Vitalik Buterin چالش های انتزاع حساب را در Ethereum: EthCC به اشتراک می گذارد


ویتالیک بوترین توضیح داد که چگونه یک برنامه افزودنی انتزاع حساب به نام “paymasters” می تواند به کاربران اجازه دهد هزینه های گاز را “بدون در نظر گرفتن پولی که منتقل می کنند” بپردازند.

در حالی که انتزاع حساب در اتریوم به عنوان یک کاتالیزور تلقی می شود که می تواند یک میلیارد کاربر را جذب کند، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، برخی از چالش ها را در پیاده سازی ویژگی جدید در بلاک چین به اشتراک گذاشت.

بوترین در 18 ژوئیه در کنفرانس انجمن اتریوم (EthCC) در پاریس، برخی از نوآوری‌های کلیدی ناشی از انتزاع حساب‌های مدرن و موانع کنونی که جامعه با آن مواجه است را توضیح داد.

ویتالیک بوترین در رویداد EthCC در پاریس. منبع: EthCC

در حال حاضر، کاربران اتریوم ملزم به داشتن اتر (ETH) برای پرداخت هزینه تراکنش در شبکه هنگام انتقال توکن های ERC-20 هستند. به گفته بوترین، برنامه های افزودنی انتزاع حساب، که اغلب به آنها “paymasters” گفته می شود، می تواند به کاربران اجازه دهد تا هزینه های خود را “بدون در نظر گرفتن پولی که منتقل می کنند” بپردازند. جدای از آن، افزونه همچنین می‌تواند به برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) اجازه دهد تا از تراکنش‌های کاربران خود حمایت مالی کنند.

همچنین بوترین پسوند دیگری به نام جمع آوری امضا را ذکر کرد. به گفته بنیانگذار اتریوم، با جمع‌آوری امضا با این ویژگی، توسعه‌دهندگان می‌توانند در مصرف گاز و ذخیره داده‌ها صرفه‌جویی کنند. او توضیح داد:

“این در واقع یک مشکل بزرگ به خصوص در مورد تجمیع است، زیرا در یک تجمیع بزرگ یا آشکار است، زیرا بخش بزرگی از اندازه یک تراکنش، امضای یک تجمیع است.”

در کنار مزایای بالقوه انتزاع حساب برای کاربران، بوترین همچنین تشخیص داد که هنوز چالش هایی برای توسعه دهندگان وجود دارد که باید بر آن غلبه کنند. این شامل نیاز به یک پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) برای ارتقای حساب‌های متعلق به خارجی اتریوم (EOAs) – حساب‌های کاربر معمولی به قراردادهای هوشمند، و اطمینان از اینکه پروتکل به طور مشابه در راه‌حل‌های لایه 2 کار می‌کند، می‌شود.

مرتبط با: کلیدهای گم شده تاکنون میلیاردها دلار هزینه داشته اند و بسیاری از آنها در معرض خطر هستند – Polygon exec

بوترین همچنین تاکید کرد که چالش‌های بیشتری در مورد ادغام با فناوری‌های موجود مانند بیومتریک و ادغام با کیف‌پول‌های موجود وجود دارد.

با وجود موانع موجود در تلاش برای انتزاع حساب، بنیانگذار اتریوم هیجان خود را از پیشرفت آن ابراز کرد. او گفت: “انتزاع حساب پیشرفت زیادی داشته است و من از همه پیشرفت هایی که در آینده به آن ادامه خواهیم داد هیجان زده هستم.”

مجله: «انتزاع حساب» کیف پول‌های اتریوم را تقویت می‌کند: راهنمای Dummies


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *