ویتالیک بوترین از بیت کوین می خواهد که راه حل های لایه ۲ را درست مانند اتریوم امتحان کند


بوترین همچنین رشد اخیر Ordinals را ستود و معتقد است که فرهنگ سازندگان را به اکوسیستم بیت کوین بازگردانده است.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم معتقد است که برای اینکه شبکه بیت‌کوین چیزی بیش از یک شبکه پرداخت دیگر باشد، به راه‌حل‌های مقیاس‌پذیر مانند تجمیع‌های دانش صفر (ZK) نیاز دارد. نظرات بوترین در یک جلسه بیان شد. دامنه توییتر میزبانی شده توسط توسعه‌دهنده بیت‌کوین، Udi Wertheimer، با بحث‌هایی پیرامون آزمایش‌های مقیاس‌پذیری اتریوم.

زنجیره تجمع ZK یک پروتکل خارج از زنجیره است که در بالای بلاک چین اتریوم اجرا می شود و توسط قراردادهای هوشمند اتریوم روی زنجیره مدیریت می شود. این روش مقیاس‌پذیرتر و سریع‌تر را برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها بدون اشتراک‌گذاری اطلاعات حیاتی کاربر ارائه می‌دهد.

یکی از بنیانگذاران اتریوم روشن کرد که چگونه اتریوم توانسته است راه حل های مقیاس بندی مختلف را در طول سال ها ترکیب کند و آزمایش های اخیر با دانه های ZK و پلاسما بازده بهتری را به همراه داشته است. بوترین مثال خوش بینی و داوری را به عنوان دو نمونه موفق از “جمع آوری” ذکر کرد که می تواند به عنوان مطالعات موردی برای بیت کوین دیده شود.

بوترین گفت: «من فکر می‌کنم اگر بخواهیم بیت‌کوین چیزی فراتر از پرداخت باشد، به راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری بیشتری نیاز دارد.

مقیاس پذیری در طول سال ها موضوع بحث طولانی مدت بیت کوین و اتریوم بوده است. همانطور که شبکه اتریوم از یک شبکه اثبات کار به یک شبکه اثبات سهام تبدیل می شود، همچنین در حال آزمایش راه حل های مختلف لایه 2 مانند تجمعات ZK و پلاسما است.

مرتبط با: مدارک دانش صفر برای تأیید وضعیت شبکه تعمیرات اساسی بیت کوین

از سوی دیگر، شبکه لایتنینگ راه حل لایه 2 بیت کوین برای اهداف مقیاس پذیری آن بسیار حیاتی بوده است و اخیراً، Ordinals بیت کوین نیز به گروه مقیاس پذیری پیوسته است و به شبکه بیت کوین کمک می کند تا به چیزی بیش از یک لایه پرداخت دیگر تبدیل شود. بوترین همچنین ظهور Ordinals را تحسین کرد و گفت که او فکر می کند که Ordinals فرهنگ سازنده را به اکوسیستم بیت کوین باز می گرداند.

Bitcoin Ordinals آخرین راه حل لایه 2 است که ذخیره غیرمتمرکز هنر دیجیتال را در بلاک چین بیت کوین امکان پذیر می کند. محبوبیت آن به شدت افزایش یافت و کتیبه های بیت کوین Ordinals در پایان ژوئن منجر به بیش از 210 میلیون دلار حجم معاملات شد.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: “مسئولیت اخلاقی” – آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *