خزانه داری تتر دو مبالغ یکجا 50 میلیون دلاری USDT از Bitfinex دریافت می کند


دو تراکنش شاهد انتقال انبوه USDT به مبلغ 500,000,000 دلار از Bitfinex به Tether Treasury، تنها با فاصله چند دقیقه بود.

بر اساس رسیدهای انتقال از Whale Alert، دو تراکنش به مبلغ 50,000,000 (USDT) از بیتفینکس به خزانه داری تتر منتقل شد.

هر دو تراکنش در 2 اکتبر 2023 و در فاصله دو دقیقه از یکدیگر رخ دادند. اولین مبلغ یکجا 500,000,000 (USDT) در ساعت 09:43:23 UTC بود و در آن زمان تقریباً 50,039,125 دلار ارزش داشت. دومی در ساعت 09:45:03 UTC بود و تقریباً 50,038,875 دلار ارزش داشت.

طبق داده‌های CryptoQuant، دارایی‌های استیبل کوین در صرافی‌ها در سال گذشته از نوامبر ۲۰۲۲ کاهش ثابتی را نشان دادند.

دارایی های استیبل کوین در ذخایر مبادله ای 2023. منبع: CryptoQuant

قبل از سقوط، در اوایل سال 2021، دارایی های استیبل کوین در صرافی های رمزنگاری به بالاترین حد خود (ATH) رسید و ارزهای رمزپایه مانند (USDT) هجوم آوردند.

این شرایط جدید بازار نظرات جامعه رمزارز را در مورد X برانگیخت که این وضعیت را «پمپ» برای نقل و انتقالات بزرگ می‌نامیدند. این به معنای پمپاژ یک سهام، یا در این مورد، یک توکن خاص، برای تشویق سرمایه‌گذاران به آن دارایی است.

با این حال، پلتفرم اطلاعاتی بازار Santiment در مورد روندهای فعلی بازار در 29 سپتامبر پست کرد و بیان کرد که تتر در حال افزایش قدرت خرید “کوسه ها و نهنگ ها” است و گفت که این “یک ترکیب کلی صعودی” است.

مرتبط با: گزارش شده است که تتر پرداخت USDT را برای برخی از مشتریان سنگاپور متوقف کرده است

بر اساس تحلیل خود کوین تلگراف، با روی آوردن سرمایه گذاران به دارایی های سنتی تر، استیبل کوین ها به مدت 17 ماه در حال کاهش بوده است.

این در حالی است که فدرال رزرو ایالات متحده، که در حال حاضر رابطه دشواری با استیبل کوین ها دارد، در 28 سپتامبر این دارایی ها را یک “منبع بی ثباتی مالی” بالقوه خواند.

او گفت که یافته‌های او نشان می‌دهد که «استیبل کوین‌ها در هنگام اختلالات گسترده و رویدادهای استرس‌زای خاص در بازار کریپتو در برابر تراکنش‌ها آسیب‌پذیر هستند».

این نوع دارایی همچنین در مواردی که صنعت کریپتو را به ستوه آورده است، برای مقامات مورد اختلاف بوده است. در یک پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه بایننس، Circle صادرکننده استیبل کوین (USDC) اخیراً استدلال کرد که استیبل کوین ها اوراق بهادار نیستند.

با وجود این، تتر شاهد افزایش وام‌های استیبل کوین مبتنی بر تتر در سال 2023 بوده است.

مجله: کارآگاهان بلاک چین: Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید