جنگ، CPI و قیمت 28 هزار دلاری بیت کوین – 5 چیزی که باید در این هفته در بیت کوین بدانید


بیت کوین خود را برای یک هفته آزمایش کلان آماده می کند زیرا عدم اطمینان ژئوپلیتیکی نوسانات را به طلا، نفت و دلار آمریکا می افزاید. اقدام قیمت بیت کوین هنوز واکنشی نشان نداده است.

بیت کوین (BTC) همچنان هفته دوم اکتبر را با افزایش 4 درصدی آغاز می کند زیرا بی ثباتی ژئوپلیتیکی بازار را فوراً مورد توجه قرار می دهد.

قیمت بیت کوین در 28000 دلار ثابت می ماند. در ادامه با واکنش بازارها به جنگ اسرائیل چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در این دوره که ممکن است منجر به یک دوره نوسان برای دارایی های ریسک شود، بیت کوین تاکنون واکنش قابل توجهی نشان نداده و آخر هفته را در راهروی باریکی سپری کرده است.

با این حال، این ممکن است به زودی تغییر کند زیرا افتتاح وال استریت در زمانی اتفاق می افتد که نفت و طلا هر دو در حال افزایش هستند و همچنین دلار آمریکا در حال تقویت است.

در روزهای آینده، نسخه سپتامبر شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا (CPI) را شاهد خواهیم بود. محرک های اقتصاد کلان نیز به دور از کمبود هستند. به دنبال آمارهای شگفت انگیز اشتغال هفته گذشته، این بیانیه برای فدرال رزرو از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در همین حال، معیارهای روی زنجیره به زمان‌های جالبی برای بیت‌کوین اشاره می‌کنند، زیرا BTC/USD از سال 2021 در محدوده قابل‌توجهی معامله می‌شود و نقطه عطفی است.

کوین تلگراف این عوامل و موارد دیگر را در جمع بندی هفتگی محرک های احتمالی قیمت بیت کوین آینده پوشش می دهد.

بیت کوین در کراس اوورهای بسته هفتگی «نامنقد و بی ثبات» است

آخر هفته شاهد بودیم که فعالان بازار به طور کامل بر روی وقوع ناگهانی جنگ در اسرائیل متمرکز شدند و تغییرات از قبل با بازگشایی بازارها آغاز شده است.

با این حال، داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که رویدادهای جاری برای بیت کوین هنوز یک واکنش زنجیره ای ملموس ایجاد نکرده است.

عملکرد قیمت بیت کوین از روز جمعه در حدود 28000 دلار متمرکز شده است و این سطح همچنان مهم است زیرا معامله گران امیدوار به بازگشت مقاومت/حمایت هستند.

نمودار 1 ساعته BTC/USD. منبع: TradingView

Daan Crypto Trades گفت: “هیچ چیز خاصی در این آخر هفته اتفاق نخواهد افتاد.” خلاصه شده است به سمت بسته شدن هفتگی در X.

ما انتظار داریم که حجم معاملات در آینده نزدیک کمی افزایش یابد، اما در نهایت باید این منطقه قیمتی را حفظ کنیم تا معاملات آتی امشب دوباره باز شود.

یه پست دیگه ثبت شده است گفته می‌شود که بیت‌کوین هنوز نتوانسته میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای (MA) را که در زمان نگارش این مقاله ۲۸۱۷۶ دلار بود بشکند.

معامله‌گر معروف Skew با تجزیه و تحلیل نمودار 4 ساعته، رفتار قیمت بیت‌کوین را «نقد و بی‌ثبات» توصیف کرد.

تاجر همکار Jelle گفت: “پرچم صعودی بیت کوین هنوز فعال است، اما مدت زیادی طول می کشد تا منقضی شود.” ادامه دادما به سمت عملکرد ماهانه حرکت می کنیم.

اکتبر معمولاً ماه صعودی سال است، بنابراین من انتظار دارم که این ماه همچنان صعودی باشد.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Jelle/X

جنگ به رادار ناظران کریپتو باز می گردد

اما وقتی نوبت به محرک‌های قیمت‌ها می‌رسد، درگیری‌های در حال ظهور اسرائیل باعث شده تا فعالان بازار بیت‌کوین و کریپتو پیش‌بینی کنند که این نوسانات هنوز در راه است.

با یادآوری واکنش بیت کوین به جنگ اوکراین در فوریه 2022، Jelle در مورد بعدی BTC/USD محتاط بود.

بخشی از اظهار نظر روز X: “تنها چیزی که من می دانم این است که جنگ اوکراین باعث ایجاد یک شمع نزولی 8 درصدی شد که ظرف یک روز پاک شد.” توضیح داد.

در همین حال، مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کلان در بلومبرگ اینتلیجنس شرح داده شده بیت کوین در حال حاضر “روند ریسک گریزی” را در بین سرمایه گذاران نشان می دهد.

“سوگیری من این است که میانگین متحرک 100 هفته ای با شیب رو به پایین احتمالاً در نبرد با میانگین متحرک 50 هفته ای شیب دار رو به بالا پیروز خواهد شد. او در 8 اکتبر نوشت: «افزایش #نفت خام یک عامل فشار نقدینگی است.

معاملات آتی BTC/USD و صندوق فدرال رزرو با نمودار MA 50، 100 هفته ای. منبع: Mike McGlone/X

در آن زمان، 100 هفته و 50 هفته MA به ترتیب 28938 دلار و 24890 دلار بودند.

مک گلون به پدیده دارایی کلان اشاره کرد، جایی که طلا 1 درصد و نفت خام برنت 3.25 درصد در روز قبل از افتتاحیه وال استریت افزایش یافت.

Skew با اشاره به اینکه شاخص دلار آمریکا (DXY) دوباره تقویت شده است و 0.4 درصد افزایش یافته است، افزود: “بازارها کاملاً تدافعی واکنش نشان می دهند.”

هفته گذشته، DXY به بالاترین سطح خود از اواخر سال 2022 رسید.

نمودار 1 ساعته شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

CPI پیشروی “هفته بزرگ برای تورم” است

در ایالات متحده، توجه بر فشار داده های کلان اقتصادی هفته در گزارش CPI سپتامبر متمرکز شده است.

بیت کوین پس از آنکه داده های اشتغال هفته گذشته نشان داد علیرغم حرکت های ضد تورمی فدرال رزرو، سطح اشتغال همچنان انعطاف پذیر است، برای مدت کوتاهی عقب نشینی کرد. این نگرانی وجود داشت که مقامات نرخ بهره را بیشتر افزایش دهند و نقدینگی را بیشتر تحت فشار قرار دهند.

این ترس ها با بهبود بیت کوین/دلار آمریکا باقی می مانند.

در بخشی از تحلیل آخر هفته Popular آمده است: «داده‌های CPI خوب در روز پنج‌شنبه می‌تواند فرصتی برای خارج شدن از این محدوده فراهم کند، در حالی که یک CPI داغ می‌تواند ما را با این فرض که فدرال رزرو مجبور به افزایش 25 واحد پایه باشد، به محدوده پایین‌تر سوق دهد». . مفسر CrypNuevo خواندن.

نمودار احتمالات نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

بر اساس داده های FedWatch Tool گروه CME، بازارها به طور فزاینده ای شرط بندی می کنند که در روز تصمیم گیری تعیین شده برای 1 نوامبر، نرخ ها در سطوح فعلی باقی می مانند.

فراتر از CPI، شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) در این هفته منتشر خواهد شد، مطالبات بیکاری افزایش خواهد یافت و در مجموع 12 سخنران فدرال رزرو نظر خواهند داد. صورتجلسه فدرال رزرو در مورد تصمیم قبلی نرخ بهره نیز در 11 اکتبر اعلام خواهد شد.

منبع تفسیری مالی Kobeissi Letter در بخشی از موضوع X خود خلاصه کرد: “هفته بزرگ برای تورم و فدرال رزرو”.

«علاوه بر این، بازارها نیز به تنش‌های ژئوپلیتیکی از آخر این هفته واکنش نشان خواهند داد. نوسانات یک امر عادی جدید است.»

سیگنال NVT به بالاترین سطح از سال 2018 رسیده است

در بیت کوین، سیگنال تراکنش ارزش شبکه (NVT) بسته نوسانات متریک روی زنجیره را برای شروع هفته هدایت می کند.

NVT که توسط خالق آن، دیمیتی کالیچکین، به عنوان «نسبت PE» برای بیت‌کوین توصیف شده است، تلاش می‌کند تا با مقایسه ارزش بازار با ارزش معاملات روزانه زنجیره‌ای، بالا و پایین‌ترین قیمت BTC را پیش‌بینی کند.

آخرین داده های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode نشان می دهد که NVT به بالاترین حد خود در پنج سال گذشته رسیده است. این رقم بالای 1750 و بسیار فراتر از جایی است که در ابتدای سال 2023 بود.

نمودار سیگنال بیت کوین NVT. منبع: Glassnode/X

NVT در سال‌های اخیر چندین تجدید نظر را پشت سر گذاشته است، زیرا پویایی عرضه BTC به ارقام راهنمایی متفاوتی برای تعیین سقف قیمت نیاز دارد.

چارلز ادواردز می‌گوید: «اگر روند به سمت زنجیره‌های جانبی و تراکنش‌های خصوصی ادامه یابد، می‌توان انتظار داشت که تراکنش‌های کمتر و کمتری در داده‌های عمومی زنجیره‌ای ثبت شوند (کاهش ارزش نسبی T در NVT). بنیانگذار بیت کوین کمی و صندوق دارایی دیجیتال Capriole Investments برخی از تحقیقات خود را در سال 2019 نوشت.

“این ممکن است باعث شود که محدوده ارزش منصفانه NVT در طول زمان افزایش یابد.”

با تجزیه و تحلیل افزایش NVT، پلتفرم اطلاعاتی بازار کریپتو IntoTheBlock نشان داد که نشان دهنده یک دگردیسی گسترده تر است.

لنزی که از طریق آن ارزش بیت کوین را مشاهده می کنیم در حال تغییر است. نوشت در آخر هفته.

زمانی ارزش و حجم معاملات مهم‌ترین معیارها بودند. با این حال، جهش های اخیر در نرخ های NVT نشان می دهد که ارزش بیت کوین اکنون مستقل از سودمندی تراکنش ها و نقش فزاینده آن به عنوان ذخیره ارزش در حال حرکت است.

نه ترسو و نه حریص

شاخص ترس و طمع کریپتو کلاسیک با ارائه دیدگاهی آزمایشی در مورد احساسات بازار ارزهای دیجیتال، روحیه عمومی عدم تصمیم گیری را منعکس می کند.

مرتبط: بازار صعودی بیت کوین در انتظار است تا ایالات متحده با “تندتر خرس” روبرو شود – آرتور هیز

سرمایه‌گذاران معمولی وقتی نوبت به بازار می‌شود، بلاتکلیف باقی می‌مانند، همانطور که از پایبندی شدید شاخص به قلمرو “خنثی” خود نشان می‌دهد.

از 9 اکتبر، ترس و حرص در 50/100 است. دقیقاً نیمی از مقیاس بین دو حساسیت مفرط.

با کوچک نمایی، ماه های اخیر برخی از کم نوسان ترین شرایط را در تاریخ ثبت کرده اند.

تاجر معروف کریپتو تونی گفت: «می‌دانید، وقتی به ترس شدید و 20000 دلار بیت‌کوین رسیدیم، من به صورت عمده خرید خواهم کرد. واکنش نشان داد به آخرین داده ها

“ممکن است کمی طول بکشد، اما فکر می کنم سه ماهه اول و دوم 2024 بلیط خواهد بود. اگر تغییری در رفتار ببینم، دوباره ارزیابی خواهم کرد.

کریپتو تونی به اشاره ای اشاره کرد که بیت کوین/دلار آمریکا پس از نصف شدن یارانه بلوک در سال 2024، برای آزمایش مجدد نهایی به 20000 دلار باز خواهد گشت.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری (نمایش). منبع: Alternative.me

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید