی (AI) و سایر راه حل های هویتی مشابه مانند Proof of Humanity، BrightID، Idenam و Circles، تشخیص انسان و ماشین به طور فزاینده ای دشوار خواهد شد.

اکثر این سیستم‌ها که نوعی توکن مانند Worldcoin ارائه می‌کنند، می‌بینند که ابزار انسانی توسط ربات‌ها به خطر می‌افتد و بنابراین به نوعی از درآمد پایه جهانی (UBI) نیاز دارند.

بوترین می نویسد که ترکیب این عوامل به نیاز به تأیید دیجیتالی افراد اشاره دارد. او استدلال می کند که این سیستم اثبات شخصیت برای حل “مشکلات پیشگیری از هرزنامه و تمرکز قدرت” ارزشمند است.

مرتبط با: سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI در جلسه استماع “تاریخی” سنا درباره امنیت هوش مصنوعی شهادت می دهد

علاوه بر این، بنیانگذار اتریوم تاکید می کند که اگر سیستم هایی مانند Worldcoin به غیرمتمرکز شدن طبق وعده داده شده ادامه دهند، سیستم هایی مانند Worldcoin از وابستگی به مقامات مرکزی اجتناب می کنند و تا حد امکان اطلاعات کمتری را نشان می دهند.

“اگر شواهد شخصیت حل نشود، مدیریت غیرمتمرکز… به دست بازیگران بسیار ثروتمند از جمله دولت های متخاصم بسیار آسان تر می شود.”

بوترین همچنین به نگرانی‌های اصلی در مورد چنین راه‌حل‌هایی اشاره کرد که در چهار نکته کلیدی بیان کرد: حریم خصوصی، دسترسی، تمرکز در بنیاد Worldcoin و امنیت.

در 27 ژوئن، Worldcoin یک ترس کوچک را تجربه کرد که بلافاصله پس از هزاران استقرار امن در Optimism که منجر به حدس و گمان حمله شد، مشخص شد.

استیو داخ، توسعه‌دهنده‌ای که بر روی سرویس گواهی اتریوم (EAS) کار می‌کند، سرویس خود شبکه که گواهی‌های روی زنجیره/خارج از زنجیره را ایجاد، تایید و لغو می‌کند، در پست بوترین اظهار داشت که سیستم‌هایی مانند Worldcoin می‌توانند مکمل EAS باشند.

در نتیجه، بوترین گفت در حال حاضر “هیچ شکل ایده آلی برای اثبات شخصیت وجود ندارد” و او در حال حاضر سه رویکرد متفاوت برای این مشکل را در نظر می گیرد که به طور بالقوه می توانند ترکیبی از یکدیگر شوند.

آن خواستار پاسخگویی جامعه در این فرآیند با بررسی و بازرسی و تعادل شد. اگرچه او می گوید که به کسانی که کارشان طراحی و پیاده سازی چنین سیستم هایی است حسادت نمی کند، اما حرف او بسیار ساده است:

به نظر می‌رسد جهانی بدون مدرک هویت بیشتر تحت سلطه راه‌حل‌های هویت متمرکز، پول، جوامع بسته کوچک یا ترکیبی از این سه باشد.»

از 14 جولای، یک هفته قبل از راه اندازی سیستم، ثبت نام برای Worldcoin از 2 میلیون برای ID جهانی فراتر رفت، که کمتر از نیمی از زمانی که برای رسیدن به اولین میلیون طول کشید.

مجله: تعیین حق چاپ موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *