وزارت خزانه داری آمریکا اپراتور رمزارز مستقر در غزه را به اتهام ارتباط با حماس تحریم کرد.


به گفته وزارت خزانه داری ایالات متحده، گروه های تروریستی وابسته به حماس، داعش و القاعده از شرکت خرید نقدی و انتقال پول برای انتقال وجوه استفاده کردند.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) یک اپراتور رمزارز را به اتهام ارتباط با سازمان تروریستی حماس تحریم کرد.

در اطلاعیه 18 اکتبر، OFAC تحریم هایی را علیه عوامل و تسهیلگران مالی حماس در پی حمله این سازمان به اسرائیل اعلام کرد. نهادهایی که به لیست اتباع ویژه تعیین شده OFAC اضافه شده اند عبارتند از “یک صرافی ارز مجازی مستقر در غزه و اپراتور آن” با آدرس کیف پول بیت کوین (BTC).

به گفته وزارت خزانه‌داری، تحریم‌ها هدف «ریشه‌ای» بوده است.[ing] پس از حمله 7 اکتبر که منجر به کشته شدن بسیاری از اسرائیلی ها شد، منابع درآمدی حماس را از بین بردیم. این صرافی که از یک ارز دیجیتال به نام خرید نقدی و شرکت انتقال پول استفاده می کند، توسط خان یونس ساکن غزه اداره می شود – خزانه داری ادعا کرد که این شرکت و یونس هر دو “با حماس مرتبط هستند”. نام صاحب کسب و کار، احمد م.م.علاقاد نیز در تحریم ها گنجانده شده است.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا گفت: «ما به برداشتن همه اقدامات لازم برای خنثی کردن توانایی تروریست های حماس برای جمع آوری و استفاده از بودجه برای ارتکاب جنایات و وحشت مردم اسرائیل ادامه خواهیم داد». این شامل اجرای تحریم ها و هماهنگی با متحدان و شرکا برای ردیابی، مسدود کردن و توقیف هر گونه دارایی مرتبط با حماس در حوزه قضایی آنها می شود.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic در 18 اکتبر گزارش داد که سایر گروه های تروریستی از شرکت انتقال پول استفاده می کنند و بیش از 25 میلیون دلار BTC و Tether (USDT) از سال 2015 در این شرکت در گردش بوده است. این شرکت شامل یک سازمان وابسته به القاعده و داعش (دولت اسلامی عراق و سوریه) بود.

مطالب مرتبط: جامعه محلی Web3 برای کمک به شهروندان آواره “کمک رمزنگاری به اسرائیل” را راه اندازی می کند

اسرائیل به دنبال حمله تروریستی که منجر به بمباران غزه شد و اکثر ساکنان قادر به فرار نبودند، به طور رسمی به حماس اعلام جنگ کرد. در زمان انتشار این خبر، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به همراه مقاماتی در اسرائیل بود که موافقت کردند کمک‌های بشردوستانه از مصر به غزه ارسال شود.

وزارت خزانه داری ایالات متحده بارها از تحریم ها به عنوان ابزاری برای تضعیف حمایت مالی از سازمان هایی که ادعا می شود در تروریسم یا سایر فعالیت های غیرقانونی دخیل هستند، استفاده کرده است. در 3 اکتبر، وزارت خزانه داری در راستای کیفرخواست وزارت دادگستری در مورد تولید داروی فنتانیل، تحریم هایی را علیه کیف پول های رمزنگاری مرتبط با تولیدکنندگان مواد شیمیایی مستقر در چین اعلام کرد.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مرتبط با رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید