چرا قیمت بیت کوین امروز افزایش یافت؟


قیمت بیت کوین امروز افزایش یافت و برای مدت کوتاهی سطح 35000 دلار را دوباره به دست آورد، زیرا تمایل سرمایه گذاران صعودی به بیت کوین یک باد ضروری را برای بیت کوین فراهم کرد.

قیمت بیت کوین (BTC) امروز افزایش یافت و به بالاترین حد روزانه 35121 دلار رسید. افزایش قیمت بیت‌کوین امروز در حالی اتفاق می‌افتد که هیجان در اطراف صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) باعث افزایش حجم نقدی و CME BTC شده است و این حرکت صعودی همچنان قیمت‌ها را در بازار کریپتو بالاتر می‌برد.

قیمت بیت کوین منبع: نمای معاملاتی

اگرچه قیمت بیت کوین در سطح 35000 دلار با موانعی روبرو است، دلایل حرکت قیمت در این هفته ممکن است سرنخی برای پایداری این رالی باشد.

بیایید به دلایل افزایش قیمت بیت کوین امروز نگاه کنیم.

علاقه سازمانی به بیت کوین احساسات بازار را افزایش می دهد

علیرغم بادهای مخالف کلان متعدد، قیمت بیت کوین در 2 روز گذشته دو بار از سطح 35000 دلار بالاتر رفته است. حرکت صعودی شاخص ترس و طمع کریپتو را به بالاترین سطح خود از زمانی که قیمت بیت کوین در نوامبر 2021 به بالاترین رقم تاریخ 69789 دلار رسید، رسانده است.

شاخص ترس و طمع منبع: Newhedge

علیرغم تغییرات لحظه ای بیت کوین ETF در اواسط اکتبر، صندوق بلک راک iBTC اولین صندوقی بود که توسط شرکت تسویه نزدک فهرست شد.

تا به امروز، SEC با وجود چندین متقاضی از جمله BlackRock، Fidelity، ARK Invest و 21Shares که سه بار برای تایید درخواست کرده است، از تایید ETF بیت کوین خودداری کرده است. در 14 اکتبر، پس از اینکه کمیسیون SEC اعلام کرد که تصمیم قاضی دادگاه استیناف ایالات متحده، نئومی رائو، تجدیدنظر نخواهد کرد، یک پیروزی بزرگ به دست آورد. این تصمیم باعث شد تا Grayscale برای یک ETF جدید بیت کوین در 19 اکتبر ثبت نام کند.

مرتبط با: 5050 بیت کوین به قیمت 5 دلار در سال 2009: ادعای شهرت کریپتو هلسینکی

Spot ETF برای بیت کوین به چه معناست؟

تحلیلگران همچنان به حدس و گمان می پردازند که تایید ETF بیت کوین چه کاری می تواند برای قیمت بیت کوین انجام دهد. بر اساس گزارش ها، تصویب می تواند 600 میلیارد دلار تقاضای جدید ایجاد کند. تحلیلگران CryptoQuant معتقدند که تایید ETF منجر به افزایش 1 تریلیون دلاری ارزش بازار بیت کوین می شود.

در 24 اکتبر، گلکسی دیجیتال گزارشی منتشر کرد که نشان می‌داد پس از تایید ETFهای بیت‌کوین، بیت‌کوین می‌تواند حداقل 14.4 میلیارد دلار ورودی در سال اول داشته باشد و در سال سوم به 38.6 میلیارد دلار افزایش یابد. این صندوق همچنین افزایش ۷۴ درصدی قیمت را در سال اول پس از راه‌اندازی نقدی BTC ETF پیش‌بینی می‌کند.

ورود بیت کوین فرضی پس از تایید لحظه ای ETF BTC. منبع: Galaxy Digital

چارلز ادواردز، موسس سرمایه گذاری Capriole، همچنین پیشنهاد کرد که طلا از بازار نزولی خارج می شود و پس از تایید ETF طلا، بازدهی 350 درصدی را ارائه می دهد.

عملکرد طلا. منبع: نمای معاملاتی

مرتبط با: “این محرک است” – آرتور هیز می گوید زمان شرط بندی روی بیت کوین فرا رسیده است

حجم بیت کوین معیاری است که باید به آن توجه کرد

همزمان با افزایش قیمت بیت کوین، خروج BTC همچنان در صرافی ها مشاهده می شود. با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران اغلب وقتی بیت کوین خود را در درازمدت نگه دارند، خارج می‌کنند، بازار خروج ارزهای دیجیتال از مبادلات ارزهای دیجیتال را به عنوان یک سیگنال صعودی می‌داند.

علیرغم افزایش مبادلات مبتنی بر بیت کوین، حجم نقدی به میزان قابل توجهی افزایش یافت. حجم معاملات در 25 اکتبر برای اولین بار از 20 مارس از 35 میلیارد دلار گذشت.

حجم معاملات بازاریابی کریپتو و قیمت بیت کوین. منبع: Newhedge

بن لیلی یکی از بنیانگذاران JLabs Digital به کوین تلگراف توضیح داد که یکی از ویژگی های قابل توجه افزایش قیمت، افزایش حجم ثابت است.

دلتای حجم تجمعی بیت کوین. منبع: JLabs Digital

“عوامل زیادی در اینجا دخیل بودند. شرایط در بازار فراهم شده بود تا نشان دهد که بازار آپشن ها چقدر یک طرفه شده است. آنچه در اینجا جالب است این است که نیروی محرکه بزرگ نه از معاملات آتی، بلکه به صورت لحظه ای. در روزگاران پس از عادی شدن بازار آپشن ها، به سرعت یک “من معتقدم که تا حدودی به همین دلیل است که ما شاهد کاهش قیمت نیستیم” وجود داشت.

شلوارهای بلند و شفاف. منبع: JLabs Digital

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.


نویسنده: Kyle White

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید