Vessel Capital 55 میلیون دلار برای سرمایه گذاری در زیرساخت Web3 جمع آوری می کند: گزارش


این استارت‌آپ با ترویج صندوق رمزنگاری خود برای زیرساخت‌ها و برنامه‌های کاربردی Web3، یک رویکرد مشترک با بنیان‌گذاران استارت‌آپ را نوید می‌دهد.

به گزارش TechCrunch، شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز Vessel Capital یک صندوق 55 میلیون دلاری برای سرمایه گذاری در زیرساخت ها و برنامه های Web3 اعلام کرده است. به گفته بنیان‌گذاران، هدف آن‌ها مقیاس‌پذیری نیست، بلکه کمک به بنیان‌گذاران کریپتو است که در استارت‌آپ‌های اولیه کار می‌کنند تا پروژه‌های خود را شروع و رشد دهند.

میرزا الدین، یکی از بنیانگذاران، گفت: «کریپتو جهانی‌تر شده است، بنابراین محیط و گروه مشابهی نیست که می‌توانید در سال‌های 2018-2020 ببینید و ما می‌خواهیم بتوانیم به افراد بیشتری کمک کنیم. علاوه بر Vessel، Uddin به عنوان افسر توسعه کسب و کار در Injective Labs خدمت می کند.

سایر بنیانگذاران شامل اریک چن، مدیر عامل پروتکل Injective، و آنتونی آنزالون، یکی از بنیانگذاران Burnt (برونت فاینانس سابق)، یک شرکت Web3 است که در حال ساخت XION، یک بلاک چین لایه 1 برای پذیرش مصرف کننده است.

وجوه صندوق در یک دوره پنج ساله مورد استفاده قرار می گیرد. Uddin معتقد است که تجربه آنها به عنوان بنیانگذاران استارتاپ، Vessel را در موقعیت بهتری برای درک نیازهای کارآفرینان قرار داده است. “غالبا، [VCs] آنها تخصص لازم را در زمینه سرمایه گذاری ندارند. او ادامه داد:

“بیشتر اوقات شما یک چک خوب، یک لوگوی خوب در وب سایت خود دریافت می کنید، اما به غیر از این، VC ها به جز برای تبلیغات گاه به گاه خیلی مفید نیستند.”

اولین شرکت Vessel در بحبوحه کاهش سرمایه مخاطره‌آمیز ارز دیجیتال رخ داد. بر اساس داده های پایگاه داده سرمایه گذاری مخاطره آمیز تحقیقاتی کوین تلگراف، معاملات سرمایه گذاری در ماه ژوئن 29.73 درصد کاهش یافت و تنها 779.32 میلیون دلار از 62 تراکنش افزایش یافت. غول VC Sequoia Capital اخیراً بودجه خود را از 585 میلیون دلار به 200 میلیون دلار کاهش داده است و دلیل آن هم بحران نقدینگی و انتقال به شرکت‌های رمزنگاری کوچکتر است.

اما زیرساخت Web3 همچنان یک هدف سرمایه گذاری محبوب است. اوایل این هفته، بازوی سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز بایننس، آزمایشگاه‌های بایننس، یک سرمایه‌گذاری استراتژیک در ماشین مجازی WebAssembly (zk-WASM) با دانش صفر Delphinus Lab را اعلام کرد که از محاسبات اثبات شده با دانش صفر پشتیبانی می‌کند.

Uddin در LinkedIn نوشت: «زیرساخت‌ها و برنامه‌های کاربردی Web3 اساساً ساختار اقتصاد جدید اینترنت را بازتعریف می‌کنند و به جامعه‌ای بسیار نوآورتر، غیرمتمرکز و کارآمدتر از سرمایه منجر می‌شوند.

مجله: کتیبه های مکرر – «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *