چرا قیمت Dogecoin امروز کاهش یافت؟


قیمت Dogecoin امروز با کاهش تاثیر افزایش DOGE ایلان ماسک و کاهش قیمت بیت کوین به زیر 30000 دلار کاهش یافت.

قیمت Dogecoin (DOGE) امروز کاهش یافت که منعکس کننده روند سایر نقاط در بازار ارزهای دیجیتال است.

ایلان ماسک DOGE را برای کسب سود تحریک می کند

در 18 ژوئیه، قیمت DOGE با 1.75٪ کاهش به 0.068 دلار رسید، که کمی کمتر از بقیه بازار ارزهای دیجیتال، که در مدت مشابه 1٪ سقوط کرد، پایین آمد.

نمودار قیمت روزانه DOGE/USD. منبع: TradingView

کاهش قیمت Dogecoin به عنوان بخشی از اصلاح گسترده‌تر از بالاترین قیمت محلی 0.075 دلار است که پس از سه روز پیش برنده شدن جزئی ریپل در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ایجاد شد.

یک روز پیش، DOGE به لطف ایلان ماسک، دستاوردهای اندکی، هرچند کوتاه مدت داشت. پس از اینکه میلیاردر به ارز رمزپایه میم اشاره کرد، قیمت Dogecoin با 5.3 درصد افزایش به 0.073 دلار رسید.

به این ترتیب، عقب نشینی 18 جولای می تواند نتیجه تضمین سودهای کوتاه مدت ماسک توسط معامله گران باشد.

علاوه بر این، این حرکت نزولی گاوهای مشتاق را در مبادلات مشتقات رمزنگاری به دام انداخته است که منجر به انحلال طولانی مدت 1.50 میلیون دلاری در 24 ساعت گذشته شده است که احتمالاً فروش را تشدید می کند.

نمودار انحلال کل DOGE. منبع: شیشه سکه

چشم انداز قیمت DOGE در ماه جولای

از نظر فنی، اصلاح DOGE پس از آزمایش ترکیب مقاومتی متشکل از میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA 200 روزه؛ موج آبی در نمودار زیر) و خط روند نزولی چند ماهه (سیاه) آغاز شد.

نمودار قیمت روزانه DOGE/USD. منبع: TradingView

از 18 جولای، DOGE/USD نزدیک به 0.068 دلار بالاتر از حمایت متحرک نمایی 50 روزه (موج قرمز) که به مقاومت تبدیل شده است، نگه داشته شده است. عدم نگه داشتن برای مدت طولانی تر می تواند به معنای افت طولانی به 0.066 دلار در ماه جولای باشد که ترکیبی از حمایت متشکل از یک خط افقی (بنفش) و یک خط روند صعودی (مشکی) است.

در مقابل، جهش از متحرک نمایی 50 روزه می تواند منجر به تثبیت مقاومت تست قیمت DOGE در نزدیکی 0.075 دلار به عنوان هدف صعودی جولای شود.

دیدگاه بلند مدت قیمت Dogecoin

در همین حال، Dogecoin در نمودار روزانه خود چیزی به نظر می رسد که یک الگوی “BARR Dip” باشد.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین در 30000 دلار گیر کرده است – در اینجا 3 دلیل وجود دارد

BARR مخفف Bump-and-Run-Reversal است، یک تنظیم فنی که تحلیلگران سنتی آن را به عنوان یک روند صعودی در هنگام شکل گیری در بازار نزولی درک می کنند. از 18 ژوئیه، قیمت DOGE به نظر می رسد در مرحله شکست الگو قرار دارد، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت روزانه DOGE/USD. منبع: TradingView

اگر الگوی با سود بیشتر تأیید شود، قیمت DOGE می تواند تا حداکثر ارتفاع الگوی BARR Dip افزایش یابد. به عبارت دیگر، هدف صعودی 0.088 دلار تا سپتامبر 2023، افزایش 30 درصدی نسبت به سطوح فعلی قیمت.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *