چرا نصف شدن بیت کوین 2024 ممکن است متفاوت از گذشته باشد؟


در حالی که رویداد نصف شدن به عنوان یکی از کاتالیزورهای اصلی بازارهای صعودی بیت کوین در نظر گرفته می شود، سال آینده می تواند متفاوت باشد.

به گفته یک تحلیلگر برجسته، تأثیر نصف شدن بیت کوین بر قیمت کریپتوها اغلب اغراق آمیز است و نصف بعدی که برای آوریل 2024 برنامه ریزی شده است، ممکن است متفاوت از موارد قبلی باشد.

رویداد نصف شدن، که هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد، سرعت ایجاد بیت‌کوین‌های جدید را به نصف کاهش می‌دهد و اغلب به عنوان یکی از کاتالیزورهای اصلی که بزرگترین حرکت‌های صعودی بیت‌کوین را هدایت می‌کند، در نظر گرفته می‌شود.

علیرغم لفاظی های صعودی پیرامون نصف شدن، این رویداد به تنهایی افزایش ارزش بیت کوین را تضمین نمی کند.

تا زمانی که کاهش عرضه بیت کوین جدید با تقاضای قابل توجهی همراه نباشد، بعید است قیمت ها افزایش یابد.

علاوه بر این، نصف شدن یک رویداد کاملاً قابل پیش‌بینی است: به این معنی که همه فعالان بازار از قبل می‌دانند که چه زمانی اتفاق می‌افتد، و بنابراین قیمت فعلی آن ممکن است تأثیر نصف شدن را قبل از وقوع آن منعکس کند.

مایک مک گلون، تحلیلگر بلومبرگ، در مورد رویداد مورد انتظار، گفت: “چیزهایی که اغلب منتظر آنها هستیم، اتفاق نمی افتد.”

و این چیزی است که من نگران آن هستم. او ادامه داد: «این یک اجماع کامل است.

علاوه بر این، هر بار که نصف شدن اتفاق می افتد، تاثیر آن بر عرضه جدید بیت کوین کاهش می یابد. با گذشت زمان، تأثیر آن ناچیز خواهد شد. بنابراین، تغییرات در تقاضا به جای عرضه، به عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین تبدیل می شود.

بنابراین، نصف شدن بعدی بیت کوین چه تاثیری بر بازار ارزهای دیجیتال خواهد داشت؟ بنابراین، اگر نصف نیست، کاتالیزورهای پشت روند صعودی دوره ای بیت کوین چیست؟ برای اطلاع از این موضوع، آخرین گزارش Cointelegraph ما را در کانال YouTube ما بررسی کنید و حتما مشترک شوید!


نویسنده: Marco Castrovilli

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید