Google Cloud exec می گوید Web3 در مورد حل مشکلات تجاری است، نه قیمت های توکن


به گفته جیمز ترومنز، رئیس Google Cloud Web3، در حالی که TradFi منبع اصلی تقاضا برای فناوری بلاک چین است، هویت دیجیتال و زنجیره تامین نیز حوزه های هیجان انگیزی هستند.

به گفته رهبر Web3 Google Cloud، صنعت کریپتو بیش از حد بر قیمت توکن متمرکز شده است تا اینکه بفهمد چگونه می توان از قراردادهای هوشمند برای حل مشکلات تجاری در دنیای واقعی استفاده کرد.

در مصاحبه ای با Cointelegraph، رئیس وب 3 گوگل کلود، جیمز ترومنز، بر لزوم تمرکز بیشتر بر منطق تجاری در قرارداد هوشمند به جای پویایی عرضه و تقاضای توکن تاکید کرد:

«مسائل تجاری که می‌خواهید بررسی شوند چیست؟ زمانی که یک قرارداد هوشمند برای اجرای برخی منطق تجاری برای حل مشکل کسب و کار خود اجرا می کنید، از یک توکن استفاده می کنید، اما توکن مهم نیست، این مشکل تجاری است که مهم است.

ترومانس افزود: «بنابراین می‌خواهم از این همه صحبت در مورد توکن‌ها و گمانه‌زنی توکن‌ها دور شویم، انگار که Web3 نیست.

یکی از خدمات اصلی بلاک چین Google Cloud، Blockchain Node Engine است که به کاربران یک گره خود میزبان برای دسترسی به داده های بلاک چین، اجرای تراکنش ها، ایجاد قراردادهای هوشمند و اجرای برنامه های غیرمتمرکز ارائه می دهد.

ترومنز استدلال کرد که بلاک چین و قراردادهای هوشمند می توانند منجر به نوآوری، کاهش هزینه های عملیاتی و جریان های درآمدی جدید شوند.

جیمز ترومن از Google Cloud در مصاحبه اخیر در Token 2049 در سنگاپور. منبع: Google Cloud

با وجود بازار نزولی، ترومنز گفت که Google Cloud همچنان شاهد تقاضای قوی از سوی سازمان‌هایی است که به دنبال ادغام فناوری بلاک چین هستند:

در فضای سنتی سازمانی، علاقه به استفاده از فناوری بلاک چین برای بهبود کارایی، کاهش هزینه و افزایش سرعت نوآوری در 12 تا 15 ماه گذشته از بین نرفته است.

ترومنز توضیح داد که بیشتر این تقاضا از صنعت TradFi برای حل مشکلات اساسی مالی و حسابداری می آید. اما او افزود که مشتریان Google Cloud به طور فزاینده ای به دنبال ادغام راه حل های مبتنی بر بلاک چین در هویت دیجیتال و زنجیره تامین هستند.

هویت دیجیتال، به‌ویژه، اخیراً با راه‌اندازی Worldcoin، یک پروژه ارز دیجیتال بیومتریک عنبیه که در سال ۲۰۱۹ توسط مدیر اجرایی OpenAI، سام آلتمن، راه‌اندازی شد، موضوع داغ بحث در دنیای Web3 بوده است.

فناوری بلاک چین به اندازه کافی نامرئی نیست

با این حال، ترومنز استدلال می کند که بعید است فناوری بلاک چین به پذیرش گسترده دست یابد، حداقل تا زمانی که تجربه کاربر بهبود یابد.

اگر کاربر نهایی معمولی که دانشمند کامپیوتر نیست و بلاک چین را نمی‌داند، باید کلیدهای خصوصی خود را بداند، اشتباه کرده‌ایم. او توضیح داد: «اینها باید انتزاع شوند.

هنگامی که مرورگر وب را نصب می کنید، از تعدادی ویژگی پیشرفته مانند TCP-IP و HTTPS استفاده می کنید. Tromans افزود: “هیچ یک از این پروتکل ها برای اکثر مردم معنی ندارد.”

Tromans گفت که توسعه دهندگان Web3 نیاز به ایجاد راه حل های یکپارچه دارند تا به کاربران کمک کنند تا کلیدهای خصوصی خود را بازیابی کنند و داده های خود را حفظ کنند تا تجربه کاربری “عالی” داشته باشند.

مرتبط با: Google Cloud برنامه راه اندازی Web3 را با 11 شرکت بلاک چین گسترش می دهد

او گفت که فناوری بلاک چین در صورت بهینه سازی تجربه کاربر، مشکلات صنایع مختلف را حل می کند.

وقتی این فناوری راه‌حل پرداخت را ارائه می‌کند، به بازی‌ها کمک می‌کند هزینه کمتری داشته باشند، یا به هنرمندان کمک می‌کند خلاق‌تر باشند و برای کارشان دستمزد دریافت کنند تا بتوانند حرفه‌ای داشته باشند، ضروری است که آنها مجبور نباشند بدانند این فناوری چگونه کار می‌کند. [and] “این برای پذیرش گسترده این فناوری بسیار بسیار مهم است.”

وقتی Web3 شروع به پذیرش انبوه می کند، ما آن را Web3 نمی نامیم. او گفت: «ما دوباره این را وب می نامیم.

مجله: جو لوبین – حقیقت در مورد تقسیم بنیانگذاران ETH و “کریپتو گوگل”
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *