استیبل کوین USDR به 0.53 دلار کاهش می یابد، اما تیم قول می دهد راه حل ارائه دهد


استیبل کوین USDR با پشتوانه املاک و مستغلات در 11 اکتبر به 0.53 دلار به ازای هر سکه کاهش یافت، اما تیم گفت که این فقط یک مشکل نقدینگی است و دارایی‌های املاک و مستغلات و دارایی‌های دیجیتال برای حمایت از بازخریدها استفاده خواهند شد.

تیم پروژه توضیح داد که پس از بازخریدهای سریع که باعث شد دارایی‌های نقدی مانند Dai (DAI) از خزانه آن خارج شود، USDR استیبل کوین با پشتوانه املاک و مستغلات، پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داد.

USDR با پشتوانه ترکیبی از ارزهای دیجیتال و دارایی‌های مستغلات، توسط پروتکل Tangible، یک پروژه مالی غیرمتمرکز که هدف آن توکن‌سازی اقامتگاه‌ها و سایر دارایی‌های دنیای واقعی است، صادر می‌شود.

USDR بیشتر در صرافی غیرمتمرکز Pearl (DEX) در حال اجرا در Polygon معامله می شود.

سوموت در توییتی به تاریخ 11 اکتبر توضیح داد وی با اشاره به اینکه در مدت کوتاهی، تمام DAI نقدی موجود در خزانه USDR بازخرید شد که منجر به کاهش سریع ارزش بازار شد، افزود:

“همراه با کمبود DAI برای بازخرید، فروش وحشتناکی به وجود آمد و باعث دیپگ شد.”

USDR سیل فروش را در حدود ساعت 11:30 UTC تجربه کرد و قیمت آن را به 0.5040 دلار در هر توکن کاهش داد. مدت کوتاهی پس از آن، کمی بهبود یافت و به 0.53 دلار رسید.

USDR پیوند خود را با Pearl DEX از دست داد. منبع: DEXScreener

با وجود از دست دادن تقریباً 50 درصد از ارزش ارز دیجیتال، توسعه دهندگان پروژه قول داده اند «راه حل هایی» برای این مشکل ارائه دهند و می گویند که این فقط یک مشکل نقدینگی است که به طور موقت بازخریدها را به چالش می کشد.

آنها گفتند: «این یک مشکل نقدینگی است اظهار داشت. «املاک و دارایی‌های دیجیتالی با پشتوانه دلار USD هنوز وجود دارد و برای حمایت از بازخریدها استفاده خواهد شد.»

با وجود این ضرر به خزانه داری، وب سایت رسمی اپلیکیشن در ساعت 21:57 UTC در 11 اکتبر اعلام کرد که دارایی های آن همچنان بیشتر از کل ارزش بازار ارز دیجیتال ارزش دارد.

حمایت کل USDR و سقف بازار. منبع: مواد

14.74 درصد وثیقه USDR شامل توکن های Tangible (TNGBL) است که بخشی از اکوسیستم بومی سکه است. این تیم ادعا می کند که 85.26 درصد باقی مانده توسط مسکن واقعی و یک “صندوق بیمه” تامین شده است.

مرتبط با: بیمه، املاک و مستغلات: چگونه توکن سازی دارایی ها وضعیت موجود را تغییر می دهد

در نظر گرفته شده است که استیبل کوین ها همیشه در بازار آزاد 1 دلار ارزش داشته باشند. اما گاهی اوقات آنها تحت شرایط شدید بازار قدرت خود را از دست می دهند.

USDC دایره (USDC)، ششمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار تا 11 اکتبر، در 11 مارس به دلیل ورشکستگی چندین بانک در ایالات متحده به 0.885 دلار به ازای هر سکه سقوط کرد، اما در 14 مارس دوباره فلات خود را به دست آورد. UST ترا در ماه می ثبات خود را از دست داد و هرگز بهبود نیافت. طبق داده‌های Coinmarketcap، ارزش هر سکه از 11 اکتبر 0.01 دلار است.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید