ویزا از سولانا برای افزایش ظرفیت پرداخت USDC استفاده می کند


این شرکت پرداخت جهانی ظرفیت مبادله استیبل کوین خود را به توکن های USDC صادر شده در بلاک چین سولانا گسترش داده است.

پردازشگر پرداخت جهانی ویزا پشتیبانی از پرداخت‌های USD Coin (USDC) در بلاک چین Solana را ارائه کرده است زیرا پیشنهادات استیبل کوین شروع به گسترش می‌کند.

ویزا اعلام کرده است که آزمایش‌های زنده و کاملی را با صادرکنندگان و خریداران انجام می‌دهد و میلیون‌ها توکن USDC را بین شرکای بلاک چین‌های اتریوم و سولانا برای تحقق پرداخت‌های مبتنی بر فیات منتقل می‌کند.

اعلامیه ای از شرکت پرداخت، تکامل پذیرش USDC توسط VISA، از طریق آزمایشی شامل Crypto.com، به ادغام با پردازشگرهای پرداخت تجاری Worldpay و Nuvei را تشریح کرد.

ادغام USDC منتشر شده در اتریوم و سولانا در اکوسیستم ویزا به این معنی است که اتریوم می تواند از خزانه داری و سیستم های پرداخت ویزا برای ایجاد پل مالی سنتی با Web3 استفاده کند. کوی شفیلد، رئیس ارزهای دیجیتال ویزا، اضافه کرد که استفاده از استیبل کوین‌های USDC و بلاک چین‌هایی مانند اتریوم و سولانا به افزایش سرعت پرداخت‌های بین‌مرزی کمک کرده است.

ویزا آزمایش USDC را در سال 2021 با همکاری Crypto.com برای آزمایش اجماع استیبل کوین در مورد موضوع آغاز کرد. آزمایشی حاصل از USDC مبتنی بر اتریوم برای دریافت پرداخت‌هایی از Crypto.com برای حجم فرامرزی در طرح کارت استرالیا استفاده کرد.

پرداخت برای خریدهای برون مرزی با کارت‌های ویزا Crypto.com قبلاً نیاز به تبدیل ارز چند روزه داشت و کارمزد انتقال بانکی را متحمل می‌شد. در نتیجه، صرافی کریپتو اکنون از USDC برای تعهدات پرداخت در کارت ویزا استرالیا استفاده می کند.

موارد مرتبط: ویزا پرداخت هزینه های گاز کریپتو از طریق کارت را بررسی می کند

Crypto.com همچنین از حسابی استفاده می‌کند که توسط صادرکننده USD Coin Circle و خزانه‌داری ویزا مدیریت می‌شود تا USDC را از طریق بلاک چین اتریوم به آن سوی مرز ارسال کند و طبق گزارش‌ها، طول و پیچیدگی نقل و انتقالات بین‌المللی را کاهش دهد.

Jeremy Allaire، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Circle، گفت که این مشارکت به یک نوآوری اساسی در بلاک چین اشاره دارد که می تواند پرداخت ها و تجارت را متحول کند:

“Circle USDC را برای ارائه یک دلار دیجیتال کاربردی ایجاد کرد که می تواند با سرعت اینترنت حرکت کند تا پرداخت های ایمن و قابل اعتماد را تسهیل کند.”

ادغام USDC همچنین به ویزا اجازه می دهد تا وجوهی را برای خریداران USDC از جمله Worldpay و Nuvei ارسال کند که انتظار می رود زمان پرداخت برای بازرگانانی که از خدمات آنها استفاده می کنند افزایش یابد.

سپس پردازنده‌های پرداخت می‌توانند پرداخت‌های USDC را به بازرگانی که به آن‌ها خدمات می‌دهند هدایت کنند، و اکوسیستم سنتی فیات ویزا را به استیبل کوین‌ها و فضای گسترده‌تر ارزهای دیجیتالی که به آنها خدمت می‌کنند، پیوند دهند.

جیم جانسون، رئیس راه‌حل‌های تجاری Worldpay، گفت که قابلیت پرداخت USDC ویزا به تجار اجازه می‌دهد تا گزینه‌های بیشتری را برای دریافت وجوه و مدیریت بهتر عملیات خزانه‌داری خود در اختیار بازرگانان قرار دهد.

نبیل مانجی، رئیس بخش کریپتو و وب 3 Worldpay، در گفتگوی قبلی با کوین تلگراف در رویداد Money20/20 در آمستردام در ماه ژوئن، در مورد چگونگی همکاری این شرکت با Coinbase در سال 2013 برای تبدیل صرافی به اولین شرکتی که کارت های مبتنی بر فیات را می پذیرد صحبت کرد. 2023. پرداخت های جهانی

مانجی درباره آخرین پیشرفت‌ها گفت که سرویس پرداخت USDC جدید ویزا اولین گام است تا به مشتریان Worldpay امکان دسترسی سریع‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر برای پرداخت‌های مصرف‌کننده را بدهد.

این دریچه را برای بررسی پیشرفت‌های آتی، مانند قابلیت تسویه حساب 24/7/365 و تسویه زمان واقعی یا چند روزه باز می‌کند، که همگی می‌توانند به تسریع تجارت فرامرزی کمک کنند.

همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، ویزا شروع به جستجوی راه حلی برای پرداخت هزینه گاز خارج از زنجیره برای اتریوم کرد. قرارداد هوشمند Paymaster. چنین قراردادهای هوشمندی می توانند برای کاربران و قابلیت های مختلف تراکنش هزینه کنند.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟
نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *