در دفاع از سام بنکمن-فرید چه خبر است؟


سام “SBF” بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX از 3 اکتبر در محاکمه است، اما وکیل حقوقی او هنوز روایت قانع کننده ای برای حمایت از دفاع از او ارائه نکرده است.

مدیر عامل سابق FTX Sam “SBF” Bankman-Fried از 3 اکتبر در یک دادگاه فدرال در نیویورک تحت محاکمه قرار دارد و متهم به 7 فقره کلاهبرداری و توطئه برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران و مشتریان FTX است. همانطور که انتظار می رفت، دفاع بانکمن-فرید تاکنون حداقل مقاومت را نشان می دهد زیرا وزارت دادگستری (DOJ) از یک رویکرد قانونی قوی برای اثبات جنایات او استفاده می کند.

تیم دفاعی به نمایندگی از بانکمن-فرید شامل دو وکیل با تجربه در رسیدگی به پرونده های برجسته است. مارک کوهن و کریستین اوردل دو دادستان فدرال سابق هستند که از گیسلین ماکسول نیز دفاع کردند که در سال 2021 به دلیل رابطه با جفری اپستین به قاچاق جنسی محکوم شد. آنها با وجود تجربه ای که دارند، اخیراً در بهترین حالت خود نبوده اند.

هیئت منصفه از طریق وکیل مدافع خود، بانکمن-فرید را به عنوان یک کارآفرین جوان معرفی کردند که در طول رشد سریع شرکت مرتکب اشتباهات جدی شد. با توجه به سخنان افتتاحیه کوهن، FTX مانند دیگر استارت آپ ها، استارت آپی بود که زیرساخت مناسبی نداشت. کوهن گفت: «هیچ دزدی در کار نبوده است.

دادستان ها برای اثبات خلاف این قضیه، پرونده خود را مطرح می کنند. شواهد ارائه شده در هفته گذشته همچنین شامل تغییراتی بود که به درخواست Bankman-Fried در 31 جولای 2019 در کد FTX ایجاد شد. این تغییرات به Alameda Research معافیت از موتور انحلال را به عنوان مشتری FTX و امتیازات ویژه به عنوان مشتری FTX می دهد. تراز منفی نامحدود در بازار سهام

با این حال، همچنین در 31 ژوئیه 2019، Bankman-Fried اتهامات مربوط به تضاد منافع را کم اهمیت جلوه داد و در توییتر ادعا کرد که حساب Alameda “درست مانند حساب دیگران” است:

دادستان ها از اظهارات شاهدان، اسکرین شات های کد FTX و توییت ها استفاده کردند تا نشان دهند که بانکمن-فرید عمداً به سرمایه گذاران، روزنامه نگاران و مشتریان دروغ گفته است. در همین حال، وکیل مدافع با این استدلال که نقش آلامدا به‌عنوان یک بازارساز مستلزم برخورداری از امتیازات ویژه و قانونی بودن رابطه آن‌ها بود، حرف چندانی نزد.

این اشتباه نیست که بگوییم دادستان ها موظف به اثبات جرایم ادعایی هستند، یعنی دادستان باید مدارکی برای اثبات ادعاها ارائه کند و هیئت منصفه را در مورد جرایم ارتکابی متقاعد کند. این مفهوم از متهمان در برابر مسئولیت پذیری یا محکومیت بدون شواهد مشخص محافظت می کند و تضمین می کند که آنها تا زمانی که جرمشان ثابت نشود بی گناه فرض می شوند.

مطالب مرتبط: سام بنکمن-فرید به دادگاه می رود: یک هفته در حال بررسی

وکیل بانکمن-فرید در راه نظریه های جایگزین برای توضیح شواهد یا کاهش اتهامات زیاد ارائه نکرده است. همچنین فاقد یک روایت قوی است، یک عنصر کلیدی در هر شنیداری که می تواند در تأثیرگذاری بر یک تصمیم حیاتی باشد. تیم دفاعی به رهبری کوهن، علیرغم درخواست میلیون ها دلار برای رسیدگی به پرونده بانکمن-فرید، هنوز هیچ داستان سرایی قابل توجهی ارائه نکرده است. دستگیری بانکمن-فرید در ماه اوت پس از لغو قرار وثیقه او به اتهام دخالت در کار شاهدان نیز مانع دفاع او شد.

تهاجمی‌ترین رویکرد تیم کوهن نادیده گرفتن اعتبار شهود، به‌ویژه دوستان نزدیک سابق بانکمن-فرید، مانند آدام یدیدیا و گری وانگ بوده است، که هر دو شاهدان انتقادی برای دادستان‌ها محسوب می‌شوند. یدیا و وانگ به اتهامات کلاهبرداری و توطئه اعتراف کردند و از دسامبر 2022 با وزارت دادگستری همکاری کرده اند.

در روز دوم جلسه، کوهن اظهار داشت که دادستان بنکمن-فرید را تنها معمار اشتباهاتی معرفی کرد که منجر به ورشکستگی FTX شد، ادعایی که او به شدت آن را رد کرد. به نظر او، بنکمن-فرید با حسن نیت گام های معقولی برداشت و اعتماد داشت که حلقه درونی او می تواند هر طوفانی را پشت سر بگذارد. علاوه بر این، دفاع به طور خلاصه به نقش Changpeng Zhao مدیرعامل بایننس در مدیریت بانکی در اوایل نوامبر اشاره کرد.

وکیل مدافع سام بنکمن-فرید در 4 اکتبر در دادگاه حاضر خواهد شد. منبع: Ana Paula Pereira، Cointelegraph

جاشوا گارسیا، شریک کتسال، به کوین تلگراف گفت: «شدت حکم تا حد زیادی به اتهامات خاص و شواهد ارائه شده در دادگاه بستگی دارد. تجدیدنظرخواهی احتمالی در این پرونده، تیم دفاعی را ملزم به «شناسایی اشتباهات یا تخلفات قانونی در جلسه اولیه» می‌کند. به گفته گارسیا، روند استیناف “می تواند طولانی باشد و ممکن است شامل بررسی روند دادرسی و اعمال اصول قانونی باشد.”

یکی دیگر از وکیل مدافع که این جلسه را مشاهده می کند، خاطرنشان کرد که به محض شروع یک پرونده توسط دولت، احتمال 95 درصد کیفرخواست وجود دارد و این امر بر چالش قابل توجهی که دفاع با آن مواجه است، تاکید می کند.

با پیشرفت محاکمه، Bankman-Fried، که به دلیل رویکرد بازاریابی خلاقانه و تهاجمی خود شناخته می شود، باید سکوت کند، از نوسانات غریزی پای خود جلوگیری کند و به تلاش های تیم دفاعی خود تکیه کند.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید