Worldcoin توکنی را برای جدا کردن افراد از ربات ها راه اندازی می کند


این پروژه یک راه غیرمتمرکز و خصوصی برای تأیید هویت انسان به صورت آنلاین در میان ظهور فناوری‌های هوش مصنوعی ارائه می‌کند.

Worldcoin (WLD)، پروژه ای که بخشی از آن توسط سام آلمان، مدیر عامل OpenAI ایجاد شد، این توکن را برای استفاده در اکوسیستم پروژه در 24 جولای منتشر کرد.

این پروژه به طور مداوم ایده‌ها را از فضای کریپتو به دره سیلیکون تقسیم می‌کند و برخی جاه‌طلبی این پروژه را ستایش می‌کنند و برخی دیگر آن را «وحشتناک» و «دوتوپیکی» می‌خوانند. با وجود این نظرات، این پروژه همچنان به دنبال هدف خود برای حل نابرابری درآمد و احراز هویت آنلاین است.

این پروژه برای اولین بار در 14 مارس با لیست انتظار برای کیت توسعه نرم افزار (SDK) راه اندازی شد. به گفته تیم او، World ID به عنوان یک پاسپورت دیجیتال جهانی عمل می کند که کاربران می توانند در تلفن های خود نگه دارند. این پروژه همچنین ادعا می‌کند که World ID بدون نیاز به ارائه اطلاعات شناسایی به وب‌سایت‌های مختلف مانند شماره تلفن، مدرکی مبنی بر روبات نبودن آنها ارائه می‌کند.

در 8 می، این پروژه کیف پول رمزنگاری بدون گاز خود را برای افراد تأیید شده راه اندازی کرد. این به کاربران این امکان را می داد تا با ثبت نام در یک شناسه جهانی که در آن از آنها خواسته می شد شماره تلفن یا اسکن عنبیه را ارائه دهند، از انتقال بدون گاز استفاده کنند.

به گفته توسعه دهندگان، این پروژه داده های ارائه شده توسط کاربران را ذخیره نمی کند. بدون فاش کردن داده‌های مورد استفاده برای ایجاد این مدرک، مدرکی با دانش صفر ایجاد می‌کند تا تأیید کند که کاربر یک انسان است.

پیش از راه‌اندازی، صرافی بایننس اعلام کرد که توکن را در پلتفرم خود فهرست می‌کند.

در همین حال، شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield، شناسایی شده که یک توکن جعلی Worldcoin قبلاً فرش کشیده است.

در حالی که بسیاری حمایت خود را از این پروژه ابراز کردند، اعضای مختلف جامعه نیز با این ایده مخالفت کردند. جک دورسی، مدیر عامل سابق توییتر و حامی بیت کوین توییت کرد هرگز یک شرکت یا دولت نباید مالک بخشی از سیستم مالی جهانی باشد.

مرتبط با: سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI در جلسه استماع “تاریخی” سنا درباره امنیت هوش مصنوعی شهادت می دهد

این پروژه همچنین در 14 جولای بیش از 2 میلیون ثبت نام در پروژه ID جهانی ثبت کرد. در طول راه اندازی توکن، آلتمن توییت کرد که امیدوار است این تعداد را به 2 میلیارد برساند.

سم آلتمن امیدوار است تعداد کاربران را به 2 میلیارد برساند. منبع: توییتر

در 25 می، این پروژه 115 میلیون دلار برای پشتیبانی از سیستم شناسایی غیرمتمرکز و کیف پول رمزنگاری به نام World App تضمین کرد. تیم او از ظهور فناوری هوش مصنوعی برای ارائه یک “راه حل غیرمتمرکز و حفظ حریم خصوصی” استفاده کرد که می تواند به بشریت آنلاین خدمت کند و به افراد امکان می دهد کنترل هویت خود را در دست بگیرند.

مجله: در اینجا آمده است که چگونه انباشته‌های ZK اتریوم می‌توانند قابلیت تعامل داشته باشند
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *