چرا انتخاب بلاک چین برای مجموعه های NFT مهم است؟


هنگام انتخاب یک بلاک چین، مبادلات را در نظر بگیرید و با نیازهای خود هماهنگ شوید. از به خطر انداختن پول، زمان و اعتماد جامعه خودداری کنید.

یکی از اصول راه اندازی یک مجموعه NFT، انتخاب محل چاپ آن برای رسیدن به ماه است. اگر همه بلاک چین اتریوم و سولانا را برای چاپ مجموعه های خود انتخاب می کنند، آیا این بدان معناست که برای مجموعه شما هم خوب است؟ گاهی اوقات، بلاک چین های کمتر اشباع شده مانند ریپل، تزوس و پولیگون می توانند به اقیانوسی از آبی برای کلکسیون های شما تبدیل شوند.

من مجموعه یک مشتری را در ریپل فروختم. نمونه های بسیار دیگری از برندهایی وجود دارد که نیم تنه بزرگ را به زنجیرهای کمتر اشباع تبدیل می کنند. به عنوان مثال، مک لارن دو راه اندازی موفقیت آمیز در Tezos داشته است، فولکس واگن NFT های خود را در Polygon در آوریل 2022 به کار برد و Doodles 2 در ژانویه 2023 در Flow در دسترس قرار گرفت.

از سوی دیگر، برندهایی هستند که روی معروف ترین زنجیره اتریوم راه اندازی شدند و شکست خوردند. به عنوان مثال، لامبورگینی در دسامبر 2022 در اتریوم راه اندازی شد و ما هرگز نام آن را نشنیدیم. پورشه اتریوم را در ژانویه 2023 راه اندازی کرد و توانست تنها 31 درصد از مجموعه های خود را بفروشد و در نهایت ضرابخانه را تعطیل کرد.

اکثر مجموعه‌های امروزی در اتریوم شروع شده‌اند، اما من معمولاً به مشتریانم می‌گویم که این کار را انجام ندهند. زیرا در حال حاضر بیش از 150000 کلکسیون روی پلتفرم وجود دارد (بسیار شلوغ) و قیمت بنزین بالا است، که به این معنی است که مردم کمتر احتمال خرید دارند. همچنین، احساسات بازار در این زنجیره منفی است، بنابراین اگر بخواهید پروژه خود را بازاریابی کنید، هزینه آن به طور نجومی بالاتر خواهد بود.

پیامدهای انتخاب زنجیره اشتباه

انتخاب زنجیره اشتباه باعث هدر رفتن زمان، تلاش و هزینه می شود. بسیار مهم است که قبل از انتخاب یک بلاکچین به عنوان پایه و اساس مجموعه NFT، به طور کامل تحقیق کنید و جنبه های مختلف آن را در نظر بگیرید. در غیر این صورت باید با این عواقب منفی روبرو شوید.

رها شدن احتمالی زنجیره

چشم انداز بلاک چین با پلتفرم های جدیدی که با ظهور NFT ها ظهور می کنند پویا است. هنگام انتخاب زنجیره‌ای که قابلیت ماندگاری طولانی‌مدت ندارد، پشتیبانی توسعه‌دهنده را از دست می‌دهد یا به مرور زمان فعالیت خود را متوقف می‌کند، باید مراقب باشید، زیرا شما و کاربرانتان در خطر رها کردن زنجیره هستند. این می‌تواند NFT‌های شما را باطل کند یا انتقال آن‌ها به زنجیره مورد اعتماد دیگری را در آینده دشوار کند.

همچنین، هدایت مجدد کاربران به یک بلاک چین شکسته می تواند تأثیر منفی بر شهرت برند شما داشته باشد. و بازیابی از شکست در راه اندازی NFT دشوار است. در دراز مدت به ارزش برند شما آسیب می رساند.

عدم قابلیت همکاری

قابلیت همکاری یک پلت فرم به NFT ها اجازه می دهد تا به طور یکپارچه با سایر برنامه ها، پلتفرم ها و کیف پول ها تعامل داشته باشند. اگر بلاک چین اشتباهی را انتخاب کنید که قابلیت همکاری ندارد، می‌تواند در معرض دید و دسترسی به NFT‌های شما را محدود کند و کشف و تعامل با مجموعه شما را برای خریداران بالقوه دشوارتر کند.

درک منفی از پلت فرم

انتخاب بلاک چین می تواند بر نحوه درک مجموعه NFT شما توسط جامعه تأثیر بگذارد. برخی از بلاک چین‌ها ممکن است با بحث‌ها، نگرانی‌های زیست‌محیطی یا اقدامات غیراخلاقی مرتبط باشند. تراز کردن مجموعه شما با چنین بلاک چینی می تواند منجر به واکنش های منفی، انتقاد و کاهش علاقه خریداران یا همکاران بالقوه شود.

به جامعه ای بپیوندید که در آن می توانید آینده را متحول کنید. حلقه نوآوری Cointelegraph رهبران فناوری بلاک چین را برای اتصال، همکاری و انتشار گرد هم می آورد. امروز درخواست دهید

انتخاب بلاک چین مناسب: عواملی که باید در نظر گرفته شوند

دریابید که آیا بلاک چین PoW یا PoS است

پلتفرم‌های PoW سرعت پایین‌تری دارند و هزینه‌های تراکنش بالاتری دارند در حالی که پلتفرم‌های PoS سریع‌تر با هزینه‌های پایین‌تر هستند. شبکه های PoS به دلیل آسیب پذیری کم ترجیح داده می شوند. مکانیسم‌های مختلف PoS مانند اثبات سهام اجاره شده (LPoS)، اثبات سهام مجاز (DPoS)، اثبات تاریخچه (PoH) و اثبات سهام (PoSA) امنیت و کارایی انرژی را ارائه می‌کنند. قدرت پردازش کمتر

سرعت پردازش را ببینید

سرعت تراکنش یک پلتفرم بلاکچین نقش مهمی در موفقیت مجموعه شما و هزینه های تراکنش مرتبط دارد. اگر زنجیره ای با توان عملیاتی پایین را انتخاب کنید، کاربران ممکن است مجبور شوند هزینه های بیشتری را به ماینرها بپردازند تا اطمینان حاصل کنند که تراکنش های آنها نسبت به سایرین اولویت دارد. برخی از بلاک چین ها سرعت تراکنش بالاتری دارند که به آنها امکان می دهد تراکنش های بیشتری را در ثانیه پردازش کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است کندتر باشند.

امنیت حیاتی است

هنگام انتخاب پلت فرم ایده آل برای پروژه NFT خود، مهم است که به یاد داشته باشید که سرعت به تنهایی نباید اهمیت حفظ سطح بالایی از امنیت را تحت الشعاع قرار دهد. چندین بردار حمله وجود دارد که می‌توانند از آسیب‌پذیری‌های زنجیره‌های بلوکی مانند حملات پنجاه و یک درصدی (۵۱ درصد) و حملات انسان در وسط استفاده کنند. این حملات می تواند منجر به از دست دادن داده ها، دسترسی یا منابع مالی شود.

برای اطمینان از بالاترین سطح امنیت و جلوگیری از چنین نقض‌های امنیتی، یک پلتفرم بلاک چین را انتخاب کنید که سابقه خوبی در اولویت‌بندی امنیت داشته باشد یا تحت بررسی گسترده همتایان قرار گرفته باشد.

هزینه تراکنش

هزینه های معامله مقرون به صرفه برای پذیرش گسترده NFT ها بسیار مهم است. همه نقشه ها یا دارایی های NFT با قیمت های نجومی فروخته نمی شوند. هنگام انتخاب زنجیره ای برای NFT های خود، ساختار هزینه ای که ارائه می دهد یا اینکه آیا تراکنش های مقرون به صرفه ای را ارائه می دهد را به دقت در نظر بگیرید. در حالت ایده‌آل، زنجیره‌ای را انتخاب کنید که ساختار بی‌معنای ارائه دهد، زیرا می‌تواند مخاطبان بیشتری را به مجموعه شما جذب کند.

عملکرد قرارداد هوشمند

عملکرد قرارداد هوشمند قوی برای ایجاد شرایط معاملاتی و تضمین امنیت پلتفرم برای پلتفرم‌های NFT حیاتی است. قراردادهای هوشمند خوب طراحی شده اعتماد را القا می کند و پایه ای قوی برای تراکنش های NFT فراهم می کند. قرارداد هوشمند را برای انعطاف پذیری و کارایی به طور کامل آزمایش کنید تا امنیت پلت فرم را بهبود ببخشید.

مقیاس پذیری

مقیاس پذیری بلاک چین شامل دستیابی به نرخ بالای تراکنش در ثانیه (TPS) روی یک پلتفرم است. مقیاس پذیری در یک زنجیره تحت تأثیر سه عامل کلیدی است: عدم تمرکز، امنیت و سرعت. با این حال، دستیابی به هر سه کیفیت به طور همزمان دشوار است، بنابراین اولویت بندی دو عامل از سه عامل مهم است.

غذای آماده شماست؟

هنگام انتخاب یک بلاک چین، مبادلات را در نظر بگیرید و با نیازهای خود هماهنگ شوید. از به خطر انداختن پول، زمان و اعتماد جامعه خودداری کنید. شبکه های محبوب برای مخاطبان شما مهم هستند. بلاک چین های ترجیح داده شده توسط کاربران NFT را ترجیح دهید. زنجیره‌هایی را کاوش کنید که برای پروژه‌های NFT بهینه‌سازی شده‌اند، برای پایگاه‌های مشتری خاص جذاب هستند و به‌طور بالقوه راه‌اندازی شما سودمند است. برای انتخاب زنجیره ایده آل و در عین حال به حداقل رساندن پیامدهای منفی، از یک مشاور محلی راهنمایی بخواهید.

آروین خامش موسس soldoutnfts.io است. او بیش از 50 پروژه NFT را با میزان موفقیت بالا توسعه داده است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است، یک سازمان بررسی شده از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین که در حال ساختن آینده با قدرت ارتباطات، همکاری و رهبری فکری هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بیاموزید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر


نویسنده: Arvin Khamseh

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *