Vodafone و Sumitomo با Chainlink برای کشف شبکه اسناد تجاری همکاری می کنند


پلتفرم کارگزار دارایی دیجیتال Vodafone و Sumitomo از ماه می بر روی این اثبات مفهوم کار می کنند.

Vodafone Digital Asset Broker (DAB) پس از تکمیل یک اثبات مفهومی با شرکت ژاپنی تجاری و سرمایه گذاری Sumitomo برای تبادل اسناد تجاری بین پلتفرمی، به شبکه Chainlink به عنوان یک اپراتور گره پیوست. وودافون گفت این شرکت ها امیدوارند انتقال اسناد و پردازش تراکنش های مالی را در اکوسیستم تجارت جهانی 32 تریلیون دلاری بهبود بخشند.

اثبات مفهوم از پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای (CCIP) شبکه اوراکل استفاده کرد. DAB «ارائه می کند[d] امنیت و قابلیت همکاری بین دستگاه های اینترنت اشیا در لبه یک شبکه. اثبات مفهوم، پتانسیل دستگاه‌های Vodafone IoT و بلاک چین را برای ارائه داده‌ها برای استفاده در قراردادها و برنامه‌های هوش مصنوعی نشان داد. این شرکت گفت که به طور بالقوه می توان یک رابط واحد برای انتقال داده ها و توکن ها ایجاد کرد:

برای مثال، کشتی‌ای که آتش‌سوزی محموله را تشخیص می‌دهد می‌تواند به طور مستقل داده‌ها را از طریق پلتفرم DAB و CCIP به قراردادهای هوشمند منتقل کند و به طور بالقوه فرآیند بیمه محموله دریایی را آغاز کند.

اسناد تجاری چالش خاصی هستند زیرا می توانند روی کاغذ یا پلتفرم های دیجیتال با قابلیت همکاری ضعیف وجود داشته باشند و باید دائماً دست به دست شوند.

مرتبط: SWIFT با Chainlink برای پروژه انتقال کریپتو متقابل زنجیره ای شریک است

شرکت مخابراتی بین‌المللی Vodafone در فوریه 2022 DAB را راه‌اندازی کرد و برای اولین بار با Mastercard در یک آزمایش آزمایشی در بریتانیا از برنامه‌ای استفاده کرد که به رانندگان وسایل نقلیه الکتریکی کمک می‌کند بهترین گزینه‌های شارژ را پیدا کنند و هزینه آن را بپردازند.

Vodafone در ماه می با Sumitomo همکاری کرد. این شرکت ها یک نهاد جدید تأسیس کردند که ودافون 80 درصد از آن را در اختیار دارد. علاوه بر DAB، Vodafone همچنین حقوق مالکیت معنوی، قراردادها، فناوری و نرم افزار را به تجارت جدید منتقل کرد. این دو شرکت همچنین به طور مشترک در Safaricom Ethiopia سرمایه گذاری کردند.

Vodafone DAB در ماه آگوست با بلاک چین Aventus برای بهبود زنجیره تامین در حمل و نقل هوایی شریک شد.

CCIP Arbitrum One layer-2 اتریوم را در سپتامبر راه اندازی کرد تا مقیاس بندی را افزایش دهد. همچنین با گروه بانکی استرالیا و نیوزلند (ANZ) همکاری کرد تا استیبل کوین دلار استرالیا خود را در همان ماه آزمایش کند.

مجله: مقدمه ای بر Trivergence: Transformation توسط blockchain، AI و IoT
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید