جامعه DAO با تمرکز بر DeSci بودجه تحقیقات سرطان را تامین می کند


جامعه VitaDAO موافقت کرده است که تحقیقات سرطان در مراحل اولیه را از طریق ایجاد یک شرکت بیوتکنولوژی به نام Matrix Biosciences تأمین مالی کند.

VitaDAO، یک گروه غیرمتمرکز که به تحقیقات اولیه در مورد طول عمر اختصاص دارد، بودجه تأسیس Matrix Biosciences، یک شرکت بیوتکنولوژی را که به درمان سرطان و بیماری های ناشی از پیری اختصاص دارد، تامین کرد.

بحث های اولیه در مورد استفاده از اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا (HMW-HA) برای اثرات ضد سرطانی و طول عمر در نوامبر 2022 آغاز شد و اکثریت اجماع در مارس 2023 حاصل شد. تصویری از این پیشنهاد نشان می دهد که 35 عضو رای خود را به صندوق انداخته اند. توکن های VITA

دارندگان توکن VITA به موافقت یا مخالفت با حمایت مالی VitaDAO برای طرح تحقیقاتی سرطان HMW-HA رأی دادند. منبع: snapshot.org

30 نفر از اعضای حزب از این موضوع حمایت کردند، 4 عضو از رای گیری ممتنع و 1 عضو به این پیشنهاد رای منفی دادند. VitaDAO، یک مشارکت کننده فعال در علم غیرمتمرکز (DeSci)، سرمایه گذاری اولیه 300000 دلاری را انجام داده است و قصد دارد بودجه بیشتری را از طریق توکن سازی مالکیت معنوی (IP) در اوایل سال 2024 جمع آوری کند.

ترکیب HWA-HA از بافت موش های مول برهنه، نوعی جونده با مقاومت سرطان قوی تر که مسئول طول عمر بیشتر است، مشتق شده است.

سخنگوی VitaDAO در صحبت با کوین تلگراف توضیح داد که این وجوه با تبدیل استیبل کوین های USD Coin (USDC) از خزانه داری جامعه به دلار آمریکا و انتقال آنها به حساب های بانکی در اختیار Matrix Bio قرار گرفته است.

مرتبط با: 9 مورد امیدوارکننده استفاده از بلاک چین در مراقبت های بهداشتی

پس از تکمیل اولین دسته از آزمایش‌ها، Matrix Bio این گزینه را خواهد داشت که بودجه اضافی را با صدور توکن‌های IP (IPT) در ازای به اشتراک گذاشتن حقوق مدیریت در توسعه مداوم IP جمع‌آوری کند. دور بعدی جمع آوری کمک مالی پس از تعیین بودجه برای مرحله بعدی توسعه که در سه ماهه اول سال 2024 پیش بینی می شود، آغاز خواهد شد.

VitaDAO معتقد است که تعدیل HMW-HA یک کاندید درمانی معتبر برای حمایت از درمان بیماری پیچیده ای مانند سرطان است. DAO به Cointelegraph گفت:

مانند بسیاری از تحقیقات در مراحل اولیه، هنوز خیلی زود است که بدانیم نتیجه کارآزمایی به چه چیزی منجر خواهد شد. VitaDAO معتقد است که این تحقیق احتمالاً قابل ترجمه به کلینیک است.

در حالی که تعهد DAO برای تامین مالی این تحقیقات سرطان خاص مشروط به نتایج حاصل از آزمایش‌های مختلف است، خزانه‌داری جامعه VitaDAO پیش از جلب حمایت سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و سهامداران دارویی، از لحاظ تاریخی تا 1 میلیون دلار از نیازهای یک پروژه تحقیقاتی را تامین مالی کرده است.

مجله: فراتر از رمزارز: شواهد دانش صفر پتانسیل را از رای دادن به امور مالی را نشان می دهد


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید