بنیانگذار Concordium: با یا بدون ETF بیت کوین، انتظار یک روند صعودی کریپتو «سکسی» نداشته باشید.


کارشناسان در مورد زمان شروع بازار صعودی بعدی اختلاف نظر دارند، اما همه آنها در یک چیز اتفاق نظر دارند: رالی بزرگ بعدی مانند آخرین نخواهد بود.

روند صعودی بعدی کریپتو چیزی شبیه به دوره گذشته نخواهد بود و سرمایه گذاران باید انتظارات خود را نسبت به افزایش سرسام آور قیمت ارزهای دیجیتال به زودی کاهش دهند.

حداقل این چیزی است که لارس سیر کریستنسن، بنیانگذار بلاک چین Concordium، در مصاحبه اخیر با کوین تلگراف گفت.

در حالی که اکثر بازار ارزهای دیجیتال نسبت به صندوق‌های نقدی پیشنهادی بیت‌کوین (BTC) صعودی است، کریستینسن تردید دارد که تأیید آن‌ها یک تقویت معنی‌دار فوری برای بازارهای کریپتو باشد.

حتی اگر در بیت کوین یک رالی به دست آورید، من فکر نمی‌کنم که طبیعتاً نباید تصور کنید که همه چیز با آن افزایش می‌یابد.

آیا این لزوماً به این معنی است که اتریوم و بسیاری از آلتکوین‌های قدیمی نیز پشت این موضوع جمع خواهند شد؟ او افزود: “من فکر می کنم تقریباً مطمئن است که این اتفاق نخواهد افتاد.”

کریستینسن گفت که قیمت دارایی های دیجیتال در 18 ماه گذشته کاهش یافته است، اما با وجود این، علاقه به فناوری بلاک چین در سمت سازمانی کاهش نیافته است.

این بدان معناست که گام بزرگ بعدی برای این بخش با یک رالی خاص «سکسی» که در آن قیمت دارایی‌های کریپتو مانند سال 2021 افزایش می‌یابد، مشخص نخواهد شد، بلکه رشد ضعیف‌تری دارد که به تدریج در 18 ماه آینده رخ خواهد داد. توجه:

تنها دلیلی که انواع سازمانی به یک دارایی رمزنگاری نیاز دارند، انجام کاری است که می‌خواهند در یک بلاک چین خاص انجام دهند. بنابراین فکر می‌کنم کاملاً واضح است که باید بدانید که آن‌ها به شدت به یک رمزارز خاص نیاز ندارند تا ارزش آن به میزان قابل توجهی افزایش یابد.»

اما ممکن است همه با کریستنسن موافق نباشند.

بن سیمپسون، بنیانگذار پلتفرم آموزشی کریپتو Collective Shift، گفت که داده ها و شاخص های زیادی وجود دارد که نشان می دهد ما در حال حاضر شاهد مراحل اولیه بازار صعودی بیت کوین هستیم.

سیمپسون توضیح داد: «نمودار بالای تمام زمان ها و کاهش ارزش بازار نسبت به نسبت ارزش واقعی (MVRV) نشان می دهد که ما در مراحل پایانی انباشت هستیم و اغلب یک بازار صعودی را منادی می کنیم.

وقتی نوبت به دارایی‌هایی می‌شود که بیشتر برای یک رونق بزرگ آماده هستند، سیمپسون معتقد است که بازار صعودی بعدی بخش‌هایی مانند بیت‌کوین، اتر (ETH)، توکن‌های خاص برنامه‌ها و بازی‌ها را به باد خواهد داد.

توکن‌های دی‌فای پیشرفت‌های پرخطر اما قابل‌توجهی ارائه می‌کنند، و من معتقدم که بیت‌کوین به‌عنوان «برنده خاموش» در چشم‌انداز وسیع‌تر پذیرش ظاهر شده است، و من در این زمینه خوش‌بین‌ترین هستم.»

دو سال گذشته برای صنعت کریپتو چالش برانگیز بوده است. یک ذخایر فدرال به طور فزاینده جنگ طلب، همراه با یک سری از خرابی های برجسته مانند FTX و شبکه سلسیوس، سرمایه گذاری در این بخش را کاهش داده است و قیمت دارایی های کریپتو نیز همراه با آن کاهش یافته است.

با تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده برای توقف هرگونه افزایش نرخ بهره در اوایل هفته، جاش گیلبرت، تحلیلگر eToro Markets دیدگاهی خوش بینانه از چشم انداز کلان گسترده تر دارد.

ما بالاخره یک محیط کلان رو به بهبود داریم، با کاهش نرخ بهره توسط بانک های مرکزی در سطح جهان در افق. او گفت: «با شروع کاهش نرخ‌ها و کاهش تورم، سرمایه‌گذاران ریسک بیشتری را متحمل می‌شوند، سرمایه بیشتری را در بازارهای مالی مستقر می‌کنند و کریپتو در مرکز و جلو خواهد بود.»

مانند بسیاری از مفسران بازار در ماه های اخیر، گیلبرت پیشنهاد کرده است که سال آینده برای یک رالی آماده است.

2024 می تواند سال قدرتمندی برای بیت کوین و بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال باشد. نصف شدن بیت کوین در قلب این نظریه قرار دارد و مهم ترین کاتالیزوری است که سرمایه گذاران خوش بین روی آن تمرکز می کنند.

با این حال، تینا تنگ، تحلیلگر بازار از CMC Markets، توضیح داد که هنوز برای نگرانی در مورد اینکه آیا سودهای بزرگ در افق است یا خیر، زود است. در عوض، سرمایه گذاران باید خود را برای موج جدیدی از عدم اطمینان آماده کنند.

مرتبط با: چین بدترین فرار سرمایه در سال های اخیر را تجربه می کند، اما آیا می تواند بیت کوین را پمپاژ کند؟

هنوز خیلی زود است که بگوییم این شروع یک بازار صعودی در کریپتو است. این به محیط کلان بستگی دارد و اینکه آیا بانک های مرکزی مایل به پایان دادن به چرخه های افزایش نرخ برای ارائه نقدینگی مناسب به بازار هستند یا خیر.

«سخت‌تر شدن سیاست‌های پولی در پس کاهش کلاس‌های دارایی پرخطر مانند استارت‌آپ‌ها، سرمایه‌های کوچک و ارزهای دیجیتال قرار دارد. از لحاظ تاریخی، رونق بازار ارزهای دیجیتال در طول چرخه کاهش نرخ فدرال رزرو رخ داده است، اما نه در طول چرخه افزایش نرخ.

بازده اوراق قرضه دولتی بالا و معکوس شدن بازده اوراق قرضه به طور مداوم سیگنال‌های هشداردهنده‌ای مبنی بر عدم اطمینان اقتصادی پیش رو ارائه می‌دهند.

تنگ می گوید که بیت کوین باید میانگین متحرک 50 روزه را بشکند و موج صعودی دیگری را برای تایید تز بازار صعودی آتی جذب کند.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید