چرا قیمت اتر (ETH) امروز افزایش یافت؟


قیمت اتریوم در حدود 1800 دلار در حال تثبیت بوده است، سطح مقاومت روانی که ماه‌ها ادامه داشته است، در میان شایعات رو به رشد تایید ETF.

توکن بومی اتریوم اتر (ETH) امروز افزایش یافت و با افزایش تمایل سرمایه‌گذاران نسبت به تایید بالقوه ETF بیت‌کوین در ایالات متحده، دستاوردهای سایر نقاط بازار ارزهای دیجیتال را منعکس کرد.

قیمت اتریوم پس از حدود 9 درصد افزایش در این هفته، در 25 اکتبر در اطراف سطح مقاومت روانی 1800 دلار تثبیت شد. حرکات صعودی این ارز دیجیتال با افزایش حجم معاملات روزانه همراه شد که نشان دهنده علاقه شدید خریداران به اتر است.

نمودار قیمت روزانه ETH/USD. منبع: TradingView

بیایید نگاهی دقیق‌تر به عواملی بیندازیم که در چند روز گذشته باعث افزایش قیمت ETH شده‌اند.

یک برد برای ETF نقطه ای Grayscale Ethereum

در 24 اکتبر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درخواست Grayscale Investment را برای تبدیل صندوق اتریوم خود به ETF پذیرفت.

این اقدام کمیسیون در واکنش مستقیم به حکم دادگاه مبنی بر الزام Grayscale به بررسی درخواست‌های معلق ETF صورت گرفت. هنوز ETF ارز دیجیتال را تایید نکرده است اما وسایل سرمایه گذاری مشابه مرتبط با معاملات آتی بیت کوین و اتریوم را تایید کرده است.

با این حال، بازار پیش بینی می کند که SEC ETF بیت کوین را در اوایل سال 2024 تایید کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، بسیاری از تحلیلگران ارزهای دیجیتال تاییدیه ETF اتریوم را روی کارت ها مشاهده می کنند.

تراکنش‌های نهنگ اتریوم به بالاترین حد خود در ۳ ماه گذشته رسید

وزوز فزاینده ETF همزمان با افزایش فعالیت نهنگ ها در اکوسیستم اتریوم است.

داده های Santiment نشان می دهد که تعداد تراکنش های نهنگ تراکنش های اتر بیش از 100000 دلار طی یک هفته 15 درصد افزایش یافته و به بالاترین سطح خود از ژوئن رسیده است. بیت کوین (BTC)، کاردانو (ADA) و DAI شاهد رشد مشابهی در معاملات نهنگ بودند.

تعداد تراکنش‌های نهنگ اتریوم از 100 هزار دلار گذشت. منبع: Santiment

تجمع نهنگ ها با افزایش قیمت اتر همراه بود که نشان می دهد اکثر نهنگ ها از رالی اتریوم حمایت می کنند. شواهد بیشتری از خروج ETH توسط نهنگ ها از مبادلات بدست می آید. این بدان معنی است که آنها کمترین احتمال را دارند که در آینده ارزهای دیجیتال را با سایر دارایی ها مبادله کنند.

انحلال های کوتاه مدت قیمت ETH را به 1800 دلار رساند

افزایش قیمت اتریوم اخیراً با انحلال کوتاه مدت در قراردادهای آتی اتریوم به ارزش بیش از 70 میلیون دلار همزمان شده است. در همین حال، تنها 41 میلیون دلار موقعیت خرید در همین مدت منحل شد.

انحلال کلی ETH هر 24 ساعت. منبع: Coinglass

فروشندگان کوتاه مدت مجبور شدند موقعیت خود را با خرید قراردادهای آتی به هر قیمتی پوشش دهند، که منجر به افزایش قیمت ها به بالای 1850 دلار در 24 اکتبر شد.

مطالب مرتبط: احساسات بازار کریپتو در بالاترین حد خود از زمان بالاترین قیمت بیت کوین یعنی 69 هزار دلار است.

در مجموع، گاوهای اتریوم دلیلی برای احساس خوش‌بینانه‌تر دارند، زیرا چشم‌اندازی برای راه‌های سرمایه‌گذاری جدید از طریق کارگزاران سهام سنتی به وجود می‌آید.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید