کارت‌های رمزنگاری از زمان معاملات مبادله‌ای در سال 2021، 3 میلیارد دلار حجم پرداخت را تسهیل می‌کنند – Visa exec


آکشی چوپرا، رئیس نوآوری و طراحی CEMEA ویزا، فاش می‌کند که مشارکت این شرکت با صرافی‌های ارزهای دیجیتال، میلیاردها دلار حجم پرداخت را تسهیل کرده است.

به گفته یکی از مدیران VISA، ادغام کارت‌های پرداخت سنتی در صرافی‌های ارز دیجیتال نقش کلیدی در پذیرش دارایی‌های دیجیتال ایفا می‌کند.

آکشای چوپرا، معاون نوآوری و طراحی VISA، در گفتگو با خبرنگار کوین تلگراف ازرا رگوئرا در طی یک پنل در اجلاس اقتصاد بلاک چین دبی، بر نقش ویزا کارت‌ها به عنوان پل ارتباطی بین ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر تاکید کرد.

Ezra Reguerra از Cointelegraph (سمت چپ) با آکشی چوپرا، معاون نوآوری و طراحی VISA، و ولادیمیر نیکولنکو، معاون مدیر CBDC و دارایی های دیجیتال Accenture روی صحنه است.

به گفته چوپرا، استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان وسیله ای برای پرداخت نیازهای روزانه، مانند یک فنجان قهوه در کافه، هنوز به طور کامل در همه جا وجود ندارد. برای غلبه بر این چالش، ویزا با 75 صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در سال 2021 همکاری کرد و به آنها اجازه صدور کارت ویزا را داد.

همانطور که چوپرا به Reguerra گفت، این پس از آن شبکه‌ای متشکل از 80 میلیون تاجر ویزا را باز کرد که می‌توانند به مشتریانی که ترجیح می‌دهند از ارزهای دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت استفاده کنند، خدمات رسانی کند:

ساخت این پل به تنهایی در سال 2021، و این ارقام در واقع علنی نشد، حجم پرداخت 3 میلیارد دلاری را تسهیل کرد.

چوپرا تاکید کرد که این یکی از تعدادی فرصت است که در آن موسسات مالی سنتی می توانند از اکوسیستم گسترده تر Web3 بهره ببرند.

موارد مرتبط: ویزا از سولانا برای افزایش ظرفیت پرداخت USDC استفاده می کند

تسویه پرداخت‌ها بین مؤسسات مالی، راه دیگری است که از طریق راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک چین برای ایجاد اختلال و نوآوری باز است. چوپرا می‌گوید پروتکل‌های موجود مانند سیستم پرداخت سوئیفت همچنان دارای محدودیت‌هایی هستند، از جمله اینکه به طور کامل در 24 ساعت شبانه روز کار نمی‌کنند.

در پایان روز، بانک‌ها تریلیون‌ها دلار تراکنش با یکدیگر دارند، اما یک زمان توقف وجود دارد که در آن شما نمی‌توانید در سطح بین‌المللی معامله کنید. این یک نقطه درد اصلی است و همچنین گران و ناکارآمد است.

آکشی آزمایشی را با Circle با استفاده از USD Coin (USDC) برجسته می‌کند که به تعدادی از شرکای صرافی ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد در پایان یک روز معین پرداخت‌ها را در USDC تسویه کنند:

این روش ارزان تر از روش های سنتی است، 24 ساعته کار می کند و نوآورانه است. شما موجودی USDC را ارسال می کنید و ویزا وجوه را در باطن بلاک چین اتریوم ذخیره می کند.

مقررات همچنان مانع از استفاده موسسات مالی اصلی از فناوری بلاک چین و پرداخت‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال می‌شود. با این حال، آکشی معتقد است که محیط های نظارتی در حوزه های قضایی مانند امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) مترقی هستند.

آکشی معتقد است که رویکردهای نظارتی فعال در مقایسه با مقررات واکنشی در کشورهایی مانند ایالات متحده برای شرکت کنندگان در صنعت مفیدتر است.

زمانی که آنها چارچوب های نظارتی را ایجاد کردند، از صنعت دعوت کردند تا به ما بگوید چه چیزی نیاز دارد، اما همچنین آینده ممکن است در چند سال آینده چگونه باشد تا مقررات زودتر از موعد تدوین شوند.”

ویزا در آوریل 2023 با راه‌اندازی نقشه راه محصول کریپتو با هدف تشویق پذیرش استیبل‌کوین و پرداخت‌های بلاک چین عمومی توسط موسسات مالی اصلی، خبرساز شد.

این شرکت همچنین 100 میلیون دلار از طریق Visa Ventures برای کشف محصولات و راه حل های خلاقانه مبتنی بر هوش مصنوعی متمرکز بر پرداخت و تجارت سرمایه گذاری خواهد کرد.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید