گزارش: وزارت خزانه داری ایالات متحده قصد دارد میکسرهای ارزهای دیجیتال را به عنوان مراکز پولشویی تعیین کند


این وزارتخانه قبلاً افراد مرتبط با تورنادو کش را هدف قرار داده بود، اما اقدامات گزارش شده آن در مورد میکسرها به دنبال این نگرانی است که حماس تا حدی توسط این ارز دیجیتال تأمین مالی می شود.

بنا بر گزارش ها، وزارت خزانه داری ایالات متحده در حال برنامه ریزی برای گسترش تحریم های خود به منظور تعیین میکسرهای ارزهای دیجیتال به عنوان مراکز پولشویی پس از حمله حماس به اسرائیل است.

بر اساس گزارشی که در 19 اکتبر در وال استریت ژورنال منتشر شد، والی آدیمو، معاون وزیر خزانه داری، گفت که افزودن میکسرهای رمزنگاری به سازمان های تحت تحریم دولت ایالات متحده «با دارایی های دیجیتالی که توسط بازیگران سایبری وابسته به دولت، مجرمان سایبری، مجرمان سایبری و سایبری مورد سوء استفاده قرار می گیرند مبارزه می کند. دیگران گفت که قصد دارد. و گروه های تروریستی.» وی از حماس، گروه مسئول حمله 7 اکتبر به اسرائیل، و جهاد اسلامی فلسطین که اسرائیل آن را مسئول حمله 17 اکتبر به بیمارستان غزه می‌داند، به عنوان نمونه‌هایی از استفاده غیرقانونی از رمزارز نام برد.

این گزارش به دنبال نگرانی‌هایی بود که قانونگذاران آمریکایی در مورد سازمان‌های تروریستی که گفته می‌شود توسط ارزهای دیجیتال تامین مالی می‌شوند، مطرح کردند. در 17 اکتبر، بیش از 100 عضو کنگره از دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده خواستند تا “اقدامی سریع و قاطعانه برای کاهش معنی‌دار فعالیت‌های غیرقانونی ارزهای دیجیتال انجام دهد.” مقامات وزارت خزانه داری همچنین در 18 اکتبر یک اپراتور رمزارز مستقر در غزه را که ادعا می شود با حماس ارتباط دارد به لیست اتباع ویژه تعیین شده اضافه کردند.

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید