خطر بسته شدن هفتگی قیمت بیت کوین ‘دوبرابر’ – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


بیت کوین 26000 دلار همراه با قیمت بیت کوین در یک نقطه تصمیم گیری حساس در هفته اول سپتامبر محاسبه می شود.

بیت کوین (BTC) هفته اول سپتامبر را با اقدام قیمت بیت کوین در نقطه عطف آغاز می کند. آیا 26000 دلار برمی گردد؟

پس از یک تعطیلات آخر هفته آرام، به نظر می رسد گرد و غبار ناشی از نوسانات هفته گذشته برطرف شده است زیرا بازارهای ارزهای دیجیتال به “تجارت طبق معمول” ادامه می دهند.

بیت کوین خود را در قلمرو آشنا می بیند، اما وقتی روندی وجود ندارد، معامله گران و تحلیلگران در مورد حرکت بعدی خود بلاتکلیف می مانند.

هیچ کمبودی در پیش بینی های نزولی قیمت BTC وجود ندارد. 25000 دلار، 24750 دلار و حتی 23000 دلار در هفته های اخیر به اهداف محبوب تبدیل شده اند.

از سوی دیگر، گمان می رود که گاوها با کار دشوارتری برای بازگرداندن شتاب بازار روبرو هستند.

در شرایطی که بنیادهای شبکه خاموش شده و سودهای اخیر خود تثبیت شده است و بازارهای کلان بی صدا هستند، این سوال که آیا سپتامبر 2023 ماه زیان کلاسیک تک رقمی برای BTC/USD خواهد بود اکنون مورد بحث است.

کوین تلگراف عوامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین در روزهای آینده را بررسی می کند.

قیمت بیت کوین در آخر هفته، شورت های بیت کوین را افزایش می دهد

بیت کوین در معاملات آخر هفته خود چند شگفتی ارائه کرد. این وضعیت موجودی است که تنها با باز شدن بازارهای سهام ایالات متحده در سپتامبر می تواند ادامه یابد.

نمودار 1 ساعته بیت کوین/دلار آمریکا. منبع: TradingView

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که در بیشتر دو روز گذشته، BTC/USD در یک راهروی باریک 200 دلاری حرکت کرده است. با این حال، افزایش و کاهش متوسط ​​وجود بازیگران سفته‌باز بازار سهام را رد کرده است.

اینها توسط معامله‌گر معروف Skew مشاهده شد که داده‌های کتاب سفارش را آپلود کرد که نشان می‌داد شورت‌های شکست خورده پشت کوتاه‌مدت بیش از 26000 دلار بیت کوین قرار دارند.

بخشی از کامنت ضمیمه X (توئیتر سابق) اضافه می‌کند: “تمام چیزی که لازم بود این بود که کسی محل توقف‌ها را پیدا کند و چند میلیون در بازار بخرد و بعد از فشار دادن چند شورت آن را رها کند.”

تجزیه و تحلیل بیشتر بازار نقدی BTC این سوال را مطرح کرد که آیا بسته شدن هفتگی در حدود 25970 دلار منجر به طرحی برای ایجاد حس امنیت کاذب به گاوها می شود یا خیر.

همانطور که Cointelegraph گزارش داد، 25900 دلار، سطحی که Skew می تواند در بسته شدن شمع هفتگی نگه دارد، قبلاً در رادار بود.

اما برای تاجر و تحلیلگر همکار Rekt Capital، هر سطح بسیار کمتر از 26000 دلار دلیلی برای نگرانی در بازه های زمانی طولانی تر بود.

او در آخر هفته هشدار داد که شکست در بازیابی این سطح به معنای به خطر انداختن ساختار دوبرابر برای سال 2023 است. این منطقه حدود 31000 دلار (سرانه قیمت بیت کوین) است و حرکت نزولی طولانی مدت در راه است.

یک شمع هفتگی بیت کوین زیر 26000 دلار (سبز) احتمالاً تأیید می کند که دابل تاپ فرآیند شکست را آغاز می کند. نظر داد در نموداری که تنظیمات را نشان می دهد.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Rekt Capital/X

سخنرانان فدرال رزرو سرفصل های کلان هفته را تشکیل می دهند

در همین حال، یک هفته کلان خنک منبع بالقوه ای برای تسکین ملایم معامله گران دارایی های ریسک است.

برای ایالات متحده، هفته چهار روزه آینده از نظر داده های کلیدی اقتصاد کلان معنی زیادی ندارد. تمرکز روی خود فدرال رزرو است.

پیش از تصمیم سختگیرانه ماهانه نرخ بهره در 19 سپتامبر، مقامات مختلف فدرال رزرو در مورد وضعیت اقتصاد این هفته اظهار نظر خواهند کرد. رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا و جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، از جمله آنها هستند.

نامه ای از منبع اظهار نظر مالی Kobeissi “یک هفته کوتاه اما همه چیز در مورد فدرال رزرو است” خلاصه شده است در X و همچنین تاریخ های اصلی روزانه برای روزهای آینده.

وی افزود که سیاست فدرال رزرو قبل از تصمیم گیری در مورد نرخ بهره “هنوز روشن نیست”.

بیت کوین در طول تابستان به طور قابل توجهی نسبت به نظرات فدرال رزرو کمتر حساس شده است. حتی اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو نیز نتوانست تاثیر قابل توجهی بر روند قیمت بیت کوین بگذارد.

کلماتی که مقامات استفاده می کنند ممکن است انتظارات بازار را در مورد اقداماتی که فدرال رزرو در مبارزه با تورم انجام خواهد داد را بر هم بزند.

بر اساس داده‌های FedWatch Tool گروه CME، در زمان نگارش این مقاله، بازارها عمدتاً (مطمئناً 93٪) انتظار داشتند که نرخ‌ها در ماه سپتامبر ثابت بماند.

نمودار احتمالات نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

مشکل به دلیل افت از بالاترین سطح تاریخ

مشکل استخراج بیت کوین که دو هفته پیش به بالاترین حد خود رسید، اکنون آشکار شده است.

در یک ادغام متوسط، انتظار می‌رود که دشواری در تنظیم مجدد خودکار در سپتامبر 2.4 درصد کاهش یابد.

این امر از نظر معیارهای تاریخی غیرعادی نیست، به ویژه با توجه به افزایش 6.5 درصدی که در اواسط آگوست مشاهده شد. این افزایش علیرغم اینکه حرکت قیمت بیت کوین به سمت دیگر حرکت کرد، رخ داد.

مروری بر اصول شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

جیمز استراتن، پژوهشگر و تحلیلگر داده در شرکت تحلیل رمزنگاری CryptoSlate، در تحلیل علت احتمالی، به کاهش همزمان سهام BTC استخراج‌کنندگان بیت‌کوین اشاره کرد.

بخشی از نظر X در آخر هفته، “این مصادف شد با کاهش موجودی ماینر حدود 4000 BTC، عمدتاً از F2Pool که موجودی BTC آن به نصف کاهش یافت.” خواندن.

استراتن اضافه کرد که هر کاهشی در عملکرد قیمت بیت کوین می تواند باعث استرس اضافی برای استخراج کنندگان شود و روند F2Pool می تواند بدتر شود.

او هشدار داد: «اگر بیت کوین افت مجددی را تجربه کند، احتمالاً می‌توانیم تسلیم ماینر دیگری را ببینیم.

IT Tech، یکی از مشارکت‌کنندگان پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant، واکنش نشان داد و به ارتباط بین کاهش قیمت «کوچک» BTC و ارسال بیت‌کوین توسط استخراج‌کنندگان به صرافی‌ها اشاره کرد.

گزیده ای از نظرات اخیر: این اقدام البته فشار فروش را افزایش داد و در نهایت آنها را به سمت فروش در بازار سوق داد. اظهار داشت.

IT Tech اشاره کرد که حجم فروش بیت کوین متوسط ​​بود، اما در “بدترین لحظات” اتفاق افتاد.

عرضه راکد BTC رکوردهای جدیدی را به ثبت رساند

در پشت صحنه، عرضه بیت کوین به طور فزاینده ای به مالکیت دارندگان بلندمدت آن تبدیل می شود.

آخرین داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode چندین رکورد جدید را برای BTC که در ذخیره‌سازی بلندمدت قفل شده‌اند، نشان می‌دهد.

درصد عرضه استخراج شده فعلی در حال حاضر بیکار است سه سال یا بیشتر در حال حاضر 40,538٪ – بالاترین سطح تا کنون.

اندازه گیری معادل برای سکه های ثابت در کیف پول حداقل پنج سال در حال حاضر در 29.637٪ – یک رکورد مشابه جدید.

عرضه BTC آخرین بار پنج سال پیش یا بیشتر فعال بوده است. منبع: Glassnode/X

انقباض عرضه یک منظره خوشایند برای گاوهای بیت کوین است که به این نتیجه می رسند که هرگونه تقاضای آینده برای BTC خریداران را برای عرضه کمتر به رقابت می پردازد.

در تحلیل نهایی، Straten همچنین اشاره کرد که سفته بازان بیت کوین، که اغلب به عنوان دارندگان کوتاه مدت شناخته می شوند، در حال حاضر BTC را در بازار توزیع می کنند.

یک بار دیگر، دارندگان بیت کوین کوتاه مدت حدود 20000 بیت کوین را با ضرر به صرافی ها تحویل داده اند. نوشت در آخر هفته.

«چهارمین مقدار در سال جاری. این به شکاف رکورد بین عرضه دارندگان بلندمدت و دارندگان کوتاه مدت ادامه خواهد داد.”

حجم انتقال بیت کوین از دارندگان کوتاه مدت در نمودار با عنوان ضرر. منبع: James Straten/X

داده های Glassnode همراه با حجم BTC که دارندگان کوتاه مدت با ضرر به صرافی ها ارسال می کردند را نشان می دهد.

زمان بهره به سال 2020 باز می گردد

بیت‌کوین امسال برای مصرف‌کنندگان عادی غیرکریپتوکارنسی یک گفتگوی اصلی نیست و داده‌های Google Trends آن را ثابت می‌کند.

مرتبط: متریک بیت کوین با نرخ ضربه طولانی 100% کف قیمت بیت کوین 23000 دلاری را پیش بینی می کند

علاقه به جستجوی عادی اکنون به سطح قبل از BTC/USD بازگشته است که بالاترین قیمت خود در سال 2017 یعنی 20000 دلار را در اواخر سال 2020 پشت سر گذاشته است.

فعالیت جستجو تا حد زیادی به اقدام قیمت بیت کوین مرتبط است، و به نظر می رسد فقدان رویدادهای صعودی قابل توجه در سه ماهه دوم به علاقه جریان اصلی ثابت کمک کرده است.

داده های جستجوی گوگل برای «بیت کوین» (اسکرین شات). منبع: گوگل ترندز

در عین حال، در کریپتو، سرمایه گذار عادی می ترسد.

با توجه به سنج سنج کریپتو ترس و طمع، “ترس” چیزی است که حال و هوای کلی بازار را در حال حاضر مشخص می کند.

شاخص 40/100 از اواسط آگوست، زمانی که بیت کوین 10 درصد سقوط کرد، در منطقه آشنا بوده است.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری (نمایش). منبع: Alternative.me

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *