آژانس دولتی ایالات متحده در مورد کلاهبرداری رمزارز در رسانه های اجتماعی هشدار می دهد


ورمونت پس از اینکه یک مرد 74 ساله جان خود را در یک کلاهبرداری رمزنگاری از طریق اینستاگرام و تلگرام با بیش از 340000 دلار از دست داد، یک هشدار سرمایه گذار صادر کرد.

اداره مقررات مالی ورمونت (DFR)، یک آژانس دولتی ایالات متحده، به شهروندان نسبت به تشدید کلاهبرداری های سرمایه گذاری رمزنگاری از طریق سایت های رسانه های اجتماعی محبوب هشدار داده است.

در 25 ژوئن، Naum Lantsman 74 ساله، 340,000 دلار از پس انداز زندگی خود را به دلیل کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال در اینستاگرام و تلگرام از دست داد. DFR به این حادثه اشاره کرد و تأکید کرد که “ورمونترها باید هنگام استفاده یا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بسیار محتاط و محتاط باشند.”

بخشی از هشدار سرمایه گذار ورمونت در برابر کلاهبرداری های رمزنگاری شده. منبع: dfr.vermont.gov

اینستاگرام توسط کمیسیون تجارت فدرال (FTC) به عنوان برترین پلتفرم برای کلاهبرداری های رمزنگاری رتبه بندی شده است و این برای Lantsman نیز صدق می کند. اولین تماس او با این کلاهبردار رمزنگاری در اینستاگرام بود، جایی که با پستی از SpireBit برخورد کرد که ادعا می‌کرد یک «کارگزار مالی بین‌المللی» است که با ارزهای دیجیتال سروکار دارد.

Lantsman یک حساب کاربری در SpireBit بدون هیچ تحقیق یا تحقیقی روی پلتفرم ایجاد کرد. یکی از نمایندگان Spirebit از طریق تلگرام با Lantsman تماس گرفت و – ظرف چند روز – او را مجبور به سرمایه گذاری کرد.

چیزی که با سرمایه گذاری 500 دلاری شروع شد، در نهایت منجر به زیان بیش از 340000 دلار شد. هنگامی که یک کاربر در پلتفرم های جعلی مانند SpireBit “سرمایه گذاری” می کند، هیئت مدیره در هر معامله سود نشان می دهد و سرمایه گذاران را تشویق می کند که بیشتر پس انداز خود را خرج کنند.

لانتسمن در گذشته درباره کلاهبرداری های رمزنگاری شده شنیده بود، اما هرگز انتظار نداشت که قربانی این جنایت شود. ورمونت DFR کلاهبرداری های رمزنگاری را در حال افزایش متهم می کند، کلاهبردارانی که “تاکتیک های پیچیده تر و شخصی سازی شده” را با لایه های فریب طراحی می کنند.

تکنیک‌های در حال تکامل کلاهبرداران، از اسناد بانکی جعلی و صورت‌حساب‌های بانکی گرفته تا مکالمات دوستانه، می‌توانند از طریق هوشیاری و بررسی پیشینه (DYOR) مورد بررسی قرار گیرند.

از مردم ورمونت خواسته شده است که تقلب را به موقع گزارش کنند تا خسارات مالی کاهش یابد و مجرمان را ردیابی کنند.

مرتبط با: پنج آژانس اجرایی ایالات متحده، کارگروه مبارزه با جرم و جنایت ارز دیجیتال جدید را ایجاد کردند

یون یانگ چوی، مدیر تیم ملی اجرای ارزهای دیجیتال (NCET) در وزارت دادگستری، گفت که حملات مالی غیرمتمرکز (DeFi) با توجه به ظهور «هکرهای تحت حمایت دولت» کره شمالی یک «مشکل بسیار مهم» است.

چوی همچنین تکرار کرد که وزارت دادگستری در حال تعقیب شرکت‌های رمزنگاری است که یا مرتکب جنایت می‌شوند یا چشمان خود را برای «ردیابی تراکنش‌ها» می‌بندند.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند




نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *