چرا قیمت XRP امروز کاهش یافت؟


قیمت XRP مانند سایر دارایی های برتر ارز دیجیتال امروز کاهش یافت زیرا معامله گران انتظار افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در این هفته را دارند.

قیمت XRP (XRP) امروز کاهش یافت که منعکس کننده سایر روندها در بازار ارزهای دیجیتال است زیرا معامله گران منتظر تصمیم فدرال رزرو در اواخر هفته هستند.

قیمت XRP با افزایش ارزش دلار کاهش می یابد

در 24 جولای، قیمت XRP با 8 درصد کاهش به 0.68 دلار رسید که کمتر از افت 3.5 درصدی بازار کریپتو در همان روز بود. جفت XRP/USD در بحبوحه انتظارات فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو در نشست 25 تا 26 جولای خود نرخ بهره را 25 واحد پایه افزایش خواهد داد، کاهش یافت.

XRP/USD در برابر نمودار عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال. منبع: TradingView

محیطی با نرخ بالاتر برای ارزهای رمزپایه مانند XRP بد در نظر گرفته می شود. در نتیجه، برخی از معامله‌گران از ارزهای دیجیتال با حجم بالا دست کشیدند تا به دارایی‌های امن‌تری مانند دلار آمریکا پناه ببرند، که در اوج رشد بازار تحت رهبری ریپل در 13 جولای فروخته شد.

به عنوان مثال، قیمت XRP در 13 جولای 75 درصد افزایش یافت، اما نتوانست سود خود را به بالای 1 دلار افزایش دهد. از آن زمان تاکنون، قیمت توکن 28 درصد کاهش یافته است. از سوی دیگر، شاخص دلار آمریکا (DXY) در مدت مشابه نزدیک به 2 درصد افزایش یافت.

در همین حال، ضریب همبستگی بین DXY و XRP در 24 جولای 0.79- بود در مقایسه با 0.25+ در 13 ژوئیه، که نشان می دهد در صورت ادامه رشد دلار در ماه های آینده، احتمال کاهش بیشتر XRP وجود دارد.

ضریب همبستگی روزانه بین DXY و XRP. منبع: TradingView

قیمت بعدی XRP در ماه جولای چیست؟

از نظر فنی، XRP پس از رسیدن شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) به 72، که بالاترین سطح خود از آوریل 2021، در هفته گذشته است، وارد مرحله اصلاح بیش از حد خرید شده است.

نمودار قیمت هفتگی XRP/USD. منبع: TradingView

سناریوی نزولی باعث می شود قیمت XRP در ماه جولای یا اوایل آگوست به 0.59 دلار کاهش یابد. این سطح در طول جلسه ژوئیه 2021-ژانویه 2022 پشتیبانی شد و همچنین خط فیب 0.236 نمودار فیبوناچی اصلاحی توکن است (از بالای 1.15 دلار به پایین 0.30 دلار عقب نشینی کرد).

مرتبط: قیمت XRP می تواند تا سپتامبر 40٪ کاهش یابد – تجزیه و تحلیل فراکتال

برعکس، بسته شدن واضح بالای خط فیب 0.382 نزدیک به 0.77 دلار می‌تواند باعث شود که XRP مقاومت 1 دلار را مجدداً آزمایش کند تا حدود 30 درصد از سطوح قیمت فعلی افزایش یابد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *