آینده پرداخت ها: ویزا برای سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری در هوش مصنوعی مولد


ویزا می‌گوید یکی از اولین شرکت‌هایی در جهان بود که در پرداخت‌ها پیشگام هوش مصنوعی بود و از فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی برای مدیریت ریسک و تقلب در سال 1993 استفاده کرد.

کروی غول پرداخت ویزا با راه‌اندازی صندوقی جدید برای سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های مولد هوش مصنوعی، شرط خود را بر روی هوش مصنوعی (AI) در تجارت و تسویه حساب افزایش می‌دهد.

در 2 اکتبر، ویزا یک ابتکار جدید 100 میلیون دلاری هوش مصنوعی مولد را برای سرمایه گذاری در شرکت های متمرکز بر توسعه فناوری های هوش مصنوعی و برنامه های کاربردی مرتبط با تجارت و پرداخت اعلام کرد.

این سرمایه‌گذاری توسط Visa Ventures، بازوی سرمایه‌گذاری نهادی جهانی ویزا که از سال 2007 برای حمایت از نوآوری در پرداخت‌ها و تجارت کار می‌کند، مدیریت می‌شود.

هوش مصنوعی مولد نوعی فناوری هوش مصنوعی است که می تواند انواع مختلفی از محتوا از جمله متن، تصویر، صدا و داده های مصنوعی تولید کند. چت ربات‌های اصلی هوش مصنوعی مانند ChatGPT OpenAI و Bard Google توانایی‌های هوش مصنوعی مولد را برای درک و تولید نوشتار شبیه انسان نشان می‌دهند.

به گفته جک فارستل، مدیر ارشد محصول و استراتژی ویزا، هوش مصنوعی مولد آینده امیدوارکننده‌ای در دنیای مالی دارد. او گفت:

در حالی که بسیاری از هوش مصنوعی مولد تا کنون بر وظایف و تولید محتوا متمرکز بوده است، این فناوری به زودی نه تنها شیوه زندگی و کار ما را تغییر می دهد، بلکه تجارت را به شیوه هایی که ما باید بدانیم به طور معناداری متحول خواهد کرد.

آخرین تلاش ویزا در زمینه هوش مصنوعی مولد پس از تلاش های قابل توجه برای پیاده سازی فناوری هوش مصنوعی در سراسر اکوسیستم این شرکت صورت می گیرد.

ویزا در سال 1993 پیشگام استفاده از هوش مصنوعی در پرداخت ها بود و می گوید یکی از اولین شرکت هایی در جهان است که از فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی برای مدیریت ریسک و کلاهبرداری استفاده می کند. راه حل نظارت بر تقلب پرداخت در زمان واقعی ویزا، مجوز پیشرفته ویزا، گزارش شده است که به جلوگیری از تقلب حدود 27 میلیارد دلاری در سال 2022 کمک کرده است.

مرتبط با: اپلیکیشن یوان دیجیتال، شارژ مسترکارت و ویزا را برای گردشگران اضافه می کند

در سال 2021، ویزا همچنین VisaNet + AI را معرفی کرد، مجموعه ای از خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی با تمرکز بر حذف تاخیر و سردرگمی در مدیریت مانده حساب ها و سایر مسائل پرداخت روزانه برای موسسات مالی.

برخی از ابزارهای مجموعه VisaNet + AI شامل پردازش پروکسی هوشمند است که با انعکاس تصمیمات تأیید صادرکننده، هدف آن بهبود تجربه پرداخت در هنگام قطعی‌ها است. از دیگر محصولات این چنینی می‌توان به حمل و نقل هوشمند اشاره کرد که به ارائه سریع‌تر تجارب پرداخت به مشتری و کاهش سردرگمی ناشی از تاخیر در حمل و نقل کمک می‌کند.

ویزا علاوه بر سرمایه گذاری فعال در هوش مصنوعی، به استفاده از فناوری ارزهای دیجیتال در پرداخت ها نیز خوش بین است. در آوریل 2021، ویزا برنامه‌هایی را برای یک محصول جدید رمزنگاری به اشتراک گذاشت که برای تشویق به پذیرش جریان اصلی شبکه‌های بلاک چین عمومی و پرداخت‌های استیبل کوین طراحی شده بود.

مجله: «هوش مصنوعی صنعت را کشت» – رئیس EasyTranslate در حال سازگاری با تغییرات است


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید