VanEck برنامه ETF بیت کوین را تغییر می دهد


VanEck به گروهی از مدیران دارایی در ایالات متحده ملحق می شود که برنامه های کاربردی را برای ETF بیت کوین به روز می کنند.

بر اساس پایگاه داده رگولاتور، مدیر دارایی VanEck در تاریخ 27 اکتبر درخواست اصلاح شده ای را برای یک صندوق نقدی قابل معامله بیت کوین (BTC) به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارائه کرد.

پرونده اصلاحی نشان می‌دهد که یک سرمایه‌گذار سهام اولیه، سبدهای ایجاد بذر، بلوکی از 50000 سهم از ETF پیشنهادی را در ماه اکتبر خریداری کرده است، و قیمت بیت‌کوین توسط نرخ معیار بیت‌کوین MarketVector تعیین می‌شود، شاخصی که به عنوان قیمت مرجع ارز دیجیتال استفاده می‌شود.

به گفته اسکات جانسون، وکیل مالی، این پرونده نشان می دهد که بر خلاف سایر پیشنهادات نقدی ETF بیت کوین، سرمایه گذاری با بیت کوین انجام می شود.

بر خلاف ETF های موجود که در معاملات آتی بیت کوین سرمایه گذاری می کنند، یک ETF بیت کوین مستقیماً در بیت کوین سرمایه گذاری می کند. انتظار می رود نسخه اسپات این محصول سرمایه گذاری قابل توجهی را از سوی سرمایه گذارانی که به دنبال قرار گرفتن در معرض بیت کوین از طریق مدیران دارایی سنتی هستند جذب کند.

با این پرونده جدید، VanEck به لیست رو به رشدی از مدیران دارایی ملحق می شود که پرونده های ETF بیت کوین خود را به روز می کنند. در سپتامبر، Bitwise Asset Management یک فایل اصلاحی در پاسخ به اعتراضات SEC به محصول ارائه کرد.

در اوایل این ماه، ARK Invest و 21Shares همچنین پرونده های مشترک خود را اصلاح کردند تا اطلاعات بیشتری در مورد ETF های بیت کوین که پیشنهاد می کنند، از جمله روش های نگهداری دارایی و ارزش گذاری ارائه کنند.

موج اصلاحات پرونده می تواند نشان دهنده پیشرفت مذاکرات بین مدیران دارایی و تنظیم کننده باشد. اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF، اخیراً در اظهار نظر در مورد پرونده های در انتظار تایید نظارتی، خاطرنشان کرد که تغییرات در پیشنهادات ETF ممکن است منعکس کننده درخواست های SEC برای رسیدگی به نگرانی های صادرکنندگان باشد.

این بدان معناست که ARK نظرات SEC را دریافت کرده و با همه آنها برخورد می کند. [the] توپ برگشت به داخل [the] بالچوناس در X (توئیتر سابق) توضیح داد: “دادگاه SEC”.[In my opinion] “نشانه خوب، پیشرفت محکم.”

SEC ایالات متحده تصمیم خود را در مورد چندین پیشنهاد برای ETF بیت کوین در این کشور به تعویق انداخته است، از جمله BlackRock، Invesco، Bitwise، VanEck و Valkyrie. فعالان بازار و تحلیلگران پیش بینی می کنند که این تصمیم باید ظرف چند هفته اتخاذ شود.

مجله: ذخیره مجدد اتریوم – نوآوری بلاک چین یا خانه کارت خطرناک؟
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید