افزایش قیمت بیت کوین در اوایل هفته – در اینجا دلیل آن است


قیمت بیت کوین از دستاوردهای اخیر چشم پوشی کرده است زیرا سیگنال های نگران کننده اقتصاد ایالات متحده همچنان بر احساسات سرمایه گذاران تاثیر می گذارد.

قیمت بیت کوین (BTC) از 1 اکتبر تا 2 اکتبر 6 درصد افزایش یافت، اما پس از شکستن مقاومت 28500 دلاری، در همان روز 4.5 درصد کاهش یافت. این کاهش به دلیل عملکرد ناامیدکننده صندوق های معاملات آتی اتر (ETF) که در 2 اکتبر راه اندازی شد و نگرانی ها در مورد بحران اقتصادی قریب الوقوع رخ داد.

شاخص قیمت بیت کوین، دلار آمریکا منبع: TradingView

این اصلاح قیمت بیت کوین در 3 اکتبر 47 روز از آخرین بسته شدن بیت کوین بالای 28000 دلار بود و منجر به انحلال 22 میلیون دلار از قراردادهای آتی بلند مدت اهرمی شد. اما قبل از بحث در مورد رویدادهای تأثیرگذار بر بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال، بیایید سعی کنیم بفهمیم که چگونه بخش مالی سنتی بر اعتماد سرمایه گذاران تأثیر می گذارد.

گرمای بیش از حد اقتصاد ایالات متحده ممکن است فدرال رزرو را به اقدامات بیشتری وادار کند

پس از اینکه آخرین داده‌های بازار کار ایالات متحده که در 3 اکتبر منتشر شد، نشان داد که اشتغال از 8.9 میلیون در ژوئیه به 9.6 میلیون در پایان آگوست رسیده است، سرمایه‌گذاران انتظارات خود را نسبت به اتخاذ اقدامات انقباضی بیشتر توسط فدرال رزرو آمریکا افزایش داده‌اند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در سخنرانی خود در سمپوزیوم اقتصادی جکسون هول در ماه آگوست، اظهار داشت که “شواهد نشان می دهد که انقباض در بازار کار دیگر در حال کاهش نیست، ممکن است نیاز به واکنش سیاست پولی داشته باشد.”

در نتیجه، بر اساس ابزار FedWatch CME، معامله گران احتمال افزایش نرخ بهره را در نشست نوامبر فدرال رزرو 30 درصد در مقایسه با 16 درصد در هفته قبل قیمت گذاری می کنند.

راه اندازی ETF های آتی اتر کوتاه است

در 2 اکتبر، 9 محصول جدید ETF به بازار معرفی شدند که صراحتاً برای بازتاب عملکرد قراردادهای آتی مرتبط با اتر طراحی شده بودند. با این حال، این محصولات تا ظهر به وقت شرقی در اولین روز معاملاتی کمتر از 2 میلیون دلار حجم معاملات را تجربه کردند. اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ، اظهار داشت که حجم معاملات کمتر از حد انتظار است.

حجم ETF مبتنی بر معاملات آتی اتریوم به دلار از 2 اکتبر. منبع: K33 Research / @VetleLunde

در روز اول، حجم معاملات برای ETF های اتر به طور قابل توجهی از راه اندازی قابل توجه 1 میلیارد دلاری ETF استراتژی بیت کوین ProShares عقب افتاد. شایان ذکر است که ETF مرتبط با معاملات آتی بیت کوین در اکتبر 2021 در جریان پررونق بازار ارزهای دیجیتال معرفی شد.

این رویداد ممکن است بر دیدگاه سرمایه گذاران در مورد جریان های بالقوه پس از ETF نهایی بیت کوین تأثیر منفی بگذارد. با این حال، ابهام در مورد احتمال و زمان بندی این تاییدیه ها توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) وجود دارد.

فشارهای نظارتی در حالی که بایننس با شکایت دسته جمعی روبرو می شود، افزایش می یابد

در 2 اکتبر، یک شکایت دسته جمعی علیه Binance.US و مدیر عامل آن Changpeng “CZ” Zhao در دادگاه ناحیه شمالی کالیفرنیا تنظیم شد. این شکایت به رقابت ناعادلانه با هدف انحصار بازار ارزهای دیجیتال از طریق آسیب رساندن به رقیب آن، صرافی منحل شده FTX اشاره دارد.

شاکیان ادعا می کنند که اظهارات CZ در رسانه های اجتماعی نادرست و گمراه کننده است، به ویژه به این دلیل که بایننس دارایی های توکن FTT خود را قبل از اعلام در 6 نوامبر 2022 فروخته بود. این دادخواست ادعا می کند که قصد CZ کاهش قیمت توکن FTT بوده است. .

محاکمه جنایی علیه سام بنکمن-فرید در چهارم اکتبر در نیویورک آغاز خواهد شد. علیرغم انکار CZ ادعاهای رقابت ناعادلانه، گمانه زنی ها در مورد این موضوع همچنان در جامعه کریپتو به گردش در می آید.

همبستگی بیت کوین با بازارهای سنتی بالاتر از حد انتظار به نظر می رسد

به نظر می رسد کاهش قیمت بیت کوین در 3 اکتبر منعکس کننده نگرانی ها در مورد بحران اقتصادی قریب الوقوع و واکنش احتمالی سیاست پولی فدرال رزرو باشد. علاوه بر این، نشان داد که بازارهای ارزهای دیجیتال چقدر با عوامل کلان اقتصادی مرتبط هستند.

انتظارات اغراق آمیز برای ETF ارزهای دیجیتال همچنین نشان می دهد که سطح 28000 دلار ممکن است برای سرمایه گذاران اتفاق نظر نباشد، با توجه به فشارهای نظارتی و چالش های قانونی مانند شکایت دسته جمعی علیه Binance، که بر ریسک های مداوم در این فضا تأکید می کند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید