از اولین جلسه استماع Coinbase-SEC چه انتظاری داریم؟


این کنفرانس که اولین جلسه استماع از زمان محاکمه SEC در 6 ژوئن است، انتظار می رود “رویایی و اداری” باشد، اما ممکن است ایده ای از لحن پرونده نیز ارائه دهد.

منابع حقوقی به کوین تلگراف گفتند که جلسه پیش از محاکمه بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و صرافی رمزارز Coinbase در 13 ژوئیه باید ایده ای از لحن این دعوا و تأثیر بالقوه آن بر صنعت ارزهای دیجیتال را ارائه دهد.

کنفرانسی که قبلاً برای اوت برنامه ریزی شده بود، درخواست معمولی از طرف هر طرفی است که مایل به تصمیم گیری در مورد یک موضوع خاص قبل از جلسه استماع است. در این مورد، این حرکت توسط Coinbase در اواخر ژوئن درخواست شد. این صرافی از قاضی کاترین پولک فایلا می‌خواهد که شکایتی را که تنظیم‌کننده در 5 ژوئن ثبت کرده بود، رد کند.

مارک کورنفیلد، وکیل اوراق بهادار و تنظیم مقررات توضیح داد که به عنوان اولین جلسه استماع بین طرفین، کنفرانس احتمالاً “روی رویه ای و اداری” خواهد بود. کورنفیلد گفت: «کوین‌بیس به دنبال این است که این پرونده را به هر دلیلی واجد شرایط اخراج زودهنگام قرار دهد، از جمله اینکه توکن‌ها تحت آزمون هاوی اوراق بهادار نیستند و بنابراین فراتر از صلاحیت کمیسیون هستند.»

اسکرین شات پیشنهاد 28 ژوئن کوین بیس. منبع: CourtListener.

SEC در پاسخ به پیشنهاد 7 جولای انتقاد شدیدی از بازار سهام داشت، از جمله اینکه از نقض احتمالی قوانین اوراق بهادار آگاه بود و در مورد “نادیده گرفتن بیش از 75 سال قانون کنترل تحت مدیریت هاوی” بحث کرد. “برای ایجاد آزمایش خود از آنچه که یک قرارداد سرمایه گذاری است.”

حرکت کوین بیس همچنین به عرضه اولیه عمومی آن در سال 2021 اشاره دارد. به گفته این صرافی، SEC برای فعالیت‌هایی که در سال‌های گذشته «به‌طور گسترده» برای تنظیم‌کننده و عموم مردم افشا شده‌اند، کارمزد دریافت می‌کند.

اگرچه SEC از فعالیت های تجاری Coinbase آگاه بود، اما این ادعا برای برنده شدن در یک دعوی در دادگاه کافی نبود. به گفته رولاند چیس، وکیل شرکت و اوراق بهادار، قوانین فدرال اوراق بهادار حاکم بر فرآیند «عمومی شدن» مبتنی بر افشا هستند. چیس به کوین تلگراف گفت: «تنها کاری که SEC توسط کنگره مجاز به انجام آن است، اظهار نظر و پرسیدن سؤالات به منظور بررسی اسناد موجود در دسترس عموم و بهبود افشای شرکت برای سرمایه گذاران بالقوه است».

چیس همچنین گزارش داد که برای عرضه عمومی، کوین بیس هر دارایی را قبل از اینکه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار اجازه دهد در پلتفرم خود معامله کند تا از معامله اوراق بهادار اطمینان حاصل کند، هر دارایی را تحت یک تحلیل قانونی کامل قرار می دهد. او توضیح داد: «SEC در نهایت از همه این افشاگری‌ها آزرده خاطر شد و کوین‌بیس را به‌خاطر عرضه عمومی تایید کرد. اوراق بهادار.”

بدون توافق طرفین، حل این پرونده سال ها طول می کشد. یک مثال معروف، نبرد حقوقی ریپل است که از سال 2020، زمانی که SEC توکن XRP را به عنوان یک امنیت پذیرفت، ادامه دارد. در ویدئویی که اخیرا در مورد این شکایت در حال انجام است، براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل Ripple گفت که SEC “از سردرگمی در مورد قوانین آگاه است و آنها از این سردرگمی از طریق اجرا استفاده می کنند.”

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *