وال استریت ژورنال مقاله ای را تصحیح می کند که داده های تامین مالی تروریسم رمزنگاری شده حماس را اشتباه نقل کرده است


Elliptic، شرکتی که وال استریت ژورنال داده ها را از آن به دست آورد، گفت از اینکه سازمان خبری به اشتباهات خود اعتراف می کند “خوشحال” است.

وال استریت ژورنال (WSJ) تا حدی مقاله‌ای را تصحیح کرده است که میزان حمایت مالی حماس و سایر گروه‌های شبه‌نظامی از فعالیت‌های تروریستی با ارزهای دیجیتال را نادرست توصیف کرده است.

شرکت پزشکی قانونی بلاکچین Elliptic در مقاله‌ای با عنوان «مبارزه‌های حماس در پشت حمله اسرائیل میلیون‌ها ارز دیجیتال را ساخته‌اند» گزارش داد که جهاد اسلامی فلسطین (PIJ)، یک سازمان تروریستی که در نوار غزه فعالیت می‌کند، تا کنون 93 میلیون دلار پول نقد داشته است. مرداد.گفته شد که جمع آوری کرد 2021 و ژوئن 2023.

در گزارش ذکر شده، Elliptic گفت که واحد ضد تروریسم اسرائیل کیف پول های مرتبط با PIJ را که در آن مدت 93 میلیون دلار دریافت کرده بودند، توقیف کرد. با این حال، Elliptic تصریح کرد که این به هیچ وجه به این معنی نیست که PIJ این بودجه را برای تامین مالی فعالیت های تروریستی جمع آوری کرده است.

تحقیقات شرکت پزشکی قانونی بلاک چین Chainalysis نشان می دهد که تنها 450000 دلار از این وجوه به کیف پولی ارسال شده است که با تروریسم مرتبط است.

تصحیح WSJ بیان کرد که PIJ و حزب سیاسی لبنان “ممکن است” تا 12 میلیون دلار مبادله کرده باشند. این رقم بسیار کمتر از رقم اولیه 93 میلیون دلاری بود.

به گفته شرکت تحقیقاتی Elliptic، جهاد اسلامی فلسطین و حزب‌الله ممکن است از سال 2021 تا سقف 12 میلیون دلار ارز دیجیتال مبادله کرده باشند. WSJ گفت: «نسخه قبلی این مقاله به اشتباه گفته بود که PIJ از سال 2021 بیش از 12 میلیون دلار ارز دیجیتال به حزب الله ارسال کرده است.

WSJ گفت که در حال به روز رسانی بخش های دیگر مقاله برای اضافه کردن “زمینه اضافی” در مورد تحقیقات Elliptic است.

اصلاحات مقاله 10 اکتبر WSJ. منبع: WSJ

بازپس گیری WSJ به دنبال بیانیه 25 اکتبر Elliptic بود که از WSJ خواسته بود تفسیر نادرست خود از داده ها را اصلاح کند. Elliptic اضافه کرد که تامین مالی حماس با ارزهای دیجیتال در مقایسه با سایر منابع تامین مالی “کوچک” باقی مانده است.

در 27 اکتبر، Elliptic گفت از اینکه WSJ اشتباهات خود را تصدیق کرده است، خوشحال است، اما می خواهد WSJ در مورد اصلاحات خود دقیق تر باشد.

مرتبط با: الیزابت وارن از حماس به عنوان قربانی جدید در جنگ کریپتو استفاده می کند

پل گروال، مدیر ارشد حقوقی کوین بیس، همچنین خاطرنشان کرد که پاراگراف افتتاحیه WSJ همچنان به عنوان ارز دیجیتال منبع اصلی تامین مالی در حمله حماس در 7 اکتبر به اسرائیل است.

وی افزود: این فقط یک راه حل است.

نیک کارتر، یکی از شرکای Castle Island Ventures، و دیگران اکنون از سناتور آمریکایی الیزابت وارن می خواهند که نامه مربوطه را که در 17 اکتبر به کاخ سفید نوشته شده و توسط بیش از 100 قانونگذار آمریکایی حمایت شده است، پس بگیرد.

در این نامه به داده‌های سوء تعبیر شده‌ای که WSJ از Elliptic به دست آورده است، استناد می‌کند تا استدلال کند که ارزهای دیجیتال یک «تهدید امنیت ملی» برای ایالات متحده است و کنگره و دولت بایدن باید قبل از اینکه از ارزهای دیجیتال برای تأمین مالی «تراژدی» دیگری استفاده شود، به سرعت وارد عمل شوند.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مرتبط با رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید