ورلد کوین با وجود انتقادات، بیش از 9000 کاربر را در یک روز در آرژانتین ثبت کرد


پروژه اسکن عنبیه شاهد افزایش ثبت نام در آرژانتین بوده است، جایی که میانگین یک کاربر در هر 9 ثانیه ثبت می شود.

پروژه شناسایی انسانی Worldcoin با ثبت بیش از 9500 کاربر در یک روز در آرژانتین در ماه اوت، رکورد یک روزه را شکست. طبق اعلام پروژه در 31 آگوست، تسهیلگران برای دستیابی به این شاهکار، شرکت کنندگان را به طور متوسط ​​کمتر از 9 ثانیه برای هر نفر درگیر کردند.

طبق وب سایت این پروژه، تسهیلگران Worldcoin در 38 مکان مختلف در آرژانتین وجود دارد. بیشتر مکان ها در پایتخت این کشور، بوینس آیرس هستند.

Worldcoin یک پروژه مبتنی بر بلاک چین است که به افراد اجازه می دهد با اسکن عنبیه خود ثابت کنند که انسان هستند. هنگامی که یک کاربر انسانیت خود را تأیید می کند، یک “هویت جهانی” به او داده می شود که می تواند در برنامه های آینده ادغام شود تا ثابت کند که یک ربات یا برنامه هوش مصنوعی نیست. این پروژه توسط سام آلتمن، یکی از بنیانگذاران OpenAI، پایه گذاری شد، او استدلال کرد که هویت انسانی در آینده مورد نیاز خواهد بود، زیرا برنامه های هوش مصنوعی پیچیده تر و کمتر از انسان متمایز می شوند.

Worldcoin در 25 جولای راه اندازی شد و تقریباً بلافاصله توسط طرفداران حریم خصوصی داده ها مورد انتقاد قرار گرفت. منتقدان ادعا کردند که این برنامه بیش از حد متمرکز است و می تواند به راحتی اطلاعات بیومتریک کاربران را درز کند که می تواند عواقب منفی برای کاربران داشته باشد.

در پست 31 آگوست خود، این تیم ادعا کرد که علیرغم اختلاف نظرها، بسیاری از آرژانتینی ها قبلاً برای ID جهانی ثبت نام کرده اند. افزایش قابل توجهی در تقاضا برای تأیید هویت جهانی در کشورهای سراسر جهان وجود داشته است. [after launch]این در ماه اوت ادامه یافت، زمانی که 9.5 هزار آرژانتینی هویت جهانی خود را در یک روز تأیید کردند.

در این پست همچنین آمده است که افزایش ثبت نام باعث شده است که اپلیکیشن Worldcoin “به طور موقت به برنامه شماره یک در اپ استور در آرژانتین تبدیل شود.”

مرتبط با: خاویر مایلی دوستدار بیت کوین بیشترین آرا را در انتخابات مقدماتی آرژانتین به دست آورد

ورلد کوین پس از ثبت نام، ارز محلی خود WLD را برای کاربران جدید صادر می کند. در حال حاضر پاداش ثبت نام 25 WLD است که ارزشی در حدود 10239.48 پزو آرژانتین (ARS) یا 29.25 دلار در بازار آزاد دارد. بر اساس داده های مربوط به هزینه زندگی از سایت مسافرتی Expatistan، این برای خرید دو وعده از “منوی ناهار اصلی” در مناطق تجاری شهرهای بزرگ آرژانتین کافی است. این سکه در روز عرضه به بالاترین حد خود رسید، جایی که پاداش 25 WLD حدود 23791 ARS یا 68 دلار ارزش داشت.

این پروژه ادعا می کند که “به طور کامل با تمام قوانین و مقررات مربوط به جمع آوری داده های بیومتریک و انتقال داده ها مطابقت دارد.” در پاسخ به این انتقادات، دولت آرژانتین تحقیقاتی را در مورد اقدامات حریم خصوصی Worldcoin آغاز کرده است. Worldcoin همچنین در کنیا به حالت تعلیق درآمد و تیم Worldcoin با سندی پاسخ داد و استدلال کرد که با تمام قوانین حفظ حریم خصوصی در کشور مطابقت دارد.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *