USD Coin رسما به شبکه های Base و Optimism گسترش می یابد


USDC Circle اکنون به صورت بومی در Base و Optimism در دسترس است و حساب های Coinbase می توانند برای اولین بار استیبل کوین را به Base منتقل کنند.

سکه USD Circle (USDC) به صورت محلی در هر دو شبکه Base و Optimism منتشر شد و به دارندگان حساب Circle اجازه می‌دهد تا استیبل کوین‌های USDC را از حساب‌های خود به Base یا Optimism ارسال کنند. طبق یک پست رسانه اجتماعی به تاریخ 5 سپتامبر، Coinbase انتقال USDC به Base را نیز فعال کرده است. Circle ادعا کرد که با “شرکای اکوسیستم” برای توسعه سیستمی کار می کند که در آن کاربران می توانند نسخه های قدیمی و پل شده USDC را با نسخه های جدید و رسمی جایگزین کنند.

شبکه بیس کوین بیس در 9 آگوست راه اندازی شد. با این حال، در زمان راه اندازی، کاربران Coinbase و دارندگان حساب Circle قادر به ارسال USDC از حساب های Exchange خود به شبکه Base نبودند. کاربران اصلی برای انجام تراکنش‌های دلاری به نسخه‌ای از USDC به نام «USDbC» متکی بودند. در 29 آگوست، جرمی آلر، مدیر عامل Circle اعلام کرد که نسخه محلی USDC “هفته آینده” در دسترس خواهد بود، اما تاریخ مشخصی مشخص نشد.

در اطلاعیه 5 سپتامبر آمده است که این کوین اکنون به صورت محلی در Base در دسترس است. در همان روز، رابط Coinbase شروع به نشان دادن گزینه انتقال USDC به Base کرد.

با وجود این راه اندازی رسمی، بسیاری از صرافی های غیرمتمرکز در شبکه همچنان از نسخه قدیمی سکه استفاده می کنند. در زمان انتشار، Uniswap، Baseswap، Aerodrome، Maverick و سایر DEX ها همچنان آدرس قرارداد قدیمی را هنگامی که کاربران استیبل کوین را انتخاب می کنند نشان می دهند.

مرتبط با: ویزا از سولانا برای افزایش ظرفیت پرداخت USDC استفاده می کند

در این اطلاعیه آمده است که USDC نیز در Optimism راه اندازی شد و جایگزین توکن قبلی USDC.e در شبکه شد. همانند Base، به نظر می رسد Optimism DEX هنوز در نسخه جدید ادغام نشده است.

پس از اینکه استیبل کوین سهم بازار را به تتر (USDT) در اوایل سال 2023 از دست داد، Circle با مشکل مواجه است، اما پس از عرضه دو استیبل کوین جدید در تابستان، با افزایش رقابت نیز مواجه است. اولین دلار دیجیتال در ماه ژوئن راه اندازی شد و بایننس تبلیغات خود را در ماه آگوست آغاز کرد. پی پال همچنین در 7 آگوست استیبل کوین PYUSD را راه اندازی کرد.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *