کمیسر CFTC می گوید وویجر دیجیتال «هیچ تفاوتی با خانه کارت نداشت»


اظهارات کریستین جانسون، کمیسر CFTC پس از آن مطرح شد که CFTC و FTC شکایت های جداگانه ای علیه وویجر و مدیر عامل سابق آن، استفان ارلیچ ارائه کردند.

یکی از کمیسیون‌های کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از Voyager Digital به دلیل خطاهایی که در نهایت منجر به از دست رفتن میلیاردها دلار از سرمایه مشتری شد، انتقاد کرد.

در بیانیه ای در 12 اکتبر، کمیسر کریستین جانسون، وویجر را به دلیل اقدامات فریبنده اش، نادیده گرفتن علائم هشدار دهنده و “مراقبت آشکار” که در محافظت از مشتریان شکست خورده بود، مورد هدف قرار داد.

به دلیل شکست های وویجر، این شرکت به خانه ای از کارت تبدیل شده است.

Commodities گفت وویجر کارهایی را که شرکت‌های سرمایه‌گذاری جانبی با سرمایه مشتری خود انجام دادند نادیده گرفت:

جای تعجب است که وویجر بر شرکت هایی که مشتریانش دارایی های خود را در آنها سرمایه گذاری می کنند، فشار نمی آورد.

وی افزود: «وویجر به‌جای اینکه از شرکت‌های سرمایه‌گذاری که دارایی‌های مشتری را به دست می‌آورند، سطح شفافیت بالاتری ارائه دهند، انتظارات طولانی‌مدت از متولیان را نادیده گرفت و صرفاً وجوه مشتریان را با تلاش کمی برای محافظت از آن توزیع کرد.»

اظهارات جانسون پس از آن مطرح می شود که تنظیم کننده به همراه کمیسیون تجارت فدرال در 12 اکتبر شکایت های موازی را علیه استفان ارلیش، مدیرعامل سابق وویجر ارائه کردند.

شکایت CFTC ادعا می‌کند که ارلیچ و وویجر در پلتفرم خود و «استخر کالای ثبت‌نشده» مرتکب تقلب و «خطاهای ثبت‌نامی» شده‌اند.

از سوی دیگر، FTC به توافقی پیشنهادی با وویجر دست یافت و شرکت را از ارائه، بازاریابی یا تبلیغ هر محصول یا خدماتی که می‌توان برای سپرده‌گذاری، مبادله، سرمایه‌گذاری یا برداشت هر دارایی استفاده کرد، منع کرد. رهایی. 12 اعلامیه.

وویجر و شرکت های تابعه آن با یک حکم 1.65 میلیارد دلاری برای بازپرداخت وجه مشتریان در روند ورشکستگی موافقت کردند.

در همین حال، کارولین فام، کمیسیونر CFTC در 12 اکتبر در بیانیه‌ای جداگانه گفت که رگولاتور به اقدامات خود علیه شرکت‌های ارزهای دیجیتال که از وجوه مشتریان سوء استفاده می‌کنند ادامه خواهد داد:

«بین مدیریت پول سرمایه گذاران به منظور تجارت مشتقه و گرفتن سپرده و دادن وام به دیگران تفاوت معناداری وجود دارد. بدون تامین مالی و اعتبار مصرفی، اقتصاد ما متوقف خواهد شد.

مرتبط با: CFTC حکم پیش فرض 54 میلیون دلاری را علیه معامله گر در طرح کلاهبرداری کریپتو صادر می کند

اما فام فکر می کند که CFTC ممکن است در تفسیر آنچه که اپراتور استخر کالا را تشکیل می دهد از اختیارات خود فراتر رفته باشد:

“چنین تفسیری فراتر از اختیارات قانونی ما است و چارچوب های قانونی و نظارتی تثبیت شده برای وام دهی شرکت ها و تامین مالی مصرف کننده را مختل می کند.”

در 7 سپتامبر، فام از CFTC خواست تا یک برنامه آزمایشی نظارتی بر ارزهای دیجیتال ایجاد کند که خطرات پیش روی سرمایه گذاران خرد را برطرف کند.

وویجر در جولای 2022 درخواست ورشکستگی فصل 11 را داد و اعلام کرد که می تواند بین 1 تا 10 میلیارد دلار دارایی به بیش از 100000 طلبکار بدهکار باشد.

این شرکت کارگزاری ارز دیجیتال در ماه ژوئن برداشت برای مشتریان خود آغاز کرد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید