اگر SEC نسبت به تصمیم ETF بیت کوین Grayscale spot اعتراض نکند، چه اتفاقی می افتد؟


SEC در 13 اکتبر در دادگاه استیناف دی سی در مورد برد Grayscale تجدید نظر خواهد کرد، در غیر این صورت باید پیشنهاد ETF بیت کوین شرکت را تایید یا به تعویق بیندازد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به زودی ضرب الاجل خود را برای تجدید نظر در مورد تصمیم دادگاهی که به نفع Grayscale Investments رای داده است، می گذرد و رگولاتور را مجبور می کند تا درخواست مدیر صندوق برای یک صندوق بیت کوین (BTC) را بررسی کند.

در حالی که بسیاری از ناظران بر این باور نیستند که رگولاتور اوراق بهادار به دنبال اعتراض به تصمیم دادگاه باشد، تحلیلگران می گویند هنوز ممکن است راه هایی وجود داشته باشد که SEC تایید تبدیل ETF بیت کوین Grayscale را به تاخیر بیاندازد.

در 13 اکتبر، SEC باید از تصمیم دادگاه استیناف دایره ای دی سی به دادگاه عالی ایالات متحده تجدید نظر کند، از دادگاه استیناف درخواست کند در تصمیم خود تجدید نظر کند، یا تصمیم اوت دادگاه را دنبال کند و پیشنهاد Grayscale برای جایگزینی Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) را بررسی کند. . تبدیل به یک ETF بیت کوین نقطه ای.

در 12 اکتبر پست کردن اریک بالکوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، در پاسخ به سوال یکی از کاربران X، گفت که اعتراض بعید است اما ممکن است موانع دیگری وجود داشته باشد.

“ما فکر می کنیم [an] تجدید نظر بعید است […] اما همیشه این احتمال وجود دارد که اتفاق دیگری بیفتد.”

در همین حال، جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ نیز در پستی جداگانه گفت که تلاش کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای رد دلایل جدید بعید است و “پین کردن بسیار سخت است” اما “ممکن است راه هایی برای ادامه تاخیر بیابد.”

یادداشت سپتامبر از شرکت حقوقی Ropes & Gray هشدار داد که برنامه GBTC می تواند برای بررسی مجدد به SEC ارسال شود و به تنظیم کننده فرصت دیگری می دهد تا آن را بر اساس دیگری رد کند.

این شرکت نوشت: «در این سناریو، خود انکار جدید ممکن است در معرض تجدیدنظر دیگری از سوی GBTC به مدار DC باشد.

سناریوی تاخیر دیگری، طبق گفته Ropes & Gray، این است که بورس اوراق بهادار نیویورک باید درخواست جدیدی برای فهرست GBTC ارائه دهد. سپس ممکن است تا هشت ماه طول بکشد تا SEC در مورد ETF تصمیم بگیرد.

مرتبط با: رئیس کمیته مجلس نمایندگان، رئیس SEC را به احضاریه تهدید می کند، اما نه به خاطر رمز ارز

حداقل هفت برنامه ETF بیت کوین نقطه ای در حال حاضر برای تایید در اختیار تنظیم کننده هستند.

اگرچه همه آنها در اوایل سال 2023 نزد رگولاتور ثبت شدند، اما همه با تأخیر و عقب نشینی از سوی SEC مواجه شدند، با اکثر مهلت های تصویب نهایی تا مارس 2024 یا بعد از آن.

با این حال، بیشتر نگاه ها به برنامه تبدیل بیت کوین ETF Grayscale معطوف است زیرا اگر SEC آن را تأیید کند، رگولاتور ممکن است به سختی دلایلی برای عقب انداختن سایر برنامه ها پیدا کند.

به گفته تحلیلگران بلومبرگ که پس از برنده شدن Grayscale در دادگاه، نرخ ها را به روز کردند، احتمال ETF بیت کوین مورد تایید در سال جاری 75 درصد است. احتمال تایید تا پایان سال 2024 به 95٪ افزایش می یابد.

مجله: Web3 Gamer: آیا اپل بازی را اصلاح خواهد کرد؟ SEC از Metaverse متنفر است، Logan Paul در Steam ترول کرد
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید